Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Milieudefensie stuurt ING eisen voor CO2-vermindering per sector

Milieudefensie stuurt ING eisen voor CO2-vermindering per sector

AMSTERDAM (ANP) - Milieudefensie heeft een gedetailleerde eisenlijst naar ING gestuurd, waarin per sector die de bank financiert staat aangegeven in hoeverre de uitstoot van broeikasgassen moet dalen. Ook staan in de bijgewerkte eisen van de milieuorganisatie diverse tussendoelen waar de bank aan zou moeten voldoen. Volgens Milieudefensie houdt de bank zich anders niet aan het Klimaatakkoord van Parijs.

Volgens Milieudefensie moet ING de uitstoot waar het door zijn activiteiten aan bijdraagt in 2030 met 48 procent hebben verminderd, ten opzichte van 2019. In 2035 moet dat zijn opgelopen tot 65 procent. Voor 2040 wil de organisatie een tussendoel van 90 procent en in 2050 moet de bank volgens de eisers vrijwel klimaatneutraal zijn (99 procent minder uitstoot). In de ene sector moet de uitstoot volgens de eisers sneller dalen dan in de andere. In de energiesector is bijvoorbeeld een snelle afbouw van de uitstoot mogelijk, in de staalsector duurt dat langer. Milieudefensie heeft de lijst gebaseerd op scenario's van het Internationaal Energieagentschap (IEA).

De milieuorganisatie voelt zich gesterkt door de uitspraak van het gerechtshof in de klimaatzaak tegen Shell. Het hof oordeelde weliswaar dat Shell niet verplicht kan worden om de uitstoot die het veroorzaakt met 45 procent te verminderen, maar in de uitspraak stonden ook diverse punten die volgens de eisers "een stevige basis voor toekomstige klimaatzaken" vormen. Zo bevestigden de rechters dat ook bedrijven hun uitstoot moeten verminderen en merkten ze op dat investeringen in nieuwe olie- en gasvelden "op gespannen voet" kunnen staan met de internationale klimaatafspraken.

Eigen klimaataanpak

ING laat weten de brief te gaan bestuderen. De bank legde vorig jaar de eisen van Milieudefensie naast zich neer. ING herhaalde donderdag vertrouwen in de eigen klimaataanpak te hebben. "De urgentie van klimaatverandering is onmiskenbaar en ING wil het voortouw nemen in de versnelling van de wereldwijde transitie naar een economie met weinig CO2-uitstoot", laat de bank weten. ING waarschuwt dat een proces jaren kan gaan duren. "En dat terwijl we allemaal inzien hoe urgent actie op de korte termijn is."

Over de ambities van de bank is Milieudefensie sceptisch. De organisatie noemt ING "de bankier van de klimaatcrisis" en vindt onder meer dat de bank moet stoppen met het financieren van olie- en gasbedrijven die nieuwe projecten starten.

Meer uit Financieel

Wall Street terughoudend na Trumps afwijzing Iraans voorstel

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.

1 uur geleden
London Heathrow ziet minder passagiers door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Storing bij DigiD is verholpen, meldt beheerder Logius

DEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.

2 uur geleden
Maastricht Aachen Airport drukker door Belgische staking

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.

2 uur geleden
Premier Starmer komt met wet om British Steel te nationaliseren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.

3 uur geleden
DigiD kampt met storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.

3 uur geleden
Aantal doorrijders aan de pomp zonder te betalen stijgt opnieuw

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.

5 uur geleden