Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MiGreat: uitzetten is aanval op waardigheid derdelanders

MiGreat: uitzetten is aanval op waardigheid derdelanders

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisatie MiGreat is boos over de mededeling van demissionair asielstaatssecretaris Eric van der Burg dat gemeenten mogen doorgaan met het uitzetten van derdelanders uit de opvanglocaties. "Dit staat lijnrecht op de uitspraak van de Raad van State. Dit is een aanval op de rechtsstaat en een aanval op de menselijke waardigheid van de derdelanders, die dakloos gemaakt worden", zegt directeur Roos Ykema.

De derdelanders woonden met een tijdelijke verblijfsvergunning in Oekraïne. Na de Russische invasie vluchtten ze naar Nederland. Ze kregen hier bescherming, net als Oekraïners, maar dat stopte in maart. Ze kregen vier weken de tijd om de opvang te verlaten. Die periode verliep dinsdag. Veel derdelanders vechten dat aan bij de rechter, er is nog geen eindoordeel. De Raad van State, de hoogste rechter, heeft gezegd dat zes derdelanders daarom voorlopig in de opvang mogen blijven. Dat oordeel is "richtinggevend", andere derdelanders kunnen dezelfde beslissing verwachten.

Toch zijn sommige gemeenten al begonnen met uitzetten. Andere gemeenten wachten juist af. MiGreat roept gemeenten op "zich niet voor het karretje van Van der Burg te laten spannen en zich te houden aan de uitspraak van de Raad van State".

In januari had de Raad van State bepaald dat de derdelanders uiterlijk op 2 april uit de opvang moesten. Daarover zegt Ykema: "Nieuwe uitspraken gaan voor oude. Er is geen sprake van onduidelijkheid, maar van een staatssecretaris die koste wat kost schade wil toebrengen aan derdelanders omdat hij daarmee punten scoort in de rechtse Kamer."

Meer uit Binnenland

Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

1 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

1 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

2 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

11 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

11 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

14 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

15 uur geleden