Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mijnans bezorgt AZ tegen Sparta eerste zege sinds september

Mijnans bezorgt AZ tegen Sparta eerste zege sinds september

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie een einde gemaakt aan een lange periode zonder overwinning. Sven Mijnans bezorgde de Alkmaarders tegen zijn voormalige werkgever Sparta Rotterdam een kwartier voor tijd de zege: 1-2. AZ won in de competitie voor het laatst op 20 september, bij PEC Zwolle (1-2). De zes duels daarna leverden nog maar 1 punt op.

Peer Koopmeiners zette AZ in de negende minuut met een dwarrelend afstandsschot op voorsprong. Het betekende het eerste doelpunt in het betaalde voetbal voor het broertje van Oranje-international Teun Koopmeiners. De voorsprong hield niet lang stand. AZ-verdediger Wouter Goes schoot bij het uitverdedigen tegen de rug van een verdediger aan, waarna de Noor Joshua Kitolano zijn landgenoot Tobias Lauritsen aan de linkerkant van het zestienmetergebied vrij voor de doelman zette. Lauritsen maakte de kans af: 1-1.

Sparta liet voor rust na om de leiding te nemen. Debutant Patrick van Aanholt raakte de buitenkant van de paal en Lauritsen kopte vanuit een hoekschop tegen de lat.

In de tweede helft was AZ de gelukkigste ploeg. Doelman Nick Olij ging in de 74e minuut bij een schot van Mijnans niet helemaal vrijuit en zag de bal via de binnenkant van de paal in het doel gaan: 1-2.

Sparta kreeg in de slotfase nog enkele kansen op de gelijkmaker, maar die bleef uit. De Rotterdammers, waar Maurice Steijn sinds kort weer trainer is, blijven op de zestiende plaats staan. AZ is de nummer 6.

Meer uit Voetbal

Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

1 uur geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

11 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

11 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

14 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

14 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

18 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

18 uur geleden