Mikautadze kan succes van Georgië op EK nauwelijks geloven
GELSENKIRCHEN (ANP) - Niet Harry Kane, Kylian Mbappé of Cristiano Ronaldo maar Georges Mikautadze mag zich na de groepsfase voorlopig topscorer van het EK noemen. De aanvaller heeft Georgië met drie doelpunten en een assist naar de achtste finales van de Europese eindronde geholpen.
"Dit is echt ongelooflijk", zei Mikautadze vlak na de zege van woensdagavond op Portugal (2-0) over de historische prestatie van Georgië. "Onze emoties zijn niet te beschrijven. Dit hadden we zelf ook niet verwacht." Mikautadze bereidde in de tweede minuut de openingstreffer van Khvicha Kvaratskhelia voor en benutte in de 57e minuut een strafschop.
Mikautadze scoorde in de groepsfase ook tegen Tsjechië (1-1) en Turkije (1-3). Hij is de negende speler in de geschiedenis van het EK die in alle groepsduels doel heeft getroffen, na Ruud van Nistelrooij, Michel Platini, Alan Shearer, Hristo Stoitchkov, Savo Milosevic, Milan Baros, Gareth Bale en Ronaldo.
Nauwelijks speeltijd
Ajax nam Mikautadze vorig jaar voor 16 miljoen euro over van FC Metz, maar de aanvaller kreeg nauwelijks speeltijd bij de club uit Amsterdam. Hij deed voor de winterstop slechts mee in negen duels en werd halverwege het seizoen weer verhuurd aan Metz, de club die hem inmiddels voor 13 miljoen euro weer heeft overgenomen van Ajax. Mikautadze heeft zich inmiddels in de kijker gespeeld bij AS Monaco.
Georgië neemt het zondag in de achtste finale van het EK op tegen Spanje.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
4 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
5 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
5 uur geleden