Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Militair vliegtuig stort neer in Californië, meerdere doden

Militair vliegtuig stort neer in Californië, meerdere doden

SAN DIEGO (ANP) - Een vliegtuig van het Amerikaanse marinierskorps is woensdag in het zuiden van de staat Californië neergestort. Zeker vier inzittenden kwamen om het leven, meldt de krant Los Angeles Times. De Amerikaanse marine heeft op Facebook het ongeluk bevestigd, maar nog niets bekendgemaakt over slachtoffers. Volgens de marine waren er vijf mensen aan boord.

Het ongeluk gebeurde in de buurt van het plaatsje Glamis, op zo'n vijftig kilometer van de grens met Mexico. Aanvankelijk circuleerden er berichten dat het toestel radioactief materiaal aan boord had, maar de marine ontkent dat.

Het verongelukte toestel is een MV-22B Osprey. Dit is een propellervliegtuig dat door zijn motoren te draaien verticaal kan landen en opstijgen, als een helikopter. In maart stortte een soortgelijk vliegtuig van het Amerikaanse leger neer in Noorwegen. Hierbij kwamen vier mariniers om het leven. De Amerikaanse krijgsmacht nam de Osprey in 2007 in gebruik. Volgens de Los Angeles Times zijn sindsdien acht toestellen neergestort.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde kondigt wraak aan na dood Khamenei

TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.

2 uur geleden
Krant: VS vielen Iran aan na druk vanuit Israël en Saudi-Arabië

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.

2 uur geleden
Trump: diplomatieke oplossing voor Iran blijft mogelijk

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.

2 uur geleden
Dodental raketinslag school Iran loopt op tot boven de 100

MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.

5 uur geleden
Dode en meerdere gewonden op luchthaven Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.

5 uur geleden
Stoffelijke resten El Mencho overgedragen aan familie

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.

5 uur geleden
Dubai luchthaven beschadigd, vier gewonden bij 'incident'

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.

7 uur geleden