Migrantenschip verder onder Duitse vlag
DEN HAAG (ANP) - De Sea-Watch 3, het schip dat vluchtelingen oppikt op de Middellandse Zee, vaart sinds donderdag niet langer onder Nederlandse vlag. Het schip gaat voortaan onder Duitse vlag verder, omdat "Nederland migratiebeheersing belangrijker vindt dan mensen redden op zee", zegt de Duitse organisatie Sea-Watch.
De reddingsorganisatie zegt er onvoldoende vertrouwen in te hebben dat Nederland haar verantwoordelijkheden voor het schip serieus neemt. Ook stelt de organisatie dat Nederland herhaaldelijk niet thuis heeft gegeven wanneer een beroep werd gedaan op ons land na een reddingsoperatie.
"Sea-Watch kijkt uit naar een vruchtbare relatie waarin de Duitse overheid haar verantwoordelijkheden als vlaggenstaat wel volledig en zonder politieke inmenging op zich neemt".
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
59 minuten geledenWEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.
1 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.
1 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Op natuurijsbanen in Nederland wordt zondag druk geschaatst, blijkt uit een rondgang van het ANP. IJsbanen proberen zondag zo lang mogelijk open te blijven.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS blijft ook maandag nog met een aangepaste dienstregeling en minder treinen rijden als gevolg van het winterweer, met name in het oosten van het land. "Sommige reizigers moeten vaker overstappen en zijn langer onderweg. Ook kunnen treinen drukker zijn dan reizigers gewend zijn", meldt NS.
2 uur geleden