Milieuorganisaties slaan uitnodiging samenwerking Shell af
DEN HAAG (ANP) - Milieuorganisaties voelen niets voor samenwerking met Shell. Zij zullen een uitnodiging afslaan om met Shell-topman Frans Everts te gaan praten.
Everts liet in een interview in De Telegraaf weten graag met milieuorganisaties te willen overleggen over samenwerking. Het debat is volgens hem nu te gepolariseerd. Milieudefensie ziet niets in gesprekken. "Wij gaan niet praten met een bedrijf dat niet handelt in de lijn van het klimaatakkoord", zegt een woordvoerder.
Extinction Rebellion heeft niets tegen Shell te zeggen, laat een woordvoerder weten. "Shell weet al jaren wat er aan de hand is. Praten is vertragen en heeft tot dusver niets opgeleverd. We zijn al een keer ongevraagd bij hen op bezoek geweest, dat vinden wij een betere manier om met Shell te communiceren."
Grote grap
Shell werd in 2021 door de rechter verplicht om de CO2-uitstoot in 2030 met 45 procent terug te brengen ten opzichte van 2019. De zaak was onder meer aangespannen door Milieudefensie, Greenpeace Nederland, de Waddenvereniging en Fossielvrij.nl. Geen van de organisaties zegt iets te zien in gesprekken met Shell. Greenpeace zou best willen praten, maar volgens een woordvoerder is gebleken dat het concern niet luistert; "al heel lang niet".
"Samenwerken met Shell. Dat klinkt als een grote grap", zegt de woordvoerder van Fossielvrij.nl. "Waarom zouden wij willen praten met een bedrijf dat zijn duurzaamheidsambities alleen maar naar beneden bijstelt?"
Over vier maanden begint het hoger beroep dat Shell tegen de uitspraak van de rechter heeft ingesteld. Milieudefensie laat weten het hoger beroep "met vertrouwen" tegemoet te zien.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Webwinkel bol heeft een twintigtal eclipsbrillen uit zijn assortiment verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Volgens haar was het voor bol onmogelijk te garanderen dat ze aan de eisen voldoen.
10 uur geledenSAINT-OMER (ANP/BELGA) - In Frankrijk is een onderzoek geopend naar een incident met een ontplofte squishy, een populair antistressspeelgoed. Dat meldt het parket van Saint-Omer zondag. Onlangs liep een 8-jarig jongetje tweedegraads brandwonden op toen een squishy in zijn gezicht explodeerde.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple praat met CXMT over de mogelijkheden om geheugenchips af te nemen van die Chinese maker van halfgeleiders. Elke mogelijke deal ligt politiek echter zeer gevoelig, schrijft The Wall Street Journal zondag op basis van ingewijden.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - Opgeblazen rotsen en afzinkbakken helpen Roemenië om de energievoorziening aan de praat te houden. De inschatting is nu dat het land de tweede kernreactor van de Cernavoda-centrale zeker negen dagen langer kan laten draaien.
15 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen die Chinese fabrikanten vragen voor hun producten zijn in juli voor het eerst sinds het uitbreken van de Iranoorlog minder hard gestegen. Volgens kenners is dit een teken dat de kostenstijgingen als gevolg van de blokkade van de Straat van Hormuz beginnen af te nemen.
16 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De topman van het Duitse defensieconcern Rheinmetall moet vanwege een reeks bedreigingen dag en nacht worden beveiligd. Toch weigert Armin Papperger zich te laten intimideren, heeft hij gezegd in een zondag gepubliceerd interview met het Duitse persbureau dpa. "Dit werk moet nu eenmaal gebeuren, en wie de druk niet aankan, hoort niet thuis in deze functie."
17 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De extreme hitte en langdurige droogte in Europa kan de economie hard raken. Triodos Bank schat dat het extreme zomerweer er zelfs voor kan zorgen dat de eerder voorspelde economische groei voor dit jaar volledig teniet wordt gedaan.
18 uur geleden