Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Milieuclubs hekelen steun luchtvaart zonder groene afspraken

Milieuclubs hekelen steun luchtvaart zonder groene afspraken

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartbedrijven in de Europese Unie die door de coronacrisis door overheden overeind worden gehouden, zouden zich ook aan bindende maatregelen moeten houden om de CO2-uitstoot te beteugelen. Volgens een rapport van Carbon Market Watch, Greenpeace en Transport & Environment is al voor 11,5 miljard euro aan financiële steun toegezegd en over nog eens 14,6 miljard euro wordt onderhandeld, maar van harde duurzaamheidsafspraken is geen sprake.

Air France-KLM krijgt zo’n 11 miljard aan financiële steun van de Nederlandse en Franse staat, terwijl Duitsland naar verluidt heeft ingestemd met 9 miljard euro steun aan Lufthansa. De lening aan Air France komt met een niet-bindende voorwaarde om de CO2-uitstoot te verlagen, minder binnenlandse vluchten uit te voeren en zuinigere vliegtuigen te kopen.

Volgens de klagers is er geen voorwaarde gesteld aan vluchten naar het buitenland, die verantwoordelijk zijn voor 90 procent van de CO2-uitstoot door luchtvaartmaatschappijen in Europa. Verder wijzen de organisaties erop dat de Duitse minister van Milieu heeft gezegd dat dit nu niet het moment is om Lufthansa 'groener’ te maken. In Oostenrijk is die voorwaarde wel gesteld.

Meer uit Financieel

Zwitserse maker zakenjets schort levering aan VS op om heffingen

STANS (ANP/RTR) - De Zwitserse vliegtuigfabrikant Pilatus heeft de leveringen van zijn zakenjets PC-12 en PC-24 aan de Verenigde Staten opgeschort. Volgens het bedrijf zorgen de forse nieuwe Amerikaanse importheffingen, die voor Zwitserland wel 39 procent bedragen, voor een "aanzienlijk concurrentienadeel".

19 minuten geleden
Trump breidt lijst mogelijke opvolgers Powell uit, meldt WSJ

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het team van de Amerikaanse president Donald Trump wil meer kandidaten toevoegen aan de lijst van mogelijke opvolgers van de huidige voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell. Daarmee zouden er nu zo'n tien mensen op de lijst staan. Dit melden ambtenaren aan The Wall Street Journal (WSJ).

11 uur geleden
Nasdaq stijgt naar nieuwe recordstand om optimisme renteverlaging

NEW YORK (ANP) - Techgraadmeter Nasdaq heeft vrijdag een nieuwe recordslotstand bereikt op de aandelenbeurzen in New York. Ook andere beursindices zijn hoger gesloten. Beleggers speculeerden meer op een renteverlaging volgende maand door de Federal Reserve.

11 uur geleden
WTO verhoogt verwachtingen goederenhandel wereldwijd om import VS

GENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) heeft de verwachtingen voor de wereldwijde goederenhandel voor dit jaar verhoogd. Dat komt vooral doordat de Verenigde Staten in het eerste kwartaal veel meer goederen hadden geïmporteerd, in aanloop naar de aangekondigde importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.

12 uur geleden
Bloomberg: VS helderen 'desinformatie' goudheffing binnenkort op

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis wil binnenkort een decreet uitvaardigen om "desinformatie" over plannen voor importheffingen op goud op te helderen. Dit meldt onder meer persbureau Bloomberg op basis van een anonieme ambtenaar.

12 uur geleden
WSJ: regering VS bereidt beursgang hypotheekverstrekkers voor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van Donald Trump bereidt een beursgang van hypotheekverstrekkers Fannie Mae en Freddie Mac voor, melden ingewijden aan The Wall Street Journal (WSJ). Mogelijk kunnen de aandelen van de door de overheid gecontroleerde hypotheekreuzen dit jaar al verhandeld worden.

12 uur geleden
Noorwegen wil nieuwe boorvergunningen voor olie en gas verlenen

OSLO (ANP/RTR) - Noorwegen bereidt een nieuwe ronde vergunningen voor boringen naar olie en aardgas bij de Noorse kust voor. Dit meldt de Noorse minister van Energie vrijdag. Het is de eerste aanbieding van nieuwe boorvergunningen in onontgonnen gebieden sinds 2021.

12 uur geleden