
Milieuorganisaties ontstemd dat Schiphol na 2028 weer mag groeien
DEN HAAG (ANP) - Milieuorganisaties zijn kritisch op het besluit van luchtvaartminister Barry Madlener (PVV), die maatregelen wil treffen om de geluidsoverlast van Schiphol te verminderen. Als het doel van 2028 is gehaald, mag de luchthaven weer groeien, schrijft Madlener in de brief aan de Tweede Kamer.
"De minister laat omwonenden van Schiphol in de steek", vinden Milieudefensie, Greenpeace en de Natuur en Milieufederatie Noord-Holland. "Weliswaar stelt hij nu een maximumaantal vliegbewegingen van 478.000 in, maar tegelijk laat hij het vliegtuiglawaai na 2028 weer gewoon toenemen door vanaf dan extra vluchten op Schiphol toe te staan."
Ook vinden ze het onbehoorlijk dat de minister inzet op 'vlootvernieuwing', waarbij oude, luide vliegtuigen vervangen worden door nieuwe en stillere vliegtuigen. "Nieuwe vliegtuigen zijn voor omwonenden op de grond helemaal niet stiller omdat 1 tot 2 decibel minder geluid voor het menselijk oor nauwelijks waarneembaar is."
Omwonenden
Volgens de milieuclubs maken vooral de tientallen vliegtuigen per uur die dag en nacht overvliegen het verschil. "En juist daaraan weigert de minister iets te doen." De milieuorganisaties zeggen bezwaar te gaan maken bij de rechter tegen dit besluit van Madlener.
Eerder oordeelde de rechtbank al dat de overheid onvoldoende rekening houdt met de omwonenden van Schiphol die last hebben van de vliegtuigherrie. De milieuorganisaties vinden dat de minister hier niet naar heeft geluisterd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) vindt dat het aan het Openbaar Ministerie is om "te beoordelen of en welke stappen passend zijn" na het optreden van de rapgroep Bob Vylan in Paradiso. Hij gaat niet in op het verzoek van coalitiepartij BBB om "desnoods gebruik te maken van uw bevoegdheid om deze persoon de toegang tot Nederland te ontzeggen".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans hoopt partijen mee te krijgen om de begroting die het demissionaire kabinet binnenkort presenteert op Prinsjesdag te verbouwen na de verkiezingen. Hij vreest dat "2026 anders ook weer een verloren jaar wordt, na al die verloren jaren die we achter de rug hebben", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij Buitenhof.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Artistieke vrijheid kan nooit betekenen dat concertbezoekers of Amsterdammers zich bedreigd voelen of er wordt opgeroepen tot haat of geweld." Dat stelt de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema na het optreden van de band Bob Vylan, zaterdagavond in Paradiso.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het congres van zijn partij gepleit voor een coalitie met in elk geval GroenLinks-PvdA en CDA. "Laten wij een sociaal alternatief voor Nederland op tafel leggen", zei hij zaterdag in het Griftpark in Utrecht. De linkse politicus nodigde partijleiders Henri Bontenbal (CDA) en Frans Timmermans (GL-PvdA) uit om hierover in gesprek te gaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is een "spannend besluit" van omroep AVROTROS om volgend jaar niet mee te doen aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet, vindt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap). "Omdat dit raakt aan een geopolitieke afweging. En geopolitieke afwegingen zijn aan de politiek, aan het kabinet."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het voornemen van de Kamercommissie van landbouw om veel plannen te pauzeren tot er een nieuw kabinet is, valt slecht bij demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur). "Ik vind daar heel veel van", zei Rummenie voorafgaand aan de ministerraad. "We weten welke partijen dit doen."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het "niet goed" dat een deel van de plannen die het kabinet op Prinsjesdag presenteert, al op straat ligt. Hij zou ze liever "in één keer" bekendmaken, zodat kiezers "het eerlijke verhaal" zien, inclusief de minder leuke maatregelen.
2 dagen geleden