Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Milieudefensie stuurt waarschuwingsbrief naar Shell

Milieudefensie stuurt waarschuwingsbrief naar Shell

AMSTERDAM (ANP) - Shell voert willens en wetens het vonnis van de rechter om CO2-uitstoot te verminderen niet uit, zegt Milieudefensie. Daarom stuurt de milieuorganisatie maandag een waarschuwingsbrief aan de oliemaatschappij.

"Het oordeel van de rechter is duidelijk en noodzakelijk: Shell moet stoppen met het veroorzaken van gevaarlijke klimaatverandering", aldus campagneleider Nine de Pater van Milieudefensie. "Het bestuur moet zich ervan bewust zijn dat het Shell moedwillig blootstelt aan potentiële schadeclaims die het bedrijf nooit zou kunnen betalen."

In mei vorig jaar oordeelde de rechter dat Shell de uitstoot met 45 procent moet verminderen in 2030 ten opzichte van 2019. Daar moest het bedrijf direct mee beginnen. Shell besloot tegen de uitspraak in hoger beroep te gaan. De oliemaatschappij zegt dat het niet effectief is om klimaatverandering aan te pakken door één bedrijf en zijn klanten de uitstoot te laten verminderen.

Reductieverplichting

De Pater zegt het hoger beroep tegen Shell met vertrouwen tegemoet te zien. "De bewijzen dat Shell gevaarlijke klimaatverandering bevordert en daarmee mensenlevens bedreigt stapelen zich sinds het vonnis vorig jaar alleen maar op", aldus de campagneleider. Nu is er nog een kans om de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graden Celsius, benadrukt de milieuorganisatie in haar brief aan Shell. Ook de grootste aandeelhouders hebben de brief ontvangen.

Milieudefensie stelt in de brief dat Shell veel meer investeert in fossiele energie dan in duurzame en hernieuwbare energiebronnen. Plannen om de uitstoot omlaag te brengen in alle sectoren van het bedrijf ontbreken. De milieuorganisatie roept de topmannen op om zich te houden aan de uitspraak van de rechter.

Shell zegt in een reactie de brief van Milieudefensie te bestuderen. Daarbij stelt het bedrijf ook dat de rechtbank Shell een ruime beoordelingsvrijheid heeft gegeven over de manier waarop zij aan de reductieverplichting voor 2030 kan voldoen. "Onze strategie en de acties die wij ondernemen, plaatsen ons in een goede positie om aan de verplichtingen van de rechtbank te voldoen. Dit omvat het boeken van sterke vooruitgang ten opzichte van de klimaatdoelstellingen, die naar onze stellige overtuiging zijn afgestemd op de ambitieuze doelstellingen van het VN-akkoord van Parijs over klimaatverandering."

Meer uit Financieel

Waterstanden Rijn in Duitsland flink gestegen door regen

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn na recente regenval flink gestegen. Dat meldt de Duitse binnenvaartbeheerder WSV. Het waterpeil bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de rivier, is maandag gestegen tot zo'n 72 centimeter. Maar binnenvaartschepen worden nog steeds minder vol beladen en het peil dreigt weer te zakken.

10 minuten geleden
Industriecoalitie roept Den Haag op tot uitvoeren rapport-Wennink

ROTTERDAM (ANP) - Een industriecoalitie roept de Tweede Kamer en het kabinet op om de aanbevelingen uit het rapport-Wennink snel uit te voeren. Volgens de ondernemersorganisaties, waaronder Deltalinqs, VNCI en FME, zijn onder meer lagere nettarieven en minder regeldruk cruciaal voor investeringskansen in de industrie in Nederland. Ze doen de oproep in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer, donderdag, over het rapport.

52 minuten geleden
Schuldeiser zet drie vakantieparken van Peter Gillis te koop

ASTEN (ANP) - Drie vakantieparken van de Oostappen Groep van Peter Gillis zijn door een schuldeiser van de vastgoedondernemer in de verkoop gezet. Volgens Gillis' advocaat onderzoekt de realityster nu mogelijkheden om de gedwongen verkoop van de parken te voorkomen, laat hij weten na berichtgeving van onder meer Omroep Brabant.

1 uur geleden
Brussel: strengere EU-regels voor ChatGPT, Reddit en Roblox

BRUSSEL (ANP) - ChatGPT, Reddit en Roblox krijgen te maken met strengere regels van de Europese Commissie. Brussel heeft namelijk bepaald dat de diensten onder de Europese digitale DSA-wet voor grote techbedrijven vallen.

1 uur geleden
Gewasprijzen op weg naar scherpste stijging sinds 2012

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De gewasprijzen stevenen in de maand augustus af op de scherpste stijging sinds juli 2012 als gevolg van de oorlogen in Oekraïne en Iran en door het extreme weer. De Bloomberg Agriculture Spot Index, die de tien belangrijkste gewassen volgt, gaat af op een stijging van meer dan 13 procent.

2 uur geleden
Modemerk Victoria Beckham boekt voor het eerst winst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het mode- en cosmeticamerk van Victoria Beckham heeft voor het eerst sinds de oprichting winst geboekt. Het bedrijf van het voormalig lid van de populaire Britse meidengroep Spice Girls wist zich daarmee staande te houden in de lastige markt voor luxeartikelen.

2 uur geleden
Turkse economie groeit sterker dan verwacht in tweede kwartaal

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse economie is in het tweede kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, steeg met 1,1 procent ten opzichte van het eerste kwartaal, meldde het Turkse statistiekbureau.

2 uur geleden