Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mikael en moeder weten nog niet wanneer ze land moeten verlaten

Mikael en moeder weten nog niet wanneer ze land moeten verlaten

DEN HAAG (ANP) - De in Nederland geboren Mikael (11) en zijn Armeense moeder hebben vorige week te horen gekregen dat ze het land uit moeten, maar weten nog niet wanneer precies. Tot op heden hebben ze geen datum te horen gekregen, laat familiewoordvoerder Guy Loyson weten.

De Raad van State oordeelde recent dat de twee niet in Nederland mogen blijven. In de regel moet iemand na de afwijzing van een verblijfsaanvraag dan binnen 28 dagen het land verlaten. De moeder van Mikael kwam in 2010 vanuit Armenië naar Nederland. Haar asielaanvraag werd destijds afgewezen.

Volgens de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) treedt het terugkeerbesluit dat eerder is opgelegd in werking, vanaf de datum van de uitspraak van de Raad van State. Of dat betekent dat Mikael en zijn moeder tot uiterlijk 28 augustus mogen blijven, wil de IND-woordvoerder niet zeggen. De verdere uitzettingsprocedure ligt nu onder meer bij de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV). Die wil niet ingaan op deze specifieke zaak, maar zegt in de regel met de betreffende personen in gesprek te gaan over het vertrek. Daarbij wordt aangestuurd op zelfstandige terugkeer, zegt een woordvoerder. Wanneer iemand niet bereid is zelfstandig Nederland te verlaten, kan de DTenV ook inzetten op gedwongen vertrek.

Van de DTenV hebben Mikael en zijn moeder maandagochtend nog niets gehoord. "Ze hebben nog geen termijn te horen gekregen", zegt Loyson. Ook de verdere gang van zaken is onduidelijk. "We blijven strijdbaar en blijven hopen op een wonder uit Den Haag." Hij zegt dat ze aan het kijken zij of er juridisch nog mogelijkheden zijn. "Juristen zijn de casus aan het bekijken."

Meer uit Binnenland

Datacenters gebruiken evenveel stroom als 2 miljoen woningen

DEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.

1 uur geleden
22 arrestaties bij protest tegen Israëlische zanger Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.

7 uur geleden
Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

10 uur geleden
Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

12 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

13 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

13 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

16 uur geleden