Militair vliegtuig stort neer in Californië, meerdere doden
SAN DIEGO (ANP) - Een vliegtuig van het Amerikaanse marinierskorps is woensdag in het zuiden van de staat Californië neergestort. Zeker vier inzittenden kwamen om het leven, meldt de krant Los Angeles Times. De Amerikaanse marine heeft op Facebook het ongeluk bevestigd, maar nog niets bekendgemaakt over slachtoffers. Volgens de marine waren er vijf mensen aan boord.
Het ongeluk gebeurde in de buurt van het plaatsje Glamis, op zo'n vijftig kilometer van de grens met Mexico. Aanvankelijk circuleerden er berichten dat het toestel radioactief materiaal aan boord had, maar de marine ontkent dat.
Het verongelukte toestel is een MV-22B Osprey. Dit is een propellervliegtuig dat door zijn motoren te draaien verticaal kan landen en opstijgen, als een helikopter. In maart stortte een soortgelijk vliegtuig van het Amerikaanse leger neer in Noorwegen. Hierbij kwamen vier mariniers om het leven. De Amerikaanse krijgsmacht nam de Osprey in 2007 in gebruik. Volgens de Los Angeles Times zijn sindsdien acht toestellen neergestort.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP/AFP) - Het Oostenrijkse parlement heeft ingestemd met een gedeeltelijk hoofddoekverbod op scholen. Meisjes tot 14 jaar mogen hun hoofd niet meer bedekken volgens "islamitische tradities", bijvoorbeeld met een hoofddoek of boerka.
8 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten voorstellen gestuurd voor het afstaan van grondgebied aan Rusland, zegt de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. De door Oekraïne aangepaste Amerikaanse vredesvoorstellen, met "territoriale concessies die Oekraïne zou kunnen accepteren", zijn afgerond, zei Merz donderdag tijdens een persconferentie met NAVO-topman Mark Rutte.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook vinden overstromingen plaats als gevolg van een winterse storm. Hulporganisaties zeggen dat de al moeilijke leefomstandigheden voor de Palestijnen, onder wie velen die meermaals ontheemd zijn geraakt door de oorlog, verder onder druk komen te staan.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is in de nacht van woensdag op donderdag in het openbaar verschenen in Oslo. Dat was te zien via een livestream op haar Instagram-account. Het was haar eerste publieke optreden in elf maanden.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.
6 uur geledenWASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
14 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.
15 uur geleden