Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mike Tyson en Squid Game helpen Netflix aan record abonneegroei

Mike Tyson en Squid Game helpen Netflix aan record abonneegroei

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix heeft 2024 afgesloten met de grootste kwartaalgroei in aantal abonnees ooit. Mede dankzij de live-uitzending van de bokswedstrijd tussen Mike Tyson en Jake Paul in november en het nieuwe seizoen van de populaire serie Squid Game, verwelkomde Netflix afgelopen kwartaal 18,9 miljoen betalende klanten.

Dit is meer dan het dubbele van wat kenners op Wall Street in doorsnee hadden voorzien. Het totale aantal Netflix-abonnees komt daardoor wereldwijd boven de 300 miljoen. Het vorige record wat betreft klantenaanwas stond op 15 miljoen en dateerde uit het eerste kwartaal van 2020, toen de coronapandemie net was uitgebroken.

Dit is de laatste keer dat Netflix kwartaalcijfers over het aantal abonnees rapporteert. De top van het bedrijf wil dat beleggers zich meer gaan richten op financiële indicatoren zoals de omzet en de winst. Het bedrijf heeft de omzet afgelopen kwartaal met 16 procent zien toenemen tot 10,2 miljard dollar. Dat was de sterkste stijging sinds eind 2021. De winst kwam uit op 1,9 miljard dollar, ongeveer twee keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.

Omzetverwachting omhoog

Netflix schroefde ook zijn omzetverwachting voor 2025 op. Deze groei wordt mede aangedreven door prijsverhogingen. Netflix kondigde een prijsverhoging aan in de VS, Canada, Portugal en Argentinië. Het populairste abonnement in de VS gaat 17,99 dollar per maand kosten, een stijging van 2,50 dollar.

De streamingdienst noemde de bokswedstrijd tussen de 58-jarige bokslegende Tyson en de toen 27-jarige Jake Paul, vriend van de Nederlandse schaatsster Jutta Leerdam, eerder al het "meest gestreamde wereldwijde sportevenement ooit". Zo'n 108 miljoen mensen hebben volgens Netflix naar de match gekeken die door Paul werd gewonnen op punten.

Problemen met livestream

Het bekijken van de wedstrijd ging voor veel kijkers niet vlekkeloos. De website Downdetector.com registreerde tijdens de uitzending meer dan 100.000 meldingen van problemen. Op sociale media klaagden gebruikers over slechte beeldkwaliteit en andere technische storingen.

Netflix zet tegenwoordig breder in op het live uitzenden van sportwedstrijden. Dat moet het bedrijf ook helpen om meer geld binnen te halen met advertenties. Het bedrijf toont reclames tijdens bijvoorbeeld Americanfootballwedstrijden aan alle kijkers, niet alleen aan degenen met een goedkoper Netflix-abonnement met reclames.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

7 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

8 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

10 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

11 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

12 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

13 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

15 uur geleden