Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Milieuorganisaties teleurgesteld over ontruiming Sterrebos

Milieuorganisaties teleurgesteld over ontruiming Sterrebos

BORN (ANP) - Directeuren Andy Palmen van Greenpeace en Donald Pols van Milieudefensie zijn teleurgesteld dat het Sterrebos in Limburg wordt ontruimd. Ze vrezen dat er een gevaarlijke situatie zal ontstaan voor de actievoerders in het bos, doordat het veiligheidsteam en een woordvoerder van de activisten niet aanwezig mogen zijn bij de ontruiming.

De politie begon dinsdagochtend met de ontruiming van het bezette bos naast VDL Nedcar. De actievoerders worden daarbij uit de bomen gehaald. Volgens de politie zitten er nog vier actievoerders in de bomen. Twee zouden er al uit zijn gehaald.

Palmen en Pols roepen Hans Verheijen, de burgemeester van Sittard-Geleen, op om de veiligheid van de klimmers te waarborgen. "Verheijen is er goed in geslaagd 'law and order' uit te stralen. In zijn rol als burgervader die ook zorgt voor de veiligheid van activisten die opkomen voor een betere wereld, heeft hij flink gefaald", stellen de directeuren. "Het zou hem sieren als hij het veiligheidsteam en de woordvoerder alsnog toegang geeft tot de ontruiming."

Groot verlies

Daarnaast zeggen de directeuren dat ze de kap van het Sterrebos een groot verlies vinden. "VDL Nedcar had kunnen kiezen voor een andere locatie voor de uitbreiding van de productielijn. Hierdoor kan de werkgelegenheid gewaarborgd worden, zonder dat het bos gekapt had hoeven worden. Natuur en banen kunnen prima samengaan", aldus Palmen en Pols.

Dinsdag werd bekend dat de twee organisaties die in beroep waren gegaan tegen de boskap bij de Raad van State een overeenkomst hebben bereikt met VDL. Daardoor kan VDL bomen kappen en deels overplanten om ruimte te maken voor uitbreiding van de autofabriek. Door de overeenkomst hoeft de Raad van State geen uitspraak meer te doen in de zaak.

Meer uit Binnenland

Kamer: geen akkoorden met geweld goedpratende partijen

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het minderheidskabinet niet langer politieke akkoorden sluit met partijen die geweld tegen vluchtelingen goedpraten of aanmoedigen, of die omvolkingstheorieën bezigen. Ook de regeringspartijen D66, VVD en CDA stemden voor.

2 uur geleden
Voetbaltrainer krijgt 5 jaar cel voor filmen in kleedkamers

MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.

4 uur geleden
OM eist vier keer levenslang in hoger beroep moordproces Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.

4 uur geleden
Aanhoudingen bij demonstraties Vriezenveen en Wijk bij Duurstede

DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.

5 uur geleden
Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

6 uur geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

6 uur geleden
Esmah Lahlah (PRO) verlaat Kamer en wordt wethouder in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."

7 uur geleden