Mikautadze kan succes van Georgië op EK nauwelijks geloven
GELSENKIRCHEN (ANP) - Niet Harry Kane, Kylian Mbappé of Cristiano Ronaldo maar Georges Mikautadze mag zich na de groepsfase voorlopig topscorer van het EK noemen. De aanvaller heeft Georgië met drie doelpunten en een assist naar de achtste finales van de Europese eindronde geholpen.
"Dit is echt ongelooflijk", zei Mikautadze vlak na de zege van woensdagavond op Portugal (2-0) over de historische prestatie van Georgië. "Onze emoties zijn niet te beschrijven. Dit hadden we zelf ook niet verwacht." Mikautadze bereidde in de tweede minuut de openingstreffer van Khvicha Kvaratskhelia voor en benutte in de 57e minuut een strafschop.
Mikautadze scoorde in de groepsfase ook tegen Tsjechië (1-1) en Turkije (1-3). Hij is de negende speler in de geschiedenis van het EK die in alle groepsduels doel heeft getroffen, na Ruud van Nistelrooij, Michel Platini, Alan Shearer, Hristo Stoitchkov, Savo Milosevic, Milan Baros, Gareth Bale en Ronaldo.
Nauwelijks speeltijd
Ajax nam Mikautadze vorig jaar voor 16 miljoen euro over van FC Metz, maar de aanvaller kreeg nauwelijks speeltijd bij de club uit Amsterdam. Hij deed voor de winterstop slechts mee in negen duels en werd halverwege het seizoen weer verhuurd aan Metz, de club die hem inmiddels voor 13 miljoen euro weer heeft overgenomen van Ajax. Mikautadze heeft zich inmiddels in de kijker gespeeld bij AS Monaco.
Georgië neemt het zondag in de achtste finale van het EK op tegen Spanje.
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
29 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
17 uur geleden