Mikautadze kan succes van Georgië op EK nauwelijks geloven
GELSENKIRCHEN (ANP) - Niet Harry Kane, Kylian Mbappé of Cristiano Ronaldo maar Georges Mikautadze mag zich na de groepsfase voorlopig topscorer van het EK noemen. De aanvaller heeft Georgië met drie doelpunten en een assist naar de achtste finales van de Europese eindronde geholpen.
"Dit is echt ongelooflijk", zei Mikautadze vlak na de zege van woensdagavond op Portugal (2-0) over de historische prestatie van Georgië. "Onze emoties zijn niet te beschrijven. Dit hadden we zelf ook niet verwacht." Mikautadze bereidde in de tweede minuut de openingstreffer van Khvicha Kvaratskhelia voor en benutte in de 57e minuut een strafschop.
Mikautadze scoorde in de groepsfase ook tegen Tsjechië (1-1) en Turkije (1-3). Hij is de negende speler in de geschiedenis van het EK die in alle groepsduels doel heeft getroffen, na Ruud van Nistelrooij, Michel Platini, Alan Shearer, Hristo Stoitchkov, Savo Milosevic, Milan Baros, Gareth Bale en Ronaldo.
Nauwelijks speeltijd
Ajax nam Mikautadze vorig jaar voor 16 miljoen euro over van FC Metz, maar de aanvaller kreeg nauwelijks speeltijd bij de club uit Amsterdam. Hij deed voor de winterstop slechts mee in negen duels en werd halverwege het seizoen weer verhuurd aan Metz, de club die hem inmiddels voor 13 miljoen euro weer heeft overgenomen van Ajax. Mikautadze heeft zich inmiddels in de kijker gespeeld bij AS Monaco.
Georgië neemt het zondag in de achtste finale van het EK op tegen Spanje.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
44 minuten geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
4 uur geleden