Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Milieuorganisaties noemen besluit krimp Schiphol 'historisch'

Milieuorganisaties noemen besluit krimp Schiphol 'historisch'

UTRECHT (ANP) - Een "historisch moment", noemt Natuur & Milieu een uitgelekt besluit van het kabinet om het aantal vluchten vanaf Schiphol met ongeveer 60.000 te verminderen. Ook stelt het kabinet volgens ingewijden de beslissing over de opening van Lelystad Airport met twee jaar uit. "Uitstel moet wat ons betreft afstel worden", zegt een woordvoerster van de milieuorganisatie.

De ministerraad komt vrijdag bijeen om beslissingen te nemen over Schiphol en Lelystad Airport. Eerder kondigde het kabinet aan om nog dit jaar een knoop door te hakken over de opening van Lelystad Airport.

Luchtvaartexpert Dewi Zloch van Greenpeace zegt dat de klimaatcrisis geen extra vliegveld aankan. De milieuorganisatie wil dat het kabinet duidelijkheid geeft aan de mensen die onder de laagvliegroutes wonen, of mensen die voor hun werk afhankelijk zijn van het vliegveld. Ook Milieudefensie pleit voor het stoppen van Lelystad Airport. "Trek de lelijke pleister er in één keer af en stop Lelystad Airport", aldus een woordvoerder.

De milieuorganisaties zijn positief over het besluit dat Schiphol het jaarlijkse aantal vluchten eind 2023 moet terugschroeven. Wel noemen de clubs het een "eerste stap". Zo benadrukt Natuur & Milieu dat de luchthaven minder uitstoot moet veroorzaken om te voldoen aan het klimaatakkoord van Parijs. "Zo'n 60.000 vluchten minder is een heel welkom beginnetje, maar zien wij nadrukkelijk wel als de allereerste halte op weg naar Parijs."

Meer uit Politiek

Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

2 uur geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

3 uur geleden
Partijloze staatssecretaris Palmen vroeg om rugdekking in kabinet

DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".

3 uur geleden
Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs namens D66

DEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.

5 uur geleden
VVD draagt bekende namen aan voor kabinetsposten

DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.

6 uur geleden
Yeşilgöz wordt minister van Defensie en vicepremier

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz verlaat de Kamerfractie van haar partij om minister van Defensie en vicepremier te worden in het nieuwe kabinet, meldt zij tegen de verzamelde pers in de Tweede Kamer. De huidige demissionaire defensieminister Ruben Brekelmans is in beeld als fractieleider. Maar het is volgens Yeşilgöz aan de fractie zelf om daarover te besluiten.

6 uur geleden
Van der Plas 'rotgeschrokken' omdat D66 landbouwminister levert

DEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas wordt er allerminst vrolijk van dat D66 de nieuwe minister van Landbouw levert. "Boeren zijn zich rotgeschrokken. En ik met hen", schrijft de BBB-leider op X. "De partij die veestapel wilde halveren en de grootste boerenprotesten in de historie ontketende."

7 uur geleden