Mijnans bezorgt AZ tegen Sparta eerste zege sinds september
ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie een einde gemaakt aan een lange periode zonder overwinning. Sven Mijnans bezorgde de Alkmaarders tegen zijn voormalige werkgever Sparta Rotterdam een kwartier voor tijd de zege: 1-2. AZ won in de competitie voor het laatst op 20 september, bij PEC Zwolle (1-2). De zes duels daarna leverden nog maar 1 punt op.
Peer Koopmeiners zette AZ in de negende minuut met een dwarrelend afstandsschot op voorsprong. Het betekende het eerste doelpunt in het betaalde voetbal voor het broertje van Oranje-international Teun Koopmeiners. De voorsprong hield niet lang stand. AZ-verdediger Wouter Goes schoot bij het uitverdedigen tegen de rug van een verdediger aan, waarna de Noor Joshua Kitolano zijn landgenoot Tobias Lauritsen aan de linkerkant van het zestienmetergebied vrij voor de doelman zette. Lauritsen maakte de kans af: 1-1.
Sparta liet voor rust na om de leiding te nemen. Debutant Patrick van Aanholt raakte de buitenkant van de paal en Lauritsen kopte vanuit een hoekschop tegen de lat.
In de tweede helft was AZ de gelukkigste ploeg. Doelman Nick Olij ging in de 74e minuut bij een schot van Mijnans niet helemaal vrijuit en zag de bal via de binnenkant van de paal in het doel gaan: 1-2.
Sparta kreeg in de slotfase nog enkele kansen op de gelijkmaker, maar die bleef uit. De Rotterdammers, waar Maurice Steijn sinds kort weer trainer is, blijven op de zestiende plaats staan. AZ is de nummer 6.
Meer uit Voetbal
ESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
2 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
14 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
14 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
17 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
17 uur geleden