Milei mikt op Nobelprijs na economische hervormingen Argentinië
PRAAG (ANP/DPA) - De Argentijnse president Javier Milei denkt een Nobelprijs te kunnen winnen voor de economische hervormingen die hij momenteel doorvoert in zijn land. Tijdens een bezoek aan Tsjechië zei hij dat als zijn plannen lukken, hij de prijs "waarschijnlijk" in ontvangst mag nemen.
Tegen het ingrijpende hervormingsplan dat Milei en zijn adviseur Demian Reidel opstelden is in Argentinië flink gedemonstreerd. Eerder deze maand gingen duizenden Argentijnen de straat op uit protest.
De in december aangetreden Milei wil met wat hij "schoktherapie" noemt de Argentijnse economie herstellen. De munt werd gedevalueerd, prijzen vrijgelaten, er kwam een einde aan subsidies voor transport en energie, het aantal ministeries werd gehalveerd en duizenden andere banen in de sociale sector zijn geschrapt. Dat leidde tot een afname van het begrotingstekort, maar ook tot een drastische daling van consumptie en economische activiteit in het land. Maandag werd bekend dat Argentinië in het eerste kwartaal van dit jaar in een recessie is geraakt.
In Praag stelde Milei dat Reidel en hij "de economische leer grotendeels herschrijven". De president, die bij een bezoek aan Duitsland dit weekend een prijs in ontvangst nam van een liberale denktank, zei ook: "Als het ons lukt, krijg ik waarschijnlijk de Nobelprijs voor de Economie samen met Demian."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
43 minuten geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
4 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geleden