Milieuorganisaties vinden kort geding Schiphol 'stank voor dank'
AMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisaties Greenpeace, Milieudefensie en Natuur- en Milieufederatie Noord-Holland zijn teleurgesteld dat onder meer KLM, Transavia, Corendon en TUI een kort geding aanspannen tegen de inkrimping van het aantal vluchten op Schiphol. Ze wijzen erop dat KLM tijdens de coronapandemie met belastinggeld is gesteund. "De belastingbetaler hield KLM voor miljarden in de lucht en krijgt een rechtszaak terug. Dat is pure stank voor dank."
Ook is de stap volgens de organisaties "een klap in het gezicht van omwonenden, die eindelijk wat perspectief hebben op minder herrie".
Greenpeace, Milieudefensie en Natuur- en Milieufederatie Noord-Holland noemen krimp van de luchtvaart verder "noodzakelijk om de vervuiling en herrie terug te dringen". "Duurzaam vliegen is voorlopig nog een sprookje en dat weten luchtvaartmaatschappijen best. Het zou ze sieren als ze de krimp van Schiphol omarmen voor onze gezondheid, de natuur en het klimaat."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
13 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
13 uur geleden