MiGreat: uitzetten is aanval op waardigheid derdelanders
DEN HAAG (ANP) - Hulporganisatie MiGreat is boos over de mededeling van demissionair asielstaatssecretaris Eric van der Burg dat gemeenten mogen doorgaan met het uitzetten van derdelanders uit de opvanglocaties. "Dit staat lijnrecht op de uitspraak van de Raad van State. Dit is een aanval op de rechtsstaat en een aanval op de menselijke waardigheid van de derdelanders, die dakloos gemaakt worden", zegt directeur Roos Ykema.
De derdelanders woonden met een tijdelijke verblijfsvergunning in Oekraïne. Na de Russische invasie vluchtten ze naar Nederland. Ze kregen hier bescherming, net als Oekraïners, maar dat stopte in maart. Ze kregen vier weken de tijd om de opvang te verlaten. Die periode verliep dinsdag. Veel derdelanders vechten dat aan bij de rechter, er is nog geen eindoordeel. De Raad van State, de hoogste rechter, heeft gezegd dat zes derdelanders daarom voorlopig in de opvang mogen blijven. Dat oordeel is "richtinggevend", andere derdelanders kunnen dezelfde beslissing verwachten.
Toch zijn sommige gemeenten al begonnen met uitzetten. Andere gemeenten wachten juist af. MiGreat roept gemeenten op "zich niet voor het karretje van Van der Burg te laten spannen en zich te houden aan de uitspraak van de Raad van State".
In januari had de Raad van State bepaald dat de derdelanders uiterlijk op 2 april uit de opvang moesten. Daarover zegt Ykema: "Nieuwe uitspraken gaan voor oude. Er is geen sprake van onduidelijkheid, maar van een staatssecretaris die koste wat kost schade wil toebrengen aan derdelanders omdat hij daarmee punten scoort in de rechtse Kamer."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
3 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
9 uur geleden