Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mikautadze kan succes van Georgië op EK nauwelijks geloven

Mikautadze kan succes van Georgië op EK nauwelijks geloven

GELSENKIRCHEN (ANP) - Niet Harry Kane, Kylian Mbappé of Cristiano Ronaldo maar Georges Mikautadze mag zich na de groepsfase voorlopig topscorer van het EK noemen. De aanvaller heeft Georgië met drie doelpunten en een assist naar de achtste finales van de Europese eindronde geholpen.

"Dit is echt ongelooflijk", zei Mikautadze vlak na de zege van woensdagavond op Portugal (2-0) over de historische prestatie van Georgië. "Onze emoties zijn niet te beschrijven. Dit hadden we zelf ook niet verwacht." Mikautadze bereidde in de tweede minuut de openingstreffer van Khvicha Kvaratskhelia voor en benutte in de 57e minuut een strafschop.

Mikautadze scoorde in de groepsfase ook tegen Tsjechië (1-1) en Turkije (1-3). Hij is de negende speler in de geschiedenis van het EK die in alle groepsduels doel heeft getroffen, na Ruud van Nistelrooij, Michel Platini, Alan Shearer, Hristo Stoitchkov, Savo Milosevic, Milan Baros, Gareth Bale en Ronaldo.

Nauwelijks speeltijd

Ajax nam Mikautadze vorig jaar voor 16 miljoen euro over van FC Metz, maar de aanvaller kreeg nauwelijks speeltijd bij de club uit Amsterdam. Hij deed voor de winterstop slechts mee in negen duels en werd halverwege het seizoen weer verhuurd aan Metz, de club die hem inmiddels voor 13 miljoen euro weer heeft overgenomen van Ajax. Mikautadze heeft zich inmiddels in de kijker gespeeld bij AS Monaco.

Georgië neemt het zondag in de achtste finale van het EK op tegen Spanje.

Meer uit Voetbal

KNVB beraadt zich na toelichting hof in zaak-Vitesse

ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.

2 uur geleden
Berghuis hoopt uitduel met PSV van zondag te halen

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.

13 uur geleden
Ajax lijdt bij start Champions League thuisnederlaag tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.

15 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Fortuna vijfde competitiezege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.

16 uur geleden
Edvardsen vervangt geblesseerde Berghuis tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.

18 uur geleden
Aanvaller Slory in basis Feyenoord tegen Fortuna Sittard

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.

18 uur geleden
PSV vier tot zes weken zonder Boadu en Sildillia

EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.

21 uur geleden