Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Migrantenschip Ocean Viking mag aanmeren in Italiaanse haven

Migrantenschip Ocean Viking mag aanmeren in Italiaanse haven

RAVENNA (ANP/AFP) - Het reddingsschip Ocean Viking met 113 op zee geredde migranten mag aanmeren in Italië, meldt de niet-gouvernementele organisatie (ngo) SOS Méditerranée dinsdag. Italië heeft het migrantenschip toestemming gegeven om aan te meren in de noordoostelijke havenstad Ravenna. Naar verwachting duurt het ongeveer vier dagen voordat het schip de haven heeft bereikt.

Het Noorse schip van SOS Méditerranée was in november de aanleiding voor een conflict tussen Frankrijk en Italië. Het migrantenschip werd in oktober geweigerd door Italië, waarna het wekenlang op zee dwaalde. Destijds had het schip 230 migranten aan boord. Frankrijk gaf de Ocean Viking uiteindelijk toestemming om aan te meren in de havenstad Toulon en haalde uit naar de Italiaanse regering. Een plan van Parijs om 3500 vluchtelingen uit Italië op te vangen, werd ingetrokken. De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor het asiel- en migratiebeleid in hun land kwamen naar aanleiding van de ruzie bijeen voor spoedberaad.

De migranten die nu aan boord zijn werden maandag gered in internationale wateren nabij Libië, tijdens de eerste nieuwe reddingsoperatie van de Ocean Viking sinds het schip in november in Frankrijk aanmeerde. Volgens SOS Méditerranée bestaat de groep migranten uit onder anderen 23 vrouwen, van wie verscheidenen zwanger zijn, dertig alleenstaande minderjarigen en drie baby's. De jongste geredde baby is slechts drie weken oud.

Meer uit Buitenland

Turkse media: Erdogan zoekt herverkiezing via geitenpaadje

ANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.

42 minuten geleden
Trump zinspeelt op grote escalatie oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."

50 minuten geleden
Poolse premier wijst op gevaar Russische provocatie van de NAVO

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.

1 uur geleden
Trump schijnbaar op de foto met afbeelding sloop Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.

2 uur geleden
Venezuela herstelt toegang tot geblokkeerde nieuwssites

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.

3 uur geleden
Zweedse verkiezingswinnaar wil land in nieuwe richting leiden

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.

5 uur geleden
Nederlandse EP'ers positief over innige samenwerking EU-Canada

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van D66, CDA, VVD, PRO en Volt reageren uiterst positief op de speech van de Canadese premier Mark Carney donderdag in het Europees Parlement. Daarin zei Carney het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen te verwelkomen om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de EU te maken. D66-voorman Gerben-Jan Gerbrandy noemt het een "historisch moment".

5 uur geleden