Mike Pence gedagvaard door speciale aanklager Trump
WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Mike Pence is gedagvaard door de speciale aanklager die zich bezighoudt met de lopende onderzoeken naar oud-president Donald Trump, meldt nieuwszender ABC News op basis van bronnen. Onduidelijk is welke informatie de aanklager hoopt te krijgen van Pence.
In november vorig jaar werd een speciale aanklager aangesteld die onderzoek doet naar Trumps omgang met gevoelige overheidsdocumenten en zijn pogingen om in januari 2021 na zijn verkiezingsnederlaag een vreedzame machtsoverdracht te verstoren. De speciale officier van justitie zou uiteindelijk kunnen besluiten Trump te vervolgen.
De functie wordt vervuld door Jack Smith, die eerder in Den Haag werkte voor het internationale Kosovo-tribunaal. De dagvaarding volgt op maandenlange onderhandelingen tussen het advocatenteam van Pence en de speciale aanklager en wordt gezien als een escalatie en mogelijk de start van een nieuwe fase in het onderzoek rond Trump.
Trump eiste van zijn vicepresident Mike Pence dat hij het verkiezingsresultaat in 2020 niet zou ratificeren, maar Pence volgde de wet en maakte de uitslag wel officieel. Daardoor haalde hij de woede van zijn voormalige baas op de hals alsook die van zijn aanhangers die het Capitool bestormden op 6 januari 2021.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump benadrukt dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" moet sluiten. "Anders gaan er slechte dingen gebeuren", zei hij in een speech tijdens de eerste bijeenkomst van zijn Vredesraad. "Misschien sluiten we een deal, dat zul je waarschijnlijk de komende tien dagen wel zien."
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles is uren na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew Mountbatten-Windsor in het openbaar verschenen, maar hij wilde desgevraagd niets zeggen over Andrew. Ook zijn vrouw Camilla kreeg te maken met vragen, maar ging daar niet op in. De koning was in Londen om de eerste dag van de London Fashion Week bij te wonen.
40 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Er kan niet worden begonnen aan de wederopbouw van Gaza voordat Hamas ontwapend is. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak.
48 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse parlementsleden die onderzoek doen naar de spraakmakende juwelenroof uit het Louvre hebben geopperd dat museumdirecteur Laurence des Cars zou moeten opstappen. Ze spreken in een tussentijdse conclusie van falend leiderschap, dat "bij flink wat landen en instituties" genoeg reden zou zijn om af te treden.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV reist in juli naar Lampedusa. Het wordt de eerste keer dat een paus het Italiaanse eiland, waar veel migranten aankomen, aandoet sinds het historische bezoek van Leo's voorganger Franciscus in 2013.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, is in Washington voor de eerste formele top van de Raad van Vrede. Dit hebben Palestijnse functionarissen bevestigd. Shaath was afgelopen maand ook bij de ceremoniële start van de raad in Davos.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.
3 uur geleden