Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Milieugroep spant rechtszaak aan tegen Daimler en BMW

Milieugroep spant rechtszaak aan tegen Daimler en BMW

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieugroepering Deutsche Umweltshilfe (DUH) heeft een rechtszaak aangespannen tegen de autobouwers BMW en Daimler, moederconcern van Mercedes-Benz. DUH eist van de autofabrikanten dat ze tegen 2030 stoppen met de productie van auto's met verbrandingsmotoren om zo te voldoen aan de klimaatafspraken van Parijs en de Duitse klimaatwetgeving.

Begin deze maand werd al bekend dat de klimaatclub met een rechtszaak dreigde. De aanklacht werd maandag ingediend bij de rechtbanken in München en Stuttgart, aldus DUH dinsdag. Er wordt nog gewerkt aan een zaak tegen het Duitse olie- en gasbedrijf Wintershall Dea. Ook tegen Volkswagen kan een zaak worden aangespannen.

De rechtszaken zouden worden gemodelleerd naar de zaak die vorig jaar in Nederland tegen olie- en gasconcern Shell werd aangespannen. De rechtbank in Den Haag stelde dat Shell meer moet doen om zijn uitstoot van broeikasgassen terug te brengen. Daarbij wordt ook rekening gehouden met de uitstoot door gebruikers van producten van Shell.

BMW liet weten de argumenten van DUH te verwerpen en stelt dat klimaatdoelstellingen worden bepaald door het parlement. Daimler zei dat al langer stappen worden gezet om de klimaatdoelstellingen te behalen.

Meer uit Financieel

Beurs Amsterdam beperkt verlies na opmerking Iraanse minister

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.

6 minuten geleden
VS in beroep tegen uitspraak over banden met AI-bedrijf Anthropic

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.

1 uur geleden
Lufthansa biedt ook op Portugese luchtvaartmaatschappij TAP

BERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.

2 uur geleden
Wall Street zakt na afnemende hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.

2 uur geleden
Tesla voert autoverkopen op, stijging valt analisten tegen

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft de verkoop van zijn elektrische auto's in het eerste kwartaal licht opgevoerd. Het door Elon Musk geleide bedrijf leverde iets meer dan 358.000 auto's af, ruim 6 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

2 uur geleden
Duitse consumentenorganisaties kritisch over brandstofmaatregelen

BERLIJN (ANP/DPA) - Consumentenorganisaties in Duitsland denken dat de tankkosten voor automobilisten niet omlaag gaan ondanks een nieuwe maatregel om de stijging van de brandstofprijzen te beperken. Vanaf woensdag mogen pompstations in het land nog maar één keer per dag hun prijzen verhogen, rond het middaguur.

3 uur geleden
Aziatische horeca stapt naar hof voor regeling binnenhalen koks

WEESP (ANP) - Aziatische restaurants zetten hun juridische strijd tegen de Staat voort over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde vorig jaar dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter zou de bestuursrechter over dit soort zaken beslissen. Tegen dat oordeel hebben de restaurants beroep ingesteld bij het gerechtshof in Den Haag.

3 uur geleden