Mijnans bezorgt AZ tegen Sparta eerste zege sinds september
ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie een einde gemaakt aan een lange periode zonder overwinning. Sven Mijnans bezorgde de Alkmaarders tegen zijn voormalige werkgever Sparta Rotterdam een kwartier voor tijd de zege: 1-2. AZ won in de competitie voor het laatst op 20 september, bij PEC Zwolle (1-2). De zes duels daarna leverden nog maar 1 punt op.
Peer Koopmeiners zette AZ in de negende minuut met een dwarrelend afstandsschot op voorsprong. Het betekende het eerste doelpunt in het betaalde voetbal voor het broertje van Oranje-international Teun Koopmeiners. De voorsprong hield niet lang stand. AZ-verdediger Wouter Goes schoot bij het uitverdedigen tegen de rug van een verdediger aan, waarna de Noor Joshua Kitolano zijn landgenoot Tobias Lauritsen aan de linkerkant van het zestienmetergebied vrij voor de doelman zette. Lauritsen maakte de kans af: 1-1.
Sparta liet voor rust na om de leiding te nemen. Debutant Patrick van Aanholt raakte de buitenkant van de paal en Lauritsen kopte vanuit een hoekschop tegen de lat.
In de tweede helft was AZ de gelukkigste ploeg. Doelman Nick Olij ging in de 74e minuut bij een schot van Mijnans niet helemaal vrijuit en zag de bal via de binnenkant van de paal in het doel gaan: 1-2.
Sparta kreeg in de slotfase nog enkele kansen op de gelijkmaker, maar die bleef uit. De Rotterdammers, waar Maurice Steijn sinds kort weer trainer is, blijven op de zestiende plaats staan. AZ is de nummer 6.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens moet het voorlopig zonder aanvoerder Jordy Clasie stellen. De 34-jarige middenvelder is geopereerd aan zijn enkel. Dat zei Martens in aanloop naar het Eredivisieduel met sc Heerenveen van zondag, op de website van de Alkmaarse club.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen NAC Breda in de Eredivisie de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. "We hebben er in de interlandperiode geen blessures bijgekregen", sprak de coach, die vrijdag zijn 62e verjaardag viert, op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven. Alleen de langdurig geblesseerden Ruben van Bommel en Alassane Pléa ontbreken.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal leden van de KNVB is voor het vierde jaar op rij gestegen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse voetbalbond, dat vrijdag is gepubliceerd.
5 uur geleden