Milieuclub sleept Boskalis voor de rechter om zandwinning
AMSTERDAM (ANP) - Milieu- en mensenrechtenorganisatie Both ENDS sleept Boskalis voor de rechter. De baggeraar en maritiem dienstverlener werd meermaals verzocht om informatie over een zandwinningsproject in Zuid-Sulawesi te geven. Dat gebeurde niet, waarop een kort geding is aangespannen. Volgens de klagers zou Boskalis onder meer de milieu-effectrapportage moeten kunnen laten zien.
Boskalis wint voor de kust voor Sulawesi zand voor de uitbreiding van de haven van de Indonesische stad Makassar. Both ENDS stelt dat het bedrijf visgronden aantast en dat het voor lokale vissers onmogelijk wordt om nog in hun dagelijks levensonderhoud te voorzien. "De vissers voelen zich genegeerd, want ze hebben geen informatie gekregen over de sociale, economische en milieurisico’s van het project of inspraak gehad bij de uitvoering", zegt Both ENDS.
Het is volgens Both ENDS voor zover bekend de eerste keer dat een Nederlandse rechter zich zal buigen over de vraag of een Nederlands bedrijf dat actief is in het buitenland, verplicht kan worden informatie daarover voor direct betrokken belanghebbenden beschikbaar te stellen omdat hun rechten worden geschonden.
De milieu- en mensenrechtenorganisatie wijst erop dat vissers ook bij een vorig zandwinningsproject in de regio niet betrokken zijn geweest. Dat project leidde voor sommige vissers tot 80 procent daling van hun visvangst, aldus de organisatie. Ook zou de zandwinning tot kustafslag hebben geleid, waardoor een begraafplaats en diverse huizen in zee verdwenen.
Het kort geding dient op 2 september voor de rechtbank in Rotterdam. Een woordvoerder van Boskalis was vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
17 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geleden