
Milieudefensie gaat weer naar aandeelhoudersvergaderingen
AMSTERDAM (ANP) - Klimaatactivisten van Milieudefensie gaan dit jaar opnieuw langs bij de aandeelhoudersvergaderingen van "grote vervuilende bedrijven". Aanstaande woensdag vormt de aandeelhoudersvergadering van Ahold Delhaize "de eerste etappe van het aandeelhoudersseizoen" van de milieuorganisatie, heeft Milieudefensie aangekondigd.
Terwijl grote bedrijven voor honderden miljarden aan klimaatschade veroorzaken, keren ze volgens onderzoek van de milieuclub in samenwerking met de organisaties SOMO en Profundo het grootste deel van hun nettowinst uit aan hun aandeelhouders. Zo ging bij Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, de laatste jaren bijna 13 miljard euro naar aandeelhouders, staat in het rapport.
Wouter Kolk, campaigner van Milieudefensie, zegt dat de cijfers aantonen dat de bedrijven hun verduurzaming makkelijk zelf kunnen betalen, maar ervoor kiezen om dat niet te doen. Om stelling te nemen tegen het beleid van de bedrijven hebben activisten van Milieudefensie zelf ook aandelen gekocht. Dat geeft ze toegang tot de jaarlijkse aandeelhoudersvergaderingen.
"Met honderden activistische aandeelhouders zeggen we tegen de CEO's: houd je aan het klimaatakkoord van Parijs of we zien je, net als Shell en ING, in de rechtbank", stelt voorzitter Winnie Oussoren van Milieudefensie Jong. De activistische aandeelhouders van Milieudefensie zullen op de vergaderingen eisen dat bedrijven minimaal 48 procent minder CO2 uitstoten in 2030 ten opzichte van 2019.
Vorig jaar verstoorden de klimaatactivisten onder meer de vergaderingen van ING en Ahold Delhaize. Ze stelden om de beurt telkens dezelfde vraag. In de ogen van grote beleggers duurden de bijeenkomsten daardoor onnodig lang en ging de actie ten koste van de behandeling van andere onderwerpen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - NRC is vrijdagavond twee keer in de prijzen gevallen op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht. Tijdens de avond werden de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt, waarmee de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) naar eigen zeggen de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen viert. Ook De Groene Amsterdammer, Investico en NOS op 3 en Zembla wisten een prijs in de wacht te slepen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie voormalige leiders van de PvdA keren zich tegen de weggestemde motie van Kati Piri van GroenLinks-PvdA waarin wordt gevraagd om een tijdelijk volledig wapenembargo tegen Israƫl. Het gaat om Lodewijk Asscher, Job Cohen en Ad Melkert.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De door Dubai uitgeleverde profvoetballer Quincy Promes (33) is vrijdagavond aangekomen op Schiphol. Dit meldt het Openbaar Ministerie. Vorige week donderdag werd bekend dat hij was gearresteerd in Dubai. Nederland had om zijn uitlevering gevraagd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groot deel van de Ring A10 in Amsterdam is sinds vrijdagavond dicht door het festival dat zaterdagochtend begint op de snelweg. De Ring West, Zuid en Oost, de wegen tussen de afslag naar de A5 en de afslag A10, zijn tot zondagmiddag niet toegankelijk voor het verkeer. Weggebruikers moeten rekening houden met meer dan een uur extra reistijd.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De problemen met het systeem voor het aanvragen van schadevergoeding van de NS zijn nog niet verholpen. De vervoerder hoopte dat die voor het weekend opgelost zouden zijn, maar volgens een NS-woordvoerder is er iets nog niet goed. De hoop is nu dat het systeem maandag weer in gebruik kan worden genomen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Spoorbeheerder ProRail waarschuwt voor mogelijke gevolgen op het spoor door de hitte van komend weekend. Bij hoge temperaturen komen op het spoor vaker storingen voor. Medewerkers controleren bij warm weer vaker hoe het spoor erbij ligt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier minderjarigen zijn vrijdag veroordeeld tot werkstraffen van veertig tot vijftig uur voor openlijke geweldpleging. Volgens het Openbaar Ministerie in Den Haag waren ze betrokken bij de grote rellen in Scheveningen op 1 mei en pleegden ze openlijk geweld tegen de politie.
11 uur geleden