Milieuminister Dominicaanse Republiek doodgeschoten in ministerie
SANTO DOMINGO (ANP/AFP/RTR) - De minister van Milieu van de Dominicaanse Republiek is maandag doodgeschoten in zijn ministerie. De dader onderbrak de wekelijkse vergadering van Orlando Jorge Mera met zijn onderministers en opende het vuur. Hij is opgepakt.
"We zijn ontzet door wat er gebeurd is", aldus het ministerie op Twitter. Kort na de schietpartij begon de politie een zoekactie in het gebouw naar de schutter. De man die zou hebben geschoten was een persoonlijke vriend van de minister, aldus een regeringswoordvoerder. Hij kreeg volgens bronnen toegang tot beveiligde delen van het gebouw vanwege de vriendschap. Naar de reden van zijn daad wordt onderzoek verricht.
De 55-jarige Mera was de zoon van oud-president Salvador Jorge Blanco.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
2 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
10 uur geleden