Milieudefensie: Shell doet nog steeds te weinig aan uitstoot
AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft ondanks de uitspraak van de rechter en alarmerende rapporten van het VN-Klimaatpanel IPCC en het Internationaal Energieagentschap nog geen significante stappen gezet om zijn CO2-uitstoot de komende jaren drastisch te verminderen. Ook een plan daartoe heeft het bedrijf nog niet gepresenteerd, benadrukt Milieudefensie in een reactie op het door Shell aangetekende hoger beroep in de klimaatzaak tegen het bedrijf.
Milieudefensie wijst erop dat de huidige plannen van Shell niet uitgaan van een krimp van de productie van fossiele brandstoffen. Daardoor kan de uitstoot van het concern zelfs toenemen.
"Shell moet van de rechter al haar uitstoot drastisch verminderen, inclusief de uitstoot van haar klanten. Zo niet, dan blijft Shell klimaatverandering veroorzaken en daarmee mensenlevens in gevaar brengen", aldus campagneleider Nine de Pater van Milieudefensie. "We roepen Shell op om het vonnis van de rechter niet langer te negeren en zien het hoger beroep met alle vertrouwen tegemoet."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in de Europese Unie is vorige maand met meer dan 23 procent ingestort, waarbij alle grote markten een duidelijke daling lieten zien. De markt voor dieselauto's bleef ook krimpen, met bijna 18 procent minder verkopen in februari. Dat maakte de Europese autobrancheorganisatie ACEA dinsdag bekend.
29 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft opgeroepen tot een landelijke energiebesparingscampagne, vanwege de risico's voor de olie- en gasvoorraden door de oorlog in het Midden-Oosten. Zuid-Korea wil dat inwoners van het land twaalf maatregelen nemen om minder energie te verbruiken, zoals korter douchen, telefoons en elektrische voertuigen overdag opladen en wasmachines en stofzuigers in het weekend gebruiken.
31 minuten geledenKYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo verlaagt de productie van de Switch 2 door tegenvallende verkopen van de spelcomputer, met name in de Verenigde Staten. Na de lancering in juni vorig jaar was de opvolger van de originele Switch nog de snelst verkopende spelconsole ter wereld, maar sindsdien zijn de verkoopcijfers achtergebleven bij de hoge verwachtingen van het management van het Japanse spelcomputerbedrijf.
36 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen dinsdagochtend omhoog, na de sterke daling op maandag door hoop op de oliemarkt op een mogelijk einde van de oorlog in het Midden-Oosten. Nu staken de zorgen over een escalatie van het conflict weer de kop op na een bericht van The Wall Street Journal, dat Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten overwegen mee te doen aan aanvallen op Iran.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan dinsdag opnieuw staken, melden vakbonden FNV en CNV. Dit keer wordt er gestaakt bij vestigingen in Noord-Nederland. Het is de vierde staking in korte tijd als gevolg van een cao-conflict. De staking duurt de hele dag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties hebben het afgelopen jaar het hoogste aantal nieuwe huizen gebouwd sinds in ieder geval 2012, het jaar dat het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) begon met de meting. Het waren er 21.500, dat zijn er 2000 meer dan in 2024.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie en Australië hebben een akkoord bereikt over meer vrijhandel en defensiesamenwerking, melden de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Australische premier Anthony Albanese in de nacht van maandag op dinsdag.
4 uur geleden