Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Militaire junta Myanmar kondigt vrijlating 23.000 gevangenen aan

Militaire junta Myanmar kondigt vrijlating 23.000 gevangenen aan

YANGON (ANP) - De militaire machthebbers van Myanmar die onlangs een staatsgreep pleegden tegen de democratisch gekozen burgerregering hebben de vonnissen van 23.000 gevangenen ingetrokken. De aankondiging van generaal Min Aung Hliang werd gedaan door Myanmarese staatsmedia.

De militaire leider kondigde de vrijlating van de duizenden gevangenen aan ter gelegenheid van een nationale feestdag. In de verklaring werd gesteld dat Myanmar "een nieuwe democratische staat met vrede, ontwikkeling en discipline aan het vestigen is". De gevangenen "worden tot fatsoenlijke burgers gemaakt ten goede van het volk om menselijkheid en mededogen te creëren", aldus de junta.

De vonnissen van in totaal 23.314 Myanmarese gevangenen en 55 buitenlandse gevangenen zijn geschrapt.

Meer uit Buitenland

Twaalf doden na crash vrachtvliegtuig in Kentucky

LOUISVILLE (ANP/DPA) - Het dodental na de crash van een vrachtvliegtuig in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen naar twaalf. De slachtoffers zijn bemanningsleden en mensen die zich op de grond bevonden.

1 uur geleden
Automobilist aanrijdingen Frans Oléron mogelijk geradicaliseerd

SAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR) - De automobilist die woensdag opzettelijk mensen aanreed op het Franse eiland Oléron was mogelijk uit zichzelf geradicaliseerd, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez. Hij voegde daaraan toe dat het nog niet duidelijk is of er religieuze motieven achter de aanval zitten. Vijf mensen raakten gewond, van wie twee zwaargewond.

1 uur geleden
President Mexico doet aangifte na betasting op straat

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft aangifte gedaan tegen de man die haar op straat heeft betast. De man raakte de politica aan en probeerde haar in de nek te kussen.

1 uur geleden
Dodental Filipijnen loopt op na tyfoon Kalmaegi

MANILLA (ANP/AFP/RTR/DPA) - Op de Filipijnen is het dodental door tyfoon Kalmaegi verder opgelopen. Er zijn zeker 140 doden gevallen. Het midden van het land is getroffen door zware overstromingen, waarbij het water auto's en zelfs vrachtcontainers meesleurde.

2 uur geleden
Oekraïne bestookt Russische stad Volgograd met drones

MOSKOU (ANP/REUTERS) - Oekraïne heeft donderdag de Zuid-Russische stad Volgograd aangevallen met drones. Daarbij ontstond brand in een industriegebied en kwam minstens één man om het leven, meldt de gouverneur van de regio.

4 uur geleden
Geen staatsbegrafenis voor Surinaamse oud-president Venetiaan

PARAMARIBO (ANP) - De woensdag overleden Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan krijgt geen staatsbegrafenis of begrafenis met staatseer. Dat heeft hij zelf uitdrukkelijk verzocht, meldt onder andere nieuwssite Waterkant.

4 uur geleden
Analyse: orkaan Melissa verwoestender door klimaatverandering

LONDEN (ANP) - De heftigheid van orkaan Melissa, die vorige week een spoor van verwoesting trok door het Caribisch gebied, was voor een deel te wijten aan klimaatverandering. Die conclusie trekken klimaatwetenschappers in een snelle analyse. Uit modelberekeningen constateren ze dat de extreme regenval 16 procent intenser was en de windsnelheden 7 procent hoger lagen dan zonder opwarming van de aarde het geval zou zijn geweest.

4 uur geleden