Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Migratieministerie: wij kunnen niks doen in zaak Mikael

Migratieministerie: wij kunnen niks doen in zaak Mikael

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Migratie kan niets doen in de zaak rond de in Nederland geboren Mikael (11) en zijn Armeense moeder. Dat zegt een woordvoerder van migratieminister Marjolein Faber, twee dagen nadat de Raad van State bepaalde dat de twee niet in Nederland mogen blijven. De verantwoordelijkheid ligt bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND), aldus de woordvoerder. "Natuurlijk wordt hierover gesproken, maar het leidt niet tot een andere uitkomst."

De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft Faber opgeroepen om over de zaak te overleggen met de IND, maar Fabers woordvoerder ziet geen ruimte om iets aan de uitspraak te veranderen. "Wij zijn gewoon een ordinaire beleidsmachine." Een reactie op de uitspraak van de Raad van State wil hij niet geven. "In principe gaan we nooit op individuele zaken in, dus ook niet op deze."

Wel wijst de woordvoerder op het hoofdlijnenakkoord van PVV, VVD, NSC en BBB. Daarin staat dat asielprocedures korter worden en dat de mogelijkheid om herhaalde aanvragen te doen wordt ingeperkt. "De minister wil korte metten maken met eindeloos procederen", zegt de woordvoerder. "Je laat zo'n kind helemaal wortelen in de samenleving. Dat leidt tot stress, frustratie en een uitzichtloze situatie."

Individuele zaken

"Ik kan niet ingaan op individuele zaken zoals die van Mikael", schrijft minister Faber op X. "Maar ik kan wel zeggen dat ik eraan hecht dat we ons houden aan wet- en regelgeving, zoals ook aan mij is gevraagd."

Faber: "Ik ben strijdbaar om het stapelen van gerechtelijke procedures aan te pakken conform hoofdlijnenakkoord om schrijnende situaties te voorkomen in de toekomst."

Meer uit Binnenland

Monumentale gewelven na brand in Arnhem 'illegaal' gesloopt

ARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.

23 minuten geleden
Hoofd vliegdienst KLM kijkt terug op goede vlucht uit Oman

SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.

1 uur geleden
Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.

2 uur geleden
KLM-vlucht met gestrande reizigers uit Midden-Oosten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.

3 uur geleden
Eerste KLM-vlucht met Nederlanders uit Oman vertrokken

MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.

9 uur geleden
Nederland ligt niet op schema met invoering EU-grenssysteem

DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."

15 uur geleden
Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

21 uur geleden