Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MiGreat over Faber: plannen belangrijker dan de poppetjes

MiGreat over Faber: plannen belangrijker dan de poppetjes

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisatie MiGreat maakt zich meer zorgen over de plannen die het kabinet heeft rondom het asielbeleid, dan over de minister die deze plannen moet gaan uitvoeren. "Het probleem is groter dan iemand die ooit bepaalde uitspraken heeft gedaan", zegt een woordvoerster in een reactie op de voordracht van Marjolein Faber als nieuwe minister van Asiel en Migratie.

Faber is door de PVV naar voren geschoven als kandidaat-minister, nadat de kandidatuur van Gidi Markuszower was ingetrokken. Dit gebeurde vanwege het onderzoek van de veiligheidsdienst AIVD naar hem.

"Faber zit al jaren bij de PVV en is overtuigd anti-migratie. Zij gaat alles op alles zetten om migranten uit te zetten", zegt de woordvoerster van MiGreat. Maar, zo zegt ze, de plannen zijn in de politiek belangrijker dan de mensen. "Het gaat nu heel erg om de poppetjes, terwijl dat niet zo relevant is. Dat de asielplannen een meerderheid in de Tweede Kamer hebben, is zorgwekkender dan wie de minister wordt."

'Niet onomstreden'

VluchtelingenWerk zegt niet vooruit te willen lopen op de voordracht van Faber. "We vinden doorgaans alleen iets van beleid van bewindslieden. Wat dat wordt moet natuurlijk nog blijken", laat een woordvoerder weten.

Faber verzette zich in het verleden tegen immigratie en asielzoekerscentra. Ook kwam ze de afgelopen jaren meerdere keren in opspraak. Zo twitterde ze in 2019 dat de dader van een steekpartij in Groningen "volgens betrouwbare bron" een Noord-Afrikaans uiterlijk had, terwijl dat niet overeenkwam met getuigenverklaringen. Ze hield vol dat haar tweet klopte.

Vrijdag uitte VVD-leider Dilan Yeşilgöz haar twijfels over Faber, die volgens haar "niet onomstreden" is. Het zou gaan om eerder gedane uitspraken en haar toon in debatten.

Meer uit Politiek

Struijs: een minderheidskabinet is voor 50PLUS veel gunstiger

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."

10 uur geleden
Debat strafbaarheid illegaliteit stap dichterbij na vragenronde

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.

10 uur geleden
Dijk wil liever meerderheidskabinet waaraan hij zelf niet meedoet

DEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.

11 uur geleden
Stoffer heeft voorkeur voor 'centrumrechts meerderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.

13 uur geleden
Dassen staat open voor gedogen, mits het voldoet aan wensen Volt

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen staat open voor het gedogen van een minderheidsregering, mits de plannen van dat kabinet voldoen aan de wensen van Volt. Hij noemde een kabinet met JA21 "erg moeilijk" voorafgaand aan zijn gesprek met informateur Sybrand Buma.

14 uur geleden
Van Weel teleurgesteld over reactie Rusland op vredesplan

BRUSSEL (ANP) - Buitenlandminister David van Weel is teleurgesteld over de afhoudende reactie van Rusland op de Amerikaanse vredesvoorstellen. "Dat is niet geheel onverwacht. Wel teleurstellend", zei Van Weel bij aankomst voor overleg met NAVO-collega's in Brussel.

14 uur geleden
Nederlandse overheidsorganisaties gebruiken vaker AI, meldt TNO

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse overheidsorganisaties maken steeds meer gebruik van AI, zo blijkt uit onderzoek door onderzoeksinstituut TNO. Waar bij ministeries, gemeenten, provincies en agentschappen vorig jaar nog slechts 8 AI-toepassingen werden geteld, zijn dat er dit jaar 81.

15 uur geleden