Migrantenopvangcentrum Italiaanse eiland Lampedusa weer overvol
LAMPEDUSA (ANP/DPA) - In het opvangcentrum voor migranten op het Italiaanse eiland Lampedusa zijn zondagochtend meer dan 4260 mensen geteld, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Het opvangcentrum is ontworpen voor ongeveer vierhonderd mensen, maar zat deze zomer al meerdere keren overvol. De Italiaanse autoriteiten proberen honderden mensen met veerboten en politieschepen naar het vasteland te brengen om het kamp te ontlasten.
De zogenoemde hotspot op het eiland is de eerste opvangplek voor veel migranten die via de Middellandse Zee Europa proberen te bereiken, waarbij ook regelmatig schepen vergaan en mensen omkomen. Lampedusa ligt tussen Sicilië en Tunesië en relatief dicht bij de Afrikaanse kust, op zo'n 190 kilometer van de Tunesische kustplaats Sfax.
De afgelopen dagen kwamen duizenden bootvluchtelingen aan op Lampedusa. Op vrijdag bereikten volgens ANSA 1917 mensen in 65 boten het eiland. Op zaterdag arriveerden nog eens 55 boten met in totaal meer dan 2000 migranten. Ook in de nacht van zaterdag op zondag kwamen nog migranten aan. De meesten werden in zee opgepikt door schepen van de kustwacht en politie en aan land gebracht.
Volgens de Italiaanse regering bereikten dit jaar al 107.530 mensen per boot het Zuid-Europese land. Dat is meer dan in heel vorig jaar. In het voorjaar riep de regering de noodtoestand uit vanwege de grote toestroom aan migranten. Ook het ontlasten van Lampedusa werd toen genoemd als aandachtspunt.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
28 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.
1 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
2 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
10 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
11 uur geleden