Mikael en moeder weten nog niet wanneer ze land moeten verlaten
DEN HAAG (ANP) - De in Nederland geboren Mikael (11) en zijn Armeense moeder hebben vorige week te horen gekregen dat ze het land uit moeten, maar weten nog niet wanneer precies. Tot op heden hebben ze geen datum te horen gekregen, laat familiewoordvoerder Guy Loyson weten.
De Raad van State oordeelde recent dat de twee niet in Nederland mogen blijven. In de regel moet iemand na de afwijzing van een verblijfsaanvraag dan binnen 28 dagen het land verlaten. De moeder van Mikael kwam in 2010 vanuit Armenië naar Nederland. Haar asielaanvraag werd destijds afgewezen.
Volgens de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) treedt het terugkeerbesluit dat eerder is opgelegd in werking, vanaf de datum van de uitspraak van de Raad van State. Of dat betekent dat Mikael en zijn moeder tot uiterlijk 28 augustus mogen blijven, wil de IND-woordvoerder niet zeggen. De verdere uitzettingsprocedure ligt nu onder meer bij de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV). Die wil niet ingaan op deze specifieke zaak, maar zegt in de regel met de betreffende personen in gesprek te gaan over het vertrek. Daarbij wordt aangestuurd op zelfstandige terugkeer, zegt een woordvoerder. Wanneer iemand niet bereid is zelfstandig Nederland te verlaten, kan de DTenV ook inzetten op gedwongen vertrek.
Van de DTenV hebben Mikael en zijn moeder maandagochtend nog niets gehoord. "Ze hebben nog geen termijn te horen gekregen", zegt Loyson. Ook de verdere gang van zaken is onduidelijk. "We blijven strijdbaar en blijven hopen op een wonder uit Den Haag." Hij zegt dat ze aan het kijken zij of er juridisch nog mogelijkheden zijn. "Juristen zijn de casus aan het bekijken."
Meer uit Binnenland
PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geleden