Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Migrantenschip Ocean Viking mag aanmeren in Italiaanse haven

Migrantenschip Ocean Viking mag aanmeren in Italiaanse haven

RAVENNA (ANP/AFP) - Het reddingsschip Ocean Viking met 113 op zee geredde migranten mag aanmeren in Italië, meldt de niet-gouvernementele organisatie (ngo) SOS Méditerranée dinsdag. Italië heeft het migrantenschip toestemming gegeven om aan te meren in de noordoostelijke havenstad Ravenna. Naar verwachting duurt het ongeveer vier dagen voordat het schip de haven heeft bereikt.

Het Noorse schip van SOS Méditerranée was in november de aanleiding voor een conflict tussen Frankrijk en Italië. Het migrantenschip werd in oktober geweigerd door Italië, waarna het wekenlang op zee dwaalde. Destijds had het schip 230 migranten aan boord. Frankrijk gaf de Ocean Viking uiteindelijk toestemming om aan te meren in de havenstad Toulon en haalde uit naar de Italiaanse regering. Een plan van Parijs om 3500 vluchtelingen uit Italië op te vangen, werd ingetrokken. De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor het asiel- en migratiebeleid in hun land kwamen naar aanleiding van de ruzie bijeen voor spoedberaad.

De migranten die nu aan boord zijn werden maandag gered in internationale wateren nabij Libië, tijdens de eerste nieuwe reddingsoperatie van de Ocean Viking sinds het schip in november in Frankrijk aanmeerde. Volgens SOS Méditerranée bestaat de groep migranten uit onder anderen 23 vrouwen, van wie verscheidenen zwanger zijn, dertig alleenstaande minderjarigen en drie baby's. De jongste geredde baby is slechts drie weken oud.

Meer uit Buitenland

VN-Veiligheidsraad bijeen voor spoedoverleg na aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De VN-Veiligheidsraad wordt bijeengeroepen voor een spoedoverleg na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran. De bijeenkomst staat gepland voor 22.00 uur Nederlandse tijd.

18 minuten geleden
Hezbollah steunt Iran, maar zegt geen militaire steun toe

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.

37 minuten geleden
Getuigen: explosie en rook op bekende 'Palm' in Dubai

DUBAI (ANP/AFP) - Getuigen hebben een explosie gehoord bij de Palmeilanden in Dubai, een bekende locatie in de stad. Daar zou rook zijn opgestegen bij een hotel.

1 uur geleden
Britse gevechtsvliegtuigen nemen deel aan operaties Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse premier Keir Starmer zegt dat Britse gevechtsvliegtuigen zaterdag hebben deelgenomen aan "gecoördineerde, regionale, defensieve operaties" in het Midden-Oosten. Volgens Starmer vonden de operaties plaats "om onze mensen, onze belangen en onze bondgenoten te beschermen".

1 uur geleden
Iraanse ayatollah geeft snel televisietoespraak na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei geeft "binnen enkele minuten" een televisietoespraak, meldt de staatszender Al-Alam TV. In Israëlische media gaat het gerucht dat Khamenei mogelijk is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran en werd gespeculeerd dat er een vooraf opgenomen videoboodschap zou worden uitgezonden.

2 uur geleden
Trump: vrijheid voor Iran is inzet operatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt vooral uit te zijn op vrijheid voor het Iraanse volk. "Het enige wat ik wil, is vrijheid voor de mensen", verklaarde hij tegenover de krant The Washington Post.

2 uur geleden
Israëlische media: steeds meer tekenen dat Khamenei gedood is

TEHERAN (ANP/RTR) - Anonieme bronnen zeggen tegen Israëlische bronnen dat er "steeds meer tekenen" zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen van zaterdag. Het is onduidelijk waar Khamenei zich bevindt en alle berichten over zijn lot zijn onbevestigd.

3 uur geleden