
Mike Teunissen van Jumbo-Visma naar Intermarché-Wanty-Gobert
DOORNIK (ANP) - Mike Teunissen vervolgt zijn wielerloopbaan bij Intermarché-Wanty-Gobert. De 29-jarige Nederlander vertrekt na zes jaar bij Jumbo-Visma naar de Belgische ploeg, waar hij een contract voor twee seizoenen heeft getekend. Vanaf januari krijgt hij kansen in de eendagskoersen en korte rittenkoersen en zal hij de Eritreeër Biniam Girmay gaan bijstaan.
Teunissen pakte aan het begin van de Ronde van Frankrijk van 2019 de gele trui door de openingsrit te winnen na een sprint. Verder won de Nederlander dat jaar ook de Vierdaagse van Duinkerke en de ZLM Tour. Teunissen is nu actief in de Ronde van Polen.
"De structuur en het beleid zijn goed en er is voor mij in het klassieke voorjaar een mooie rol weggelegd", aldus Teunissen over zijn overstap. "Ik wil er de finales kleuren en voor de ploeg kansen creëren in de schaduw van Biniam Girmay, die al bewezen heeft dat hij de belangrijkste wedstrijden kan winnen."
De overstap zat er al langer aan te komen, maar vanaf augustus maken de meeste ploegen hun nieuwe renners bekend. Eerder op maandag werd duidelijk dat de 35-jarige Noor Alexander Kristoff vertrekt bij Intermarché-Wanty-Gobert. Hij gaat volgend jaar rijden voor Uno-X in zijn thuisland.
Meer uit Sport
TORONTO (ANP) - Alexander Zverev is er niet in geslaagd de finale van het tennistoernooi van Toronto te bereiken. De Duitse nummer 3 van de wereld verspeelde in de halve eindstrijd tegen de Rus Karen Chatsjanov een matchpoint: 3-6 6-4 7-6 (4).
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Victoria Mboko staat in de finale van het toernooi in Montreal. De 18-jarige tennisster uit Canada versloeg in de halve eindstrijd ook Jelena Rybakina uit Kazachstan: 1-6 7-5 7-6 (4). Ze overleefde een matchpoint tegen de voormalig winnares van Wimbledon.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Voor de tennissers die deelnemen aan de US Open in New York ligt een recordbedrag klaar. Het vierde en laatste grandslamtoernooi van het jaar keert dit jaar 90 miljoen dollar uit aan prijzengeld, omgerekend ruim 77 miljoen euro. Dat is 20 procent meer dan vorig jaar en het hoogste bedrag ooit gekoppeld aan een tennistoernooi.
18 uur geledenSOFIA (ANP) - De Giro d'Italia gaat in 2026 van start in Bulgarije. Dat heeft de minister van Toerisme Miroslav Borshosh bekendgemaakt tijdens een persconferentie met zijn collega van Sport Ivan Peshev. Zij kregen van de regering toestemming de onderhandelingen met Giro-organisator RCS af te ronden.
21 uur geledenATLANTA (ANP/BELGA) - Een man die tijdens een basketbalwedstrijd in de Amerikaanse vrouwencompetitie WNBA een dildo op het speelveld gooide, heeft een stadionverbod gekregen. Het voorval gebeurde tijdens een duel tussen Atlanta Dream en Golden State Valkyries en kreeg, tot onvrede van de speelsters, inmiddels navolging.
23 uur geledenBERLIJN (ANP) - Klokkenluiders Vitali Stepanov en Joelia Stepanova, die een door de Russische staat ondersteund dopingprogramma onthulden in 2014, vrezen dat ze de Verenigde Staten moeten verlaten. Ze wachten al jaren op asiel. Dat zegt Stepanov, een voormalig official van het Russische antidopingbureau Rusada, in een bericht van de Duitse tv-zender ARD.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers willen opnieuw bewijzen dat ze de beste van Europa zijn. De olympisch kampioen begint deze maand als titelverdediger aan het EK in Mönchengladbach. "We moeten heel hard werken om de concurrentie voor te blijven, als je dat überhaupt al mag zeggen", kijkt aanvoerder Thierry Brinkman vooruit. "Er komt je in het internationaal hockey niets, maar dan ook helemaal niets aanwaaien."
1 dag geleden