Milieuorganisaties niet ontevreden over plannen kabinet
AMSTERDAM (ANP) - Milieudefensie noemt het "rechtvaardig dat het kabinet ook banken, toeleveranciers en supermarkten wil laten meebetalen aan de oplossing van de stikstof- en klimaatcrisis". Deze bedrijven hebben volgens de organisatie "jarenlang goed verdiend aan de huidige crisis".
Het kabinet presenteerde vrijdag plannen om de problemen door de stikstofuitstoot aan te pakken. Dit landbouwakkoord is de laatste kans voor deze bedrijven om vrijwillig mee te helpen, stelt Milieudefensie.
De club wil ook dat de vervuilende bedrijven een klimaatplan maken om klimaatverandering een halt toe te roepen, dat in lijn is met het akkoord van Parijs om de opwarming van de aarde zo rond de 1,5 graad Celsius te houden.
Blij
Natuur & Milieu laat weten blij te zijn dat het kabinet onderzoek gaat doen naar de economische gevolgen voor boeren die willen gaan verduurzamen. Ook "de plannen voor een centraal stikstofregistratiesysteem en het aan banden leggen van ongebruikte stikstofruimte in vergunningen zijn goed", aldus de organisatie. Daar moet echter meer haast mee worden gemaakt, vindt Natuur & Milieu.
De voornemens hebben volgens Natuur & Milieu ook alleen zin "als het kabinet echt regie pakt en zorgt dat de natuur op de eerste plek komt". "Het belangrijkste is nu heel snel daad bij het woord te gaan voegen, dat de aanpak van piekbelasters start en de gebiedsprocessen doorgaan. De natuur kan niet meer wachten", aldus Natuur & Milieu.
Milieuorganisatie Greenpeace zal vrijdag niet reageren, evenmin als bijvoorbeeld Natuurmonumenten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Formerende partijen D66 en CDA spreken donderdag verder met elkaar over defensie en veiligheid. Ze hebben gesprekken gepland met een vertegenwoordiger van de NAVO, medewerkers van de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken en van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz heeft woensdagochtend "een goed gesprek" gehad met Hans Wijers, die vorige week opstapte als informateur nadat bekend was geworden dat hij zich bij verschillende gelegenheden beledigend over haar had uitgelaten. Dat meldt Yeşilgöz in een bericht op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nationale 'bouwbaas' die D66 wil introduceren, is volgens vier deskundigen geen goed idee. Zo'n nieuwe functie zou een "extra laag in het toch al topzware bureaucratische woonbeleid" betekenen, staat in een advies voor de formatiegesprekken tussen D66 en CDA. Peter Boelhouwer, hoogleraar Huisvestingssystemen aan de TU Delft, heeft het dinsdag overhandigd aan de leiders van de twee partijen en woensdag gedeeld met het ANP.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn als het om stikstof gaat, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij woensdag over dit onderwerp in gesprek ging als onderdeel van het formatieproces. CDA'er Bontenbal: "We gaan er gewoon zakelijk, inhoudelijk naar kijken vandaag."
7 uur geledenDen Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij dat VVD'er Thom van Campen de nieuwe Kamervoorzitter is. In een korte reactie zei de premierskandidaat dat zijn partij vooral hoopte dat "een van de twee Tommen zou winnen". Daarmee doelt hij op Van Campen en Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA).
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrekkend voorzitter van de Tweede Kamer Martin Bosma noemt het een "enorme teleurstelling" dat hij de komende kabinetsperiode niet meer de Kamervoorzitter is. "Ik was graag doorgegaan", zei hij in een reactie tegen het ANP.
21 uur geleden