Migrantenschip Ocean Viking mag aanmeren in Italiaanse haven
RAVENNA (ANP/AFP) - Het reddingsschip Ocean Viking met 113 op zee geredde migranten mag aanmeren in Italië, meldt de niet-gouvernementele organisatie (ngo) SOS Méditerranée dinsdag. Italië heeft het migrantenschip toestemming gegeven om aan te meren in de noordoostelijke havenstad Ravenna. Naar verwachting duurt het ongeveer vier dagen voordat het schip de haven heeft bereikt.
Het Noorse schip van SOS Méditerranée was in november de aanleiding voor een conflict tussen Frankrijk en Italië. Het migrantenschip werd in oktober geweigerd door Italië, waarna het wekenlang op zee dwaalde. Destijds had het schip 230 migranten aan boord. Frankrijk gaf de Ocean Viking uiteindelijk toestemming om aan te meren in de havenstad Toulon en haalde uit naar de Italiaanse regering. Een plan van Parijs om 3500 vluchtelingen uit Italië op te vangen, werd ingetrokken. De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor het asiel- en migratiebeleid in hun land kwamen naar aanleiding van de ruzie bijeen voor spoedberaad.
De migranten die nu aan boord zijn werden maandag gered in internationale wateren nabij Libië, tijdens de eerste nieuwe reddingsoperatie van de Ocean Viking sinds het schip in november in Frankrijk aanmeerde. Volgens SOS Méditerranée bestaat de groep migranten uit onder anderen 23 vrouwen, van wie verscheidenen zwanger zijn, dertig alleenstaande minderjarigen en drie baby's. De jongste geredde baby is slechts drie weken oud.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
9 minuten geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
1 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
4 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
10 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
11 uur geleden