Migratieministerie: wij kunnen niks doen in zaak Mikael
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Migratie kan niets doen in de zaak rond de in Nederland geboren Mikael (11) en zijn Armeense moeder. Dat zegt een woordvoerder van migratieminister Marjolein Faber, twee dagen nadat de Raad van State bepaalde dat de twee niet in Nederland mogen blijven. De verantwoordelijkheid ligt bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND), aldus de woordvoerder. "Natuurlijk wordt hierover gesproken, maar het leidt niet tot een andere uitkomst."
De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft Faber opgeroepen om over de zaak te overleggen met de IND, maar Fabers woordvoerder ziet geen ruimte om iets aan de uitspraak te veranderen. "Wij zijn gewoon een ordinaire beleidsmachine." Een reactie op de uitspraak van de Raad van State wil hij niet geven. "In principe gaan we nooit op individuele zaken in, dus ook niet op deze."
Wel wijst de woordvoerder op het hoofdlijnenakkoord van PVV, VVD, NSC en BBB. Daarin staat dat asielprocedures korter worden en dat de mogelijkheid om herhaalde aanvragen te doen wordt ingeperkt. "De minister wil korte metten maken met eindeloos procederen", zegt de woordvoerder. "Je laat zo'n kind helemaal wortelen in de samenleving. Dat leidt tot stress, frustratie en een uitzichtloze situatie."
Individuele zaken
"Ik kan niet ingaan op individuele zaken zoals die van Mikael", schrijft minister Faber op X. "Maar ik kan wel zeggen dat ik eraan hecht dat we ons houden aan wet- en regelgeving, zoals ook aan mij is gevraagd."
Faber: "Ik ben strijdbaar om het stapelen van gerechtelijke procedures aan te pakken conform hoofdlijnenakkoord om schrijnende situaties te voorkomen in de toekomst."
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.
20 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Niels van der Laan en Jeroen Woe zijn uitgeroepen tot Mediapersonen van het Jaar. De makers van het populaire NPO 1-programma Even tot hier werden dinsdag onderscheiden met de bijbehorende wisselbeker in Beeld & Geluid in Hilversum. De prijs is een initiatief van mediavakblad BM.
22 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft op de eerste zittingsdag in de Stint-zaak vooral over technische details gesproken met de Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander. Daarmee gaan de rechters woensdag door.
33 minuten geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe wil een wolf laten afschieten die de afgelopen weken schapen in Beilen heeft aangevallen. Het dier dat GW4890m wordt genoemd, viel de schapen aan nadat het een wolfwerend raster had gepasseerd.
1 uur geleden