Mijnbouwer BHP praat met Woodside over verkoop oliebezittingen
MELBOURNE (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP is in gesprek met Woodside Petroleum over een verkoop van zijn olie- en gasbezittingen. Daarmee zou een bedrag zijn gemoeid van ongeveer 15 miljard dollar, omgerekend 12,7 miljard euro. Eerder werd al bekend dat het Brits-Australische BHP de opties voor die activiteiten aan het bekijken is.
Mogelijk gaat BHP zijn olie- en gasdivisie fuseren met Woodside in ruil voor aandelen van het Australische bedrijf. De olie- en gasdivisie van 's werelds grootste mijnbouwconcern is vooral actief in de Golf van Mexico en voor de kust van Australië. Overigens is die tak veel kleiner dan de grote divisies van BHP voor het delven van ijzererts en koper.
Met een verkoop zou het mijnbouwbedrijf definitief afscheid nemen van de productie van olie en gas, mede onder druk van bepaalde aandeelhouders om de uitstoot te verminderen. BHP verkocht eerder al zijn Amerikaanse schalie-activiteiten aan het Britse olieconcern BP voor omgerekend meer dan 8,5 miljard euro en is nog bezig zijn steenkolenmijnen te verkopen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De vooruitzichten voor de stabiliteit van het Nederlandse financiële stelsel staan op code oranje. Dat meldt het Financieel Stabiliteitscomité (FSC), dat bestaat uit vertegenwoordigers van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), De Nederlandsche Bank (DNB) en het ministerie van Financiën.
23 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis zegt een tijd geen accountant te hebben gehad voor het indienen van belastingaangiften voor zijn bedrijf Oostappen Groep in 2020 en 2021. Tijdens de behandeling van de rechtszaak over vermeende belastingfraude over die jaren in de rechtbank in Den Bosch verklaarde hij dat de vaste accountant in 2020 afscheid van hem nam, maar dat hij twee jaar later pas een nieuwe had gevonden.
32 minuten geledenPARIJS (ANP) - De vraag naar olie daalt in het tweede kwartaal het hardst sinds de coronapandemie, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Door de Iranoorlog zijn de prijzen voor olieproducten zo hard gestegen dat bepaalde landen en sectoren noodgedwongen hun verbruik verminderen.
50 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordwinst geboekt, mede geholpen door een recordaantal passagiers op de luchthaven. De nettowinst bedroeg 25,2 miljoen euro, tegen 23,3 miljoen euro een jaar eerder. De omzet van Eindhoven Airport steeg met 4,5 procent tot 100,5 miljoen euro, aldus het dinsdag gepubliceerde jaarverslag.
59 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De problemen van vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis en zijn vakantieparken met de Belastingdienst zijn mogelijk groter dan eerder gedacht. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hem ook van het niet op tijd doen van belastingaangifte in 2020 en 2021 voor zijn ondernemingen. Volgens het OM gaat het om een bedrag van 1 miljoen euro.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag hoger geopend. De aandacht van beleggers ging opnieuw uit naar de verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Maandag zorgden opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump al voor enige opluchting bij investeerders in de slotfase van de beurshandel. Volgens Trump wil Iran "heel graag" een deal sluiten.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.
3 uur geleden