'Militair' machtsvertoon in rouwstoet ex-legerleider Bouterse
PARAMARIBO (ANP) - In de rouwstoet achter de kist van de overleden Surinaamse ex-president Desi Bouterse zijn opmerkelijk veel mensen gekleed in militair tenue en camouflagekleding. Sommige mannen en motorrijders dragen een gezichtsbedekkend masker. Die outfits verwijzen naar de militaire periode van Bouterse, die in 1980 aan de macht kwam door een staatsgreep.
De tientallen toeterende auto's in de optocht rijden langzamer dan de bedoeling was, omdat veel mensen onderweg een blik willen werpen op het gezicht van de opgebaarde Bouterse. De stoet wordt begeleid door politie en leden van de veiligheidsdienst van de Nationale Democratische Partij (NDP) van Bouterse.
De ceremonie in het partijcentrum begint later dan gepland. Er zullen toespraken zijn en aanhangers van de NDP kunnen afscheid nemen van de gestorven erevoorzitter, die op 79-jarige leeftijd overleed op een onbekende locatie. Bouterse verdween in januari 2023 van de radar om te ontkomen aan de twintig jaar gevangenisstraf die hem was opgelegd. Ook zijn voormalige lijfwacht Iwan Dijksteel was onvindbaar.
Drie medeveroordeelden van de ex-legerleider - Ernst Gefferie, Stephanus Dendoe en Benny Brondenstein - zitten wel hun straffen uit. Zij hebben zaterdagochtend afscheid genomen van Bouterse in het mortuarium, meldt de Surinaamse nieuwswebsite Starnieuws. Het is onduidelijk of en waarom het Openbaar Ministerie daar toestemming voor heeft gegeven.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
18 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
44 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
14 uur geleden