MiGreat: steeds meer vluchtelingen voeren actie
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vluchtelingen voeren actie tegen de lange wachttijden bij hun asielaanvraag en de omstandigheden waaronder ze in opvanglocaties verblijven. Dat zegt hulporganisatie MiGreat, die asielzoekers van tientallen opvanglocaties in Nederland bijstaat, waaronder Ter Apel in Groningen. "Consistent kloppen ze bij ons aan met problemen. Dit verspreidt zich wel en wordt misschien steeds groter", zegt een woordvoerder.
De komende tijd wordt er op diverse plekken door asielzoekers gedemonstreerd waaronder in Den Haag en Meppel. MiGreat beaamt dat er "flinke onrust" is onder asielzoekers in de opvanglocaties in Nederland. "Er is vooral heel veel ontevredenheid over hoe lang het duurt voor het eerste gesprek met de IND plaatsvindt en op welke plek je hoelang moet blijven. Het heeft geen einddatum. Dat is heel lastig voor mensen." Ook mogen asielzoekers pas na zes maanden beperkt werken.
Volgens MiGreat klopten enkele weken geleden asielzoekers uit opvanglocaties in Assen en het Groningse Zuidbroek bij de organisatie aan voor hulp bij demonstreren. Eind maart werd voor het kantoor van immigratie- en naturalisatiedienst IND in Zwolle geprotesteerd. Naar aanleiding van die demonstratie hebben meer asielzoekers de weg naar MiGreat gevonden, zegt de woordvoerder. "We helpen ze met hoe je bijvoorbeeld een demonstratie organiseert, of demonstreren mee." Ook weten volgens de woordvoerder asielzoekers tussen verschillende opvanglocaties elkaar te vinden om informatie over demonstreren uit te wisselen.
Hongerstaking
In Purmerend zijn twintig vluchtelingen in hongerstaking gegaan vanwege onder meer de lange wachttijden voor hun asielaanvraag. Volgens de hulporganisatie gingen ruim een jaar geleden ook al asielzoekers in Nederland in een opvanglocatie in hongerstaking. "Dat gebeurt niet in elke opvang, maar is vaker voorgekomen. Ook zit iemand in Drachten in hongerstaking." MiGreat houdt het aantal hongerstakingen niet bij.
MiGreat werd in 2019 opgericht. Aanvankelijk verleende de organisatie in Bosniƫ en Herzegovina noodhulp. Nadat de autoriteiten daar hadden besloten dat de hulporganisatie er niet meer welkom was, ging MiGreat in Nederland verder met noodhulp en activisme.
Meer uit Binnenland
MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
13 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
14 uur geleden