Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Milei mikt op Nobelprijs na economische hervormingen Argentinië

Milei mikt op Nobelprijs na economische hervormingen Argentinië

PRAAG (ANP/DPA) - De Argentijnse president Javier Milei denkt een Nobelprijs te kunnen winnen voor de economische hervormingen die hij momenteel doorvoert in zijn land. Tijdens een bezoek aan Tsjechië zei hij dat als zijn plannen lukken, hij de prijs "waarschijnlijk" in ontvangst mag nemen.

Tegen het ingrijpende hervormingsplan dat Milei en zijn adviseur Demian Reidel opstelden is in Argentinië flink gedemonstreerd. Eerder deze maand gingen duizenden Argentijnen de straat op uit protest.

De in december aangetreden Milei wil met wat hij "schoktherapie" noemt de Argentijnse economie herstellen. De munt werd gedevalueerd, prijzen vrijgelaten, er kwam een einde aan subsidies voor transport en energie, het aantal ministeries werd gehalveerd en duizenden andere banen in de sociale sector zijn geschrapt. Dat leidde tot een afname van het begrotingstekort, maar ook tot een drastische daling van consumptie en economische activiteit in het land. Maandag werd bekend dat Argentinië in het eerste kwartaal van dit jaar in een recessie is geraakt.

In Praag stelde Milei dat Reidel en hij "de economische leer grotendeels herschrijven". De president, die bij een bezoek aan Duitsland dit weekend een prijs in ontvangst nam van een liberale denktank, zei ook: "Als het ons lukt, krijg ik waarschijnlijk de Nobelprijs voor de Economie samen met Demian."

Meer uit Buitenland

Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

2 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

2 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

2 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

3 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

8 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

9 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

10 uur geleden