Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Militair' machtsvertoon in rouwstoet ex-legerleider Bouterse

'Militair' machtsvertoon in rouwstoet ex-legerleider Bouterse

PARAMARIBO (ANP) - In de rouwstoet achter de kist van de overleden Surinaamse ex-president Desi Bouterse zijn opmerkelijk veel mensen gekleed in militair tenue en camouflagekleding. Sommige mannen en motorrijders dragen een gezichtsbedekkend masker. Die outfits verwijzen naar de militaire periode van Bouterse, die in 1980 aan de macht kwam door een staatsgreep.

De tientallen toeterende auto's in de optocht rijden langzamer dan de bedoeling was, omdat veel mensen onderweg een blik willen werpen op het gezicht van de opgebaarde Bouterse. De stoet wordt begeleid door politie en leden van de veiligheidsdienst van de Nationale Democratische Partij (NDP) van Bouterse.

De ceremonie in het partijcentrum begint later dan gepland. Er zullen toespraken zijn en aanhangers van de NDP kunnen afscheid nemen van de gestorven erevoorzitter, die op 79-jarige leeftijd overleed op een onbekende locatie. Bouterse verdween in januari 2023 van de radar om te ontkomen aan de twintig jaar gevangenisstraf die hem was opgelegd. Ook zijn voormalige lijfwacht Iwan Dijksteel was onvindbaar.

Drie medeveroordeelden van de ex-legerleider - Ernst Gefferie, Stephanus Dendoe en Benny Brondenstein - zitten wel hun straffen uit. Zij hebben zaterdagochtend afscheid genomen van Bouterse in het mortuarium, meldt de Surinaamse nieuwswebsite Starnieuws. Het is onduidelijk of en waarom het Openbaar Ministerie daar toestemming voor heeft gegeven.

Meer uit Buitenland

Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.

35 minuten geleden
Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.

40 minuten geleden
150 mensen verlaten Gaza via Rafah-overgang naar Egypte

RAFAH (ANP) - Via de Rafah-grensovergang zijn maandag 150 Palestijnen vanuit Gaza naar Egypte gereisd, meldden Egyptische grensbeambten aan persbureau AFP. Het ging om vijftig mensen die medische hulp nodig hebben, met elk twee begeleiders. Daarnaast mochten vijftig Palestijnen vanuit Egypte het gebied in. De grens is sinds 14.00 uur weer gesloten voor de dag.

2 uur geleden
Analyse: Rusland rukte in januari sneller op in Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - De Russische opmars in Oekraïne versnelde vorige maand. Dat concludeert persbureau AFP op basis van gegevens van denktank ISW. De Russische krijgsmacht veroverde ondanks de ijskoude winter een gebied van 481 vierkante kilometer, tegenover 244 vierkante kilometer in december.

2 uur geleden
Groenlandse premier: VS willen Groenland nog steeds hebben

NUUK (ANP/RTR) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten nog steeds proberen om zijn eiland onder controle te krijgen. Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump vorige maand een militaire overname uitsloot, wil hij Groenland volgens Nielsen nog steeds hebben.

2 uur geleden
Marius Borg Høiby opgepakt in Oslo, vlak voor rechtszaak

OSLO (ANP) - De Noorse politie heeft zondagavond Marius Borg Høiby, de zoon van kroonprinses Mette-Marit, opgepakt. Dat hebben de advocaat van Høiby en de politie van Oslo maandag bevestigd aan het Noorse persbureau NTB. Er zijn nieuwe aanklachten tegen hem ingediend, namelijk bedreiging met een mes, mishandeling en het schenden van een contactverbod.

3 uur geleden
Brussel verwerpt Iraanse claim dat EU-militairen terroristen zijn

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwerpt het besluit van Iran om legers van EU-landen voortaan als terroristische groeperingen te bestempelen, laat een woordvoerder weten. Iran nam dat besluit als vergelding nadat de EU vorige week besloot de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Dat deed de EU vanwege de duizenden doden die zijn gevallen door hard ingrijpen van het Iraanse regime bij protesten.

3 uur geleden