'Militaire junta Myanmar laat meer dan 600 arrestanten vrij'
YANGON (ANP/AFP) - Meer dan 600 arrestanten zijn vrijgelaten door de militaire junta van Myanmar. Zij waren opgepakt bij demonstraties tegen de staatsgreep door het leger, die het land sinds begin vorige maand in hun greep houden.
"Wij hebben vandaag 360 mannen en 268 vrouwen uit de gevangenis van Insein vrijgelaten", heeft een hoge functionaris van het Myanmarese gevangeniswezen in Yangon gezegd op voorwaarde van anonimiteit. Meer dan 2800 personen zijn al gearresteerd sinds het leger op 1 februari een coup pleegde en de democratisch gekozen regeringsleider Aung San Suu Kyi vastzette.
Ondanks het gebaar van het leger wordt de situatie in Myanmar steeds grimmiger. In de stad Mandalay schoten ordetroepen dinsdag een 7-jarig meisje dood, met een grote volkswoede tot gevolg. Er zouden in het land inmiddels zeker twintig kinderen zijn omgekomen door het harde optreden van het leger tegen betogers.
Daadwerkelijke dodental
De arrestanten- en dodencijfers in Myanmar zijn afkomstig van de organisatie Assistance Association for Political Prisoners (AAPP). Die zegt de dood van het 7-jarige meisje nog onafhankelijk te moeten verifiëren. Het meisje is één van de drie doden die er dinsdag in Myanmar zijn gevallen. AAPP heeft sinds de militaire coup op 1 februari 275 doden geverifieerd, maar waarschuwt dat het daadwerkelijke dodental waarschijnlijk hoger ligt.
Een woordvoerder van het leger stelde dat er slechts 164 Myanmarezen zijn omgekomen bij de betogingen. Hij betitelde de slachtoffers tijdens een persconferentie in de hoofdstad Naypyidaw als "gewelddadige terroristen".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren hebben geweigerd. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid binnen zeven dagen de blokkade op de Straat van Hormuz op te heffen en de nucleaire onderhandelingen te hervatten, mits de VS akkoord gaan met het eisenpakket van Iran. In de marge van de VN-top in New York zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, vrijdag dat de bal nu bij de VS ligt om dit zevendaagse plan te accepteren.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Online gokken is per direct verboden in Brazilië. De Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft vrijdag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het onmogelijk maakt om nog geld te storten op goksites.
3 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Kosovo de straat op gegaan om te demonstreren tegen de veroordelingen in het Kosovotribunaal vorige week. Onder anderen voormalig president Hashim Thaçi werd daar veroordeeld voor oorlogsmisdaden gepleegd in de jaren negentig. Thaçi streed destijds voor een onafhankelijk Kosovo.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij Russische aanvallen op Kyiv, melden de lokale autoriteiten. De aanvallen vonden overdag plaats.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.
8 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - De leider van de internationaal erkende Jemenitische regering heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te mobiliseren en lid te worden van de krijgsmacht. De oproep volgt na een toename van geweld in het langlopende conflict met de Houthi's, die sinds 2014 grote delen van het land controleren.
9 uur geleden