Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Migrantenschip Ocean Viking mag aanmeren in Italiaanse haven

Migrantenschip Ocean Viking mag aanmeren in Italiaanse haven

RAVENNA (ANP/AFP) - Het reddingsschip Ocean Viking met 113 op zee geredde migranten mag aanmeren in Italië, meldt de niet-gouvernementele organisatie (ngo) SOS Méditerranée dinsdag. Italië heeft het migrantenschip toestemming gegeven om aan te meren in de noordoostelijke havenstad Ravenna. Naar verwachting duurt het ongeveer vier dagen voordat het schip de haven heeft bereikt.

Het Noorse schip van SOS Méditerranée was in november de aanleiding voor een conflict tussen Frankrijk en Italië. Het migrantenschip werd in oktober geweigerd door Italië, waarna het wekenlang op zee dwaalde. Destijds had het schip 230 migranten aan boord. Frankrijk gaf de Ocean Viking uiteindelijk toestemming om aan te meren in de havenstad Toulon en haalde uit naar de Italiaanse regering. Een plan van Parijs om 3500 vluchtelingen uit Italië op te vangen, werd ingetrokken. De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor het asiel- en migratiebeleid in hun land kwamen naar aanleiding van de ruzie bijeen voor spoedberaad.

De migranten die nu aan boord zijn werden maandag gered in internationale wateren nabij Libië, tijdens de eerste nieuwe reddingsoperatie van de Ocean Viking sinds het schip in november in Frankrijk aanmeerde. Volgens SOS Méditerranée bestaat de groep migranten uit onder anderen 23 vrouwen, van wie verscheidenen zwanger zijn, dertig alleenstaande minderjarigen en drie baby's. De jongste geredde baby is slechts drie weken oud.

Meer uit Buitenland

Iran: eerste inkomsten binnen van tol Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.

19 minuten geleden
ICC gaat over tot vervolging Filipijnse ex-president Duterte

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.

33 minuten geleden
Senaat stemt in met financiering ICE, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.

38 minuten geleden
Washington Post: maanden nodig voor ontmijning Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.

52 minuten geleden
Gewonden door frontale botsing tussen treinen in Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.

3 uur geleden
VS: 31 schepen tegengehouden bij blokkade Iraanse havens

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.

3 uur geleden
Meerdere doden en gewonden bij Russische aanval op Dnipro

DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.

5 uur geleden