Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MiGreat: steeds meer vluchtelingen voeren actie

MiGreat: steeds meer vluchtelingen voeren actie

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vluchtelingen voeren actie tegen de lange wachttijden bij hun asielaanvraag en de omstandigheden waaronder ze in opvanglocaties verblijven. Dat zegt hulporganisatie MiGreat, die asielzoekers van tientallen opvanglocaties in Nederland bijstaat, waaronder Ter Apel in Groningen. "Consistent kloppen ze bij ons aan met problemen. Dit verspreidt zich wel en wordt misschien steeds groter", zegt een woordvoerder.

De komende tijd wordt er op diverse plekken door asielzoekers gedemonstreerd waaronder in Den Haag en Meppel. MiGreat beaamt dat er "flinke onrust" is onder asielzoekers in de opvanglocaties in Nederland. "Er is vooral heel veel ontevredenheid over hoe lang het duurt voor het eerste gesprek met de IND plaatsvindt en op welke plek je hoelang moet blijven. Het heeft geen einddatum. Dat is heel lastig voor mensen." Ook mogen asielzoekers pas na zes maanden beperkt werken.

Volgens MiGreat klopten enkele weken geleden asielzoekers uit opvanglocaties in Assen en het Groningse Zuidbroek bij de organisatie aan voor hulp bij demonstreren. Eind maart werd voor het kantoor van immigratie- en naturalisatiedienst IND in Zwolle geprotesteerd. Naar aanleiding van die demonstratie hebben meer asielzoekers de weg naar MiGreat gevonden, zegt de woordvoerder. "We helpen ze met hoe je bijvoorbeeld een demonstratie organiseert, of demonstreren mee." Ook weten volgens de woordvoerder asielzoekers tussen verschillende opvanglocaties elkaar te vinden om informatie over demonstreren uit te wisselen.

Hongerstaking

In Purmerend zijn twintig vluchtelingen in hongerstaking gegaan vanwege onder meer de lange wachttijden voor hun asielaanvraag. Volgens de hulporganisatie gingen ruim een jaar geleden ook al asielzoekers in Nederland in een opvanglocatie in hongerstaking. "Dat gebeurt niet in elke opvang, maar is vaker voorgekomen. Ook zit iemand in Drachten in hongerstaking." MiGreat houdt het aantal hongerstakingen niet bij.

MiGreat werd in 2019 opgericht. Aanvankelijk verleende de organisatie in Bosnië en Herzegovina noodhulp. Nadat de autoriteiten daar hadden besloten dat de hulporganisatie er niet meer welkom was, ging MiGreat in Nederland verder met noodhulp en activisme.

Meer uit Binnenland

Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

1 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

3 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

9 uur geleden
Volgende week coronaverhoren met Rutte, Schoof en Koolmees

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de verhoren van volgende week moeten Mark Rutte, Dick Schoof en Wouter Koolmees voor de parlementaire enquêtecommissie corona verschijnen. Het is de tweede volle verhoorweek en deze staat in het teken van de organisatie van de corona-aanpak.

11 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

11 uur geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

11 uur geleden
Meer nodig om miljardentekort woningcorporaties op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.

12 uur geleden