
Mikael en moeder weten nog niet wanneer ze land moeten verlaten
DEN HAAG (ANP) - De in Nederland geboren Mikael (11) en zijn Armeense moeder hebben vorige week te horen gekregen dat ze het land uit moeten, maar weten nog niet wanneer precies. Tot op heden hebben ze geen datum te horen gekregen, laat familiewoordvoerder Guy Loyson weten.
De Raad van State oordeelde recent dat de twee niet in Nederland mogen blijven. In de regel moet iemand na de afwijzing van een verblijfsaanvraag dan binnen 28 dagen het land verlaten. De moeder van Mikael kwam in 2010 vanuit Armenië naar Nederland. Haar asielaanvraag werd destijds afgewezen.
Volgens de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) treedt het terugkeerbesluit dat eerder is opgelegd in werking, vanaf de datum van de uitspraak van de Raad van State. Of dat betekent dat Mikael en zijn moeder tot uiterlijk 28 augustus mogen blijven, wil de IND-woordvoerder niet zeggen. De verdere uitzettingsprocedure ligt nu onder meer bij de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV). Die wil niet ingaan op deze specifieke zaak, maar zegt in de regel met de betreffende personen in gesprek te gaan over het vertrek. Daarbij wordt aangestuurd op zelfstandige terugkeer, zegt een woordvoerder. Wanneer iemand niet bereid is zelfstandig Nederland te verlaten, kan de DTenV ook inzetten op gedwongen vertrek.
Van de DTenV hebben Mikael en zijn moeder maandagochtend nog niets gehoord. "Ze hebben nog geen termijn te horen gekregen", zegt Loyson. Ook de verdere gang van zaken is onduidelijk. "We blijven strijdbaar en blijven hopen op een wonder uit Den Haag." Hij zegt dat ze aan het kijken zij of er juridisch nog mogelijkheden zijn. "Juristen zijn de casus aan het bekijken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.
3 uur geledenMILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.
9 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.
10 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.
12 uur geleden