Migrantenopvangcentrum Italiaanse eiland Lampedusa weer overvol
LAMPEDUSA (ANP/DPA) - In het opvangcentrum voor migranten op het Italiaanse eiland Lampedusa zijn zondagochtend meer dan 4260 mensen geteld, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Het opvangcentrum is ontworpen voor ongeveer vierhonderd mensen, maar zat deze zomer al meerdere keren overvol. De Italiaanse autoriteiten proberen honderden mensen met veerboten en politieschepen naar het vasteland te brengen om het kamp te ontlasten.
De zogenoemde hotspot op het eiland is de eerste opvangplek voor veel migranten die via de Middellandse Zee Europa proberen te bereiken, waarbij ook regelmatig schepen vergaan en mensen omkomen. Lampedusa ligt tussen Sicilië en Tunesië en relatief dicht bij de Afrikaanse kust, op zo'n 190 kilometer van de Tunesische kustplaats Sfax.
De afgelopen dagen kwamen duizenden bootvluchtelingen aan op Lampedusa. Op vrijdag bereikten volgens ANSA 1917 mensen in 65 boten het eiland. Op zaterdag arriveerden nog eens 55 boten met in totaal meer dan 2000 migranten. Ook in de nacht van zaterdag op zondag kwamen nog migranten aan. De meesten werden in zee opgepikt door schepen van de kustwacht en politie en aan land gebracht.
Volgens de Italiaanse regering bereikten dit jaar al 107.530 mensen per boot het Zuid-Europese land. Dat is meer dan in heel vorig jaar. In het voorjaar riep de regering de noodtoestand uit vanwege de grote toestroom aan migranten. Ook het ontlasten van Lampedusa werd toen genoemd als aandachtspunt.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
5 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
6 uur geleden