
Milieuorganisatie vecht natuurvergunning Schiphol aan bij rechter
SCHIPHOL (ANP) - Mobilisation for the Environment (MOB) vecht samen met Greenpeace Nederland en Milieudefensie de natuurvergunning voor Schiphol aan bij de rechter. De milieuorganisatie kondigde dat eind september al aan, en heeft vrijdag een beroepschrift naar de rechtbank gestuurd. Volgens MOB had de vergunning niet verstrekt mogen worden vanwege "grove inhoudelijke en procedurele gebreken".
Schiphol kreeg in september van demissionair stikstofminister Christianne van der Wal een vergunning waardoor voor nu 500.000 starts en landingen mogelijk zijn. Met ingang van november 2024 moet de luchthaven terug naar zo'n 450.000 vliegbewegingen per jaar.
MOB voert al jaren een juridische strijd tegen de milieuschade die het vliegverkeer veroorzaakt. In het verleden heerste het idee dat een afzonderlijke natuurvergunning niet nodig was, maar het kabinet erkende in 2020 dat dit wel degelijk vereist is. Een belangrijke reden is de uitstoot van stikstofoxiden door vliegtuigen. Die vervuilen de lucht en kunnen een schadelijke invloed hebben op de natuur.
Ook de organisaties Schipholwatch en de Vereniging Vlieghinder Nieuwkoop steunen de procedure. "De milieuorganisaties vinden het onbestaanbaar dat midden in een klimaatcrisis alle juridische trucs uit de kast worden gehaald om een vliegveld zo groot mogelijk te legaliseren. Schiphol moet zich houden aan de grenzen van klimaat, natuur en omgeving", zo staat in een persbericht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De BBB is bereid de staatsschuld te laten oplopen tot 50 procent van het bruto binnenlands product (bbp) voor investering in het 'verdienvermogen' van Nederland. Dat schrijft BBB-Kamerlid Henk Vermeer in een column bij BNR.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vijf slachtoffers van het steekincident van donderdagmiddag in Amsterdam lijken willekeurig gekozen te zijn, zegt de politie. Het gaat om een 67-jarige vrouw en een 69-jarige man met de Amerikaanse nationaliteit, een 26-jarige man met de Poolse nationaliteit, een 73-jarige vrouw uit België en een 19-jarige vrouw uit Amsterdam.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het steekincident in Amsterdam zijn niet vier maar vijf slachtoffers gevallen, meldt de politie. Eerder zei de politie dat het om vier slachtoffers ging.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het steekincident in het centrum van Amsterdam is zelf een van de vijf mensen die gewond raakten, meldt de politie. "Dit betekent dat er vier slachtoffers zijn."
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Binnen een paar weken ligt er een plan voor het beschermen van Oekraïne na een staakt-het-vuren, verwacht premier Dick Schoof. Dat draait meer en meer om het versterken van het Oekraïense leger, en minder om de aanzienlijke internationale troepenmacht waarvan eerder sprake was.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het rapport over de rol van de toeslagenaffaire bij uithuisgeplaatste kinderen is "ronduit confronterend", vindt advocaat Khadija Bozia, voorzitter van de Werkgroep Toeslagenadvocaten. "Wat nu nodig is, is erkenning van kinderen als zelfstandige gedupeerden, herbeoordeling van maatregelen, en échte ondersteuning. Geen woorden meer. De erkenning is er, nu naar herstel."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema, hoofdofficier René de Beukelaer en politiechef Peter Holla zijn bijeen voor overleg nadat er in de buurt van de Dam donderdagmiddag een steekincident is geweest. Dat laat een woordvoerder van Halsema weten. Het is nog niet duidelijk of er een persconferentie georganiseerd wordt.
14 uur geleden