Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Milieuclub: schepen die op Lng varen zijn niet milieuvriendelijk

Milieuclub: schepen die op Lng varen zijn niet milieuvriendelijk

ROTTERDAM (ANP/AFP) - Schepen die varen op vloeibaar gemaakt aardgas (lng) zijn vanwege de grote hoeveelheden methaan die ze uitstoten slechter voor het klimaat dan wordt vermoed. Milieuorganisatie Transport & Environment (T&E) doet zijn beklag over greenwashing van deze schepen.

T&E keek met speciale camera’s in de haven van Rotterdam naar schepen die op lng varen en die voor ecologisch en groen willen doorgaan. In werkelijkheid zouden deze schepen een aanzienlijke hoeveelheden methaan lekken, een veel krachtiger broeikasgas dan kooldioxide. "De namen van deze nieuwe door lng aangedreven schepen "bevatten woorden als eco en ze zijn vaak groen geschilderd," aldus T& E. "Maar hun groene geloofsbrieven houden daar op."

De milieugroep liet de camerabeelden beoordelen door onafhankelijke experts. Daaruit kwam naar voren dat "intense onverbrande koolwaterstofemissies in de atmosfeer werden uitgestoten". Volgens de eigenaar van een van de onderzochte schepen, het Franse CMA CGM, is lng momenteel de beste brandstof op grote schaal. De reder geeft aan dat er volop wordt gewerkt aan het terugdringen van de uitstoot. De emissie zou nu ook al minder zijn.

E-fuels

In tegenstelling tot auto's kunnen containerschepen geen lange afstanden afleggen op accu's. In de maritieme industrie wordt al wel een breed scala aan alternatieve voortstuwingsmethoden en brandstoffen besproken. Naast waterstof en ammoniak staan ook zogenoemde 'e-fuels' in de belangstelling.

Probleem is dat groene toepassingen nog niet op grote schaal beschikbaar zijn. Een reder die nu een schip bestelt, kan vrijwel alleen kiezen tussen dieselaandrijving of lng, wat ook een fossiele brandstof is.

Meer uit Financieel

Ryanair verzet zich tegen verlies landingsrechten in Eindhoven

DUBLIN (ANP) - Ryanair verzet zich tegen het verlies van enkele belangrijke landings- en vertrekrechten op Eindhoven Airport. Een woordvoerder bevestigt na berichtgeving van het AD dat de Ierse budgetmaatschappij bezwaar heeft gemaakt bij de Europese Commissie en tevens naar de rechter in Nederland stapt.

29 minuten geleden
Privacystichting wil 'democratisch debat' over digitale euro

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Privacy First is bezorgd over "de haast automatische uitrol van de digitale euro, zonder dat sprake is van democratische legitimatie". De belangenorganisatie voor meer privacy roept de Nederlandse politiek op een "fundamentele democratische discussie" te voeren over de plannen van Brussel.

1 uur geleden
Chinees moederbedrijf Nexperia verwacht meer actie van Nederland

BEIJING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van de Nijmeegse chipmaker Nexperia, verwacht meer stappen van de Nederlandse overheid om de problemen rond het bedrijf op te lossen. Dat heeft een woordvoerder van het bedrijf laten weten, nu demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) zijn ingreep bij Nexperia heeft opgeschort "als een blijk van goede wil" richting China.

1 uur geleden
Fleurop neemt WY Bloemisten over om groeiende concurrentie

AMSTERDAM (ANP) - Bloemenbestelbedrijf Fleurop neemt zijn branchegenoot WY Bloemisten over om schaalvergroting te creëren en beter te kunnen concurreren. WY en Fleurop blijven wel twee zelfstandige organisaties, maakte Fleurop bekend.

1 uur geleden
EU-commissaris blij met opschorting maatregelen bij Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel en Economische Veiligheid) is blij dat Nederland de beperkende maatregelen bij chipfabrikant Nexperia opschort. Hij spreekt op X van "een belangrijke stap in het stabiliseren van onze strategische toeleveringsketen voor chips".

1 uur geleden
NVM: dit jaar minder winkels in gebruik genomen en verkocht

UTRECHT (ANP) - In de Nederlandse winkelstraten zijn dit jaar minder winkels in gebruik genomen en verkocht. Makelaarsorganisatie NVM Business ziet dat in de eerste negen maanden van dit jaar vooral minder panden groter dan 2000 vierkante meter in gebruik zijn genomen. Wel zijn in de eerste helft van 2025 meer winkelruimten tussen de 500 en 1000 vierkante meter verkocht vanwege het faillissement van Blokker een jaar geleden.

3 uur geleden
Maleisië verliest veel geld aan stroom door illegale cryptomining

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Het elektriciteitsbedrijf van Maleisië heeft sinds 2020 omgerekend bijna 1 miljard euro aan stroom verloren door illegale cryptomining. Volgens de Maleisische minister van Energie vormen deze diefstallen een "ernstige bedreiging voor het nationale energiesysteem".

3 uur geleden