Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Militaire junta Myanmar kondigt vrijlating 23.000 gevangenen aan

Militaire junta Myanmar kondigt vrijlating 23.000 gevangenen aan

YANGON (ANP) - De militaire machthebbers van Myanmar die onlangs een staatsgreep pleegden tegen de democratisch gekozen burgerregering hebben de vonnissen van 23.000 gevangenen ingetrokken. De aankondiging van generaal Min Aung Hliang werd gedaan door Myanmarese staatsmedia.

De militaire leider kondigde de vrijlating van de duizenden gevangenen aan ter gelegenheid van een nationale feestdag. In de verklaring werd gesteld dat Myanmar "een nieuwe democratische staat met vrede, ontwikkeling en discipline aan het vestigen is". De gevangenen "worden tot fatsoenlijke burgers gemaakt ten goede van het volk om menselijkheid en mededogen te creëren", aldus de junta.

De vonnissen van in totaal 23.314 Myanmarese gevangenen en 55 buitenlandse gevangenen zijn geschrapt.

Meer uit Buitenland

Zuid-Korea boos over spandoek Russische ambassade Seoul

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.

3 uur geleden
Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

4 uur geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

4 uur geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

6 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

6 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

8 uur geleden
Leider van Mexicaans Jalisco-kartel gedood bij politie-inval

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.

9 uur geleden