Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Militaire oefening met NAVO-soldaten in Litouwen

Militaire oefening met NAVO-soldaten in Litouwen

VILNIUS (ANP/DPA) - Te midden van spanningen in het naburige Wit-Rusland is maandag in Litouwen een militaire oefening begonnen met 950 soldaten uit tien NAVO-landen. Naast Litouwse troepen nemen ook eenheden uit Frankrijk, Polen en de VS deel aan de twee weken durende luchtverdedigingsoefening 'Tobruq Legacy 20'.

Het doel van de oefening, die loopt tot 25 september, is het verbeteren van de samenwerking tussen de strijdkrachten van de NAVO-landen op het gebied van luchtverdediging vanaf de grond. Daartoe hebben de geallieerden tijdelijk verschillende luchtverdedigingssystemen naar Litouwen verplaatst.

"Tobruq Legacy 2020 is een lang geplande defensieve oefening die geen verband houdt met de huidige gebeurtenissen in de regio", aldus een verklaring van het Amerikaanse leger in Europa met het oog op de situatie in Wit-Rusland. In de voormalige Sovjetrepubliek zijn er sinds de omstreden presidentsverkiezingen begin augustus massale protesten tegen het autoritair regerende staatshoofd Aleksandr Loekasjenko.

In Litouwen zijn onlangs nieuwe eenheden van het Amerikaanse leger aangekomen voor verschillende militaire oefeningen die gepland waren voor de herfst. Loekasjenko, die onder druk is komen te staan, beschuldigde de NAVO ervan troepen te stationeren aan de grens met Wit-Rusland. De militaire alliantie spreekt dit tegen.

Meer uit Buitenland

Qatar meldt raketaanvallen Iran, Saudi-Arabië onderschept drones

DOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.

24 minuten geleden
Trump wil geen betrokkenheid Koerden bij oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.

1 uur geleden
Trump: Iran viel zelf meisjesschool aan

WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."

2 uur geleden
Netanyahu: Israël zal Iran met volle kracht blijven aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.

3 uur geleden
Chef Deens sterrenrestaurant Noma ging te ver tegen personeel

KOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.

5 uur geleden
Raadsbijeenkomst rond nieuwe opperste leider Iran binnen een dag

TEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.

6 uur geleden
Turkije overweegt F-16's te stationeren op Noord-Cyprus

ISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.

6 uur geleden