Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Milieuorganisaties vinden kort geding Schiphol 'stank voor dank'

Milieuorganisaties vinden kort geding Schiphol 'stank voor dank'

AMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisaties Greenpeace, Milieudefensie en Natuur- en Milieufederatie Noord-Holland zijn teleurgesteld dat onder meer KLM, Transavia, Corendon en TUI een kort geding aanspannen tegen de inkrimping van het aantal vluchten op Schiphol. Ze wijzen erop dat KLM tijdens de coronapandemie met belastinggeld is gesteund. "De belastingbetaler hield KLM voor miljarden in de lucht en krijgt een rechtszaak terug. Dat is pure stank voor dank."

Ook is de stap volgens de organisaties "een klap in het gezicht van omwonenden, die eindelijk wat perspectief hebben op minder herrie".

Greenpeace, Milieudefensie en Natuur- en Milieufederatie Noord-Holland noemen krimp van de luchtvaart verder "noodzakelijk om de vervuiling en herrie terug te dringen". "Duurzaam vliegen is voorlopig nog een sprookje en dat weten luchtvaartmaatschappijen best. Het zou ze sieren als ze de krimp van Schiphol omarmen voor onze gezondheid, de natuur en het klimaat."

Meer uit Financieel

Zeeman verkoopt minder kleding door logistieke problemen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Budgetkledingwinkelketen Zeeman heeft vorig jaar minder kleding en andere artikelen verkocht, mede door logistieke problemen. Daardoor lukte het ook niet om winst in de boeken te schrijven, heeft de onderneming naar buiten gebracht in zijn maatschappelijk jaarverslag.

10 minuten geleden
Topvrouw Linda Yaccarino van X kondigt vertrek aan

SAN FRANCISCO (ANP) - Topvrouw Linda Yaccarino van socialemediabedrijf X heeft haar vertrek aangekondigd. "Na twee ongelooflijke jaren heb ik besloten om af te treden", liet ze weten in een post op het platform, zonder een reden te geven voor haar stap.

21 minuten geleden
Nederland veerkrachtig maar kwetsbaar, constateert OESO

PARIJS (ANP) - Nederland is veerkrachtig gebleven tijdens recente economische schokken als de corona- en energiecrisis, maar blijft kwetsbaar. Dat constateert de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een woensdag verschenen rapport. De denktank uit Parijs verwijst daarbij naar de wereldwijde economische omstandigheden, maar ook naar binnenlandse "uitdagingen", zoals de krappe arbeidsmarkt en het volle stroomnet.

1 uur geleden
Nvidia als eerste beursbedrijf meer dan 4 biljoen dollar waard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Chipconcern Nvidia heeft woensdag als eerste bedrijf ooit een beurswaarde van meer dan 4 biljoen dollar bereikt. Dat is 4000 miljard dollar. De aandelen van de onderneming zijn de laatste tijd flink in waarde gestegen door de verdere opmars van kunstmatige intelligentie (AI), waarvan Nvidia sterk profiteert.

1 uur geleden
Wall Street hoger in afwachting van handelsaankondigingen Trump

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag met kleine winsten aan de handel begonnen, terwijl beleggers wachtten op meer nieuws over het handelsbeleid van president Donald Trump. Dat wijst erop dat de financiële markten zich niet van de wijs laten brengen door alle handelsonrust van de afgelopen dagen.

1 uur geleden
Eurocommissaris kan handelsdeal met VS nog altijd niet garanderen

STRAATSBURG (ANP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) hoopt dat er binnen enkele dagen een handelsakkoord op hoofdlijnen kan worden gesloten tussen de EU en de VS, zei hij woensdag in het Europees Parlement. Toch kon hij niet garanderen dat er een deal komt, al blijft dat de inzet van de Europese Commissie, benadrukte de Eurocommissaris.

2 uur geleden
Bevoorrading supermarkten AH weer op peil, ondanks staking

ZAANDAM (ANP) - De bevoorrading van supermarkten van Albert Heijn in de regio Rotterdam en Den Haag is weer zo goed als op peil. Dat laat een woordvoerster van de supermarktketen weten. In de distributiecentra van de supermarktketen wordt sinds eind vorige maand gestaakt door uitzendkrachten.

2 uur geleden