Mike Tyson en Squid Game helpen Netflix aan record abonneegroei
LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix heeft 2024 afgesloten met de grootste kwartaalgroei in aantal abonnees ooit. Mede dankzij de live-uitzending van de bokswedstrijd tussen Mike Tyson en Jake Paul in november en het nieuwe seizoen van de populaire serie Squid Game, verwelkomde Netflix afgelopen kwartaal 18,9 miljoen betalende klanten.
Dit is meer dan het dubbele van wat kenners op Wall Street in doorsnee hadden voorzien. Het totale aantal Netflix-abonnees komt daardoor wereldwijd boven de 300 miljoen. Het vorige record wat betreft klantenaanwas stond op 15 miljoen en dateerde uit het eerste kwartaal van 2020, toen de coronapandemie net was uitgebroken.
Dit is de laatste keer dat Netflix kwartaalcijfers over het aantal abonnees rapporteert. De top van het bedrijf wil dat beleggers zich meer gaan richten op financiële indicatoren zoals de omzet en de winst. Het bedrijf heeft de omzet afgelopen kwartaal met 16 procent zien toenemen tot 10,2 miljard dollar. Dat was de sterkste stijging sinds eind 2021. De winst kwam uit op 1,9 miljard dollar, ongeveer twee keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.
Omzetverwachting omhoog
Netflix schroefde ook zijn omzetverwachting voor 2025 op. Deze groei wordt mede aangedreven door prijsverhogingen. Netflix kondigde een prijsverhoging aan in de VS, Canada, Portugal en Argentinië. Het populairste abonnement in de VS gaat 17,99 dollar per maand kosten, een stijging van 2,50 dollar.
De streamingdienst noemde de bokswedstrijd tussen de 58-jarige bokslegende Tyson en de toen 27-jarige Jake Paul, vriend van de Nederlandse schaatsster Jutta Leerdam, eerder al het "meest gestreamde wereldwijde sportevenement ooit". Zo'n 108 miljoen mensen hebben volgens Netflix naar de match gekeken die door Paul werd gewonnen op punten.
Problemen met livestream
Het bekijken van de wedstrijd ging voor veel kijkers niet vlekkeloos. De website Downdetector.com registreerde tijdens de uitzending meer dan 100.000 meldingen van problemen. Op sociale media klaagden gebruikers over slechte beeldkwaliteit en andere technische storingen.
Netflix zet tegenwoordig breder in op het live uitzenden van sportwedstrijden. Dat moet het bedrijf ook helpen om meer geld binnen te halen met advertenties. Het bedrijf toont reclames tijdens bijvoorbeeld Americanfootballwedstrijden aan alle kijkers, niet alleen aan degenen met een goedkoper Netflix-abonnement met reclames.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
11 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
14 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
1 dag geleden