Migratieministerie: wij kunnen niks doen in zaak Mikael
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Migratie kan niets doen in de zaak rond de in Nederland geboren Mikael (11) en zijn Armeense moeder. Dat zegt een woordvoerder van migratieminister Marjolein Faber, twee dagen nadat de Raad van State bepaalde dat de twee niet in Nederland mogen blijven. De verantwoordelijkheid ligt bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND), aldus de woordvoerder. "Natuurlijk wordt hierover gesproken, maar het leidt niet tot een andere uitkomst."
De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft Faber opgeroepen om over de zaak te overleggen met de IND, maar Fabers woordvoerder ziet geen ruimte om iets aan de uitspraak te veranderen. "Wij zijn gewoon een ordinaire beleidsmachine." Een reactie op de uitspraak van de Raad van State wil hij niet geven. "In principe gaan we nooit op individuele zaken in, dus ook niet op deze."
Wel wijst de woordvoerder op het hoofdlijnenakkoord van PVV, VVD, NSC en BBB. Daarin staat dat asielprocedures korter worden en dat de mogelijkheid om herhaalde aanvragen te doen wordt ingeperkt. "De minister wil korte metten maken met eindeloos procederen", zegt de woordvoerder. "Je laat zo'n kind helemaal wortelen in de samenleving. Dat leidt tot stress, frustratie en een uitzichtloze situatie."
Individuele zaken
"Ik kan niet ingaan op individuele zaken zoals die van Mikael", schrijft minister Faber op X. "Maar ik kan wel zeggen dat ik eraan hecht dat we ons houden aan wet- en regelgeving, zoals ook aan mij is gevraagd."
Faber: "Ik ben strijdbaar om het stapelen van gerechtelijke procedures aan te pakken conform hoofdlijnenakkoord om schrijnende situaties te voorkomen in de toekomst."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat zich inzetten voor goedkopere treintickets buiten de spits. Dat wil premier Rob Jetten "voor de komende zomermaanden", zei hij in het debat over compenserende maatregelen voor de hoge energieprijzen. Het voorstel voor zo'n lager tarief werd eerder in het debat gedaan door GroenLinks-PvdA. Bronnen zeiden eerder al tegen diverse media dat het kabinet welwillend tegenover het idee stond.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositiepartijen zijn kritisch op het pakket aan maatregelen dat het kabinet neemt om de energieprijzen te compenseren, maar zijn het niet eens over welke plannen er dan bij moeten komen.
49 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De gemeente Wijdemeren stelt de opvang van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht uit omdat er niet genoeg politiecapaciteit is. Eerder woensdag zei opvangorgaan COA nog dat de eerste van 110 mensen er nog dezelfde dag naartoe zouden worden gebracht. Maar na nieuw overleg tussen gemeente, politie en Openbaar Ministerie werd geconcludeerd dat de politie de veiligheid niet kan garanderen.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is kritisch over het kansrijke schooladvies, omdat leerlingen daardoor terecht kunnen komen in onderwijs dat niet bij hen past. Fracties als D66, CDA en PVV zetten tijdens een debat over praktijkonderwijs en vmbo vraagtekens bij de manier van adviseren, waarbij het schooladvies wordt bijgesteld na een hoger uitgevallen doorstroomtoets.
1 uur geledenEPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een standaardverzoek bij de rechter om de zogeheten schijnerkenning van een kind ongedaan te maken, wordt in april getest. De Immigratie- en Naturalisatiedienst en het Openbaar Ministerie dienen deze maand drie van die verzoeken in bij een civiele rechter om te zien of ze standhouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen veroordeeld tot celstraffen voor betrokkenheid bij de ernstige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. De mannen hebben zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging. Een van hen was betrokken bij het omverwerpen van een in brand gestoken politieauto, meldt het Openbaar Ministerie.
2 uur geleden