Mijnbouwschade Groningen: onjuistheden in rapport Rekenkamer
GRONINGEN (ANP) - In het rapport van de Algemene Rekenkamer over de compensatie van schade door de jarenlange gaswinning in Groningen staan "enkele, belangrijke onjuistheden". Dat betoogt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) donderdag.
De Algemene Rekenkamer uitte in het rapport dat woensdag verscheen, kritiek op de hoge uitvoeringskosten vorig jaar per uitgegeven euro aan vergoeding. Daarnaast was de Rekenkamer kritisch over het tempo van de uitvoering. De meeste Groningers wachten nog altijd op versterking van hun woning of zelfs nog op de beoordeling of versterking noodzakelijk is.
Volgens het IMG baseert de Rekenkamer zich op gegevens die het IMG aanlevert, maar zijn cijfers verkeerd geïnterpreteerd. "Het verbaast ons dat de Rekenkamer ervoor kiest op deze manier eenzijdig en feitelijk onjuist over de schadeafhandeling te rapporteren", aldus bestuursvoorzitter Bas Kortmann in een reactie. "Op deze manier draag je als Rekenkamer bij aan de simplificering van de problemen die er in Groningen zijn, zowel in de schadeafhandeling als in de versterking", stelt hij.
In de verklaring gaat het IMG puntsgewijs in op de kritiekpunten en stelt het instituut onder meer dat in 2021 meer schademeldingen werden afgehandeld dan in het voorgaande jaar. Ook in de becijfering van de uitvoeringskosten per uitgegeven euro kan het IMG zich niet helemaal vinden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wat Nederlandse militairen hebben gedaan in Afghanistan, na 9/11, "verdient erkenning, geen ontkenning. Geen bagatellisering. Geen herschrijving van de werkelijkheid achteraf". Dat schrijft Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim op Facebook als reactie op uitspraken van Donald Trump. De Amerikaanse president zei eerder deze week dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.
13 uur geledenWAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.
13 uur geleden