Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Militaire oefening met NAVO-soldaten in Litouwen

Militaire oefening met NAVO-soldaten in Litouwen

VILNIUS (ANP/DPA) - Te midden van spanningen in het naburige Wit-Rusland is maandag in Litouwen een militaire oefening begonnen met 950 soldaten uit tien NAVO-landen. Naast Litouwse troepen nemen ook eenheden uit Frankrijk, Polen en de VS deel aan de twee weken durende luchtverdedigingsoefening 'Tobruq Legacy 20'.

Het doel van de oefening, die loopt tot 25 september, is het verbeteren van de samenwerking tussen de strijdkrachten van de NAVO-landen op het gebied van luchtverdediging vanaf de grond. Daartoe hebben de geallieerden tijdelijk verschillende luchtverdedigingssystemen naar Litouwen verplaatst.

"Tobruq Legacy 2020 is een lang geplande defensieve oefening die geen verband houdt met de huidige gebeurtenissen in de regio", aldus een verklaring van het Amerikaanse leger in Europa met het oog op de situatie in Wit-Rusland. In de voormalige Sovjetrepubliek zijn er sinds de omstreden presidentsverkiezingen begin augustus massale protesten tegen het autoritair regerende staatshoofd Aleksandr Loekasjenko.

In Litouwen zijn onlangs nieuwe eenheden van het Amerikaanse leger aangekomen voor verschillende militaire oefeningen die gepland waren voor de herfst. Loekasjenko, die onder druk is komen te staan, beschuldigde de NAVO ervan troepen te stationeren aan de grens met Wit-Rusland. De militaire alliantie spreekt dit tegen.

Meer uit Buitenland

Fossielen van mastodont en reuzenluiaard gevonden in Costa Rica

SAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.

34 minuten geleden
VS beginnen volgende week onderhandelingen Iran en Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.

53 minuten geleden
Starmer: Europa moet onafhankelijker van Verenigde Staten worden

MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.

1 uur geleden
Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

3 uur geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

4 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

4 uur geleden
Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

6 uur geleden