Mijnans bezorgt AZ tegen Sparta eerste zege sinds september
ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie een einde gemaakt aan een lange periode zonder overwinning. Sven Mijnans bezorgde de Alkmaarders tegen zijn voormalige werkgever Sparta Rotterdam een kwartier voor tijd de zege: 1-2. AZ won in de competitie voor het laatst op 20 september, bij PEC Zwolle (1-2). De zes duels daarna leverden nog maar 1 punt op.
Peer Koopmeiners zette AZ in de negende minuut met een dwarrelend afstandsschot op voorsprong. Het betekende het eerste doelpunt in het betaalde voetbal voor het broertje van Oranje-international Teun Koopmeiners. De voorsprong hield niet lang stand. AZ-verdediger Wouter Goes schoot bij het uitverdedigen tegen de rug van een verdediger aan, waarna de Noor Joshua Kitolano zijn landgenoot Tobias Lauritsen aan de linkerkant van het zestienmetergebied vrij voor de doelman zette. Lauritsen maakte de kans af: 1-1.
Sparta liet voor rust na om de leiding te nemen. Debutant Patrick van Aanholt raakte de buitenkant van de paal en Lauritsen kopte vanuit een hoekschop tegen de lat.
In de tweede helft was AZ de gelukkigste ploeg. Doelman Nick Olij ging in de 74e minuut bij een schot van Mijnans niet helemaal vrijuit en zag de bal via de binnenkant van de paal in het doel gaan: 1-2.
Sparta kreeg in de slotfase nog enkele kansen op de gelijkmaker, maar die bleef uit. De Rotterdammers, waar Maurice Steijn sinds kort weer trainer is, blijven op de zestiende plaats staan. AZ is de nummer 6.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
10 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
17 uur geleden