Mijnans bezorgt AZ tegen Sparta eerste zege sinds september
ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie een einde gemaakt aan een lange periode zonder overwinning. Sven Mijnans bezorgde de Alkmaarders tegen zijn voormalige werkgever Sparta Rotterdam een kwartier voor tijd de zege: 1-2. AZ won in de competitie voor het laatst op 20 september, bij PEC Zwolle (1-2). De zes duels daarna leverden nog maar 1 punt op.
Peer Koopmeiners zette AZ in de negende minuut met een dwarrelend afstandsschot op voorsprong. Het betekende het eerste doelpunt in het betaalde voetbal voor het broertje van Oranje-international Teun Koopmeiners. De voorsprong hield niet lang stand. AZ-verdediger Wouter Goes schoot bij het uitverdedigen tegen de rug van een verdediger aan, waarna de Noor Joshua Kitolano zijn landgenoot Tobias Lauritsen aan de linkerkant van het zestienmetergebied vrij voor de doelman zette. Lauritsen maakte de kans af: 1-1.
Sparta liet voor rust na om de leiding te nemen. Debutant Patrick van Aanholt raakte de buitenkant van de paal en Lauritsen kopte vanuit een hoekschop tegen de lat.
In de tweede helft was AZ de gelukkigste ploeg. Doelman Nick Olij ging in de 74e minuut bij een schot van Mijnans niet helemaal vrijuit en zag de bal via de binnenkant van de paal in het doel gaan: 1-2.
Sparta kreeg in de slotfase nog enkele kansen op de gelijkmaker, maar die bleef uit. De Rotterdammers, waar Maurice Steijn sinds kort weer trainer is, blijven op de zestiende plaats staan. AZ is de nummer 6.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden