Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Migrantenopvangcentrum Italiaanse eiland Lampedusa weer overvol

Migrantenopvangcentrum Italiaanse eiland Lampedusa weer overvol

LAMPEDUSA (ANP/DPA) - In het opvangcentrum voor migranten op het Italiaanse eiland Lampedusa zijn zondagochtend meer dan 4260 mensen geteld, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Het opvangcentrum is ontworpen voor ongeveer vierhonderd mensen, maar zat deze zomer al meerdere keren overvol. De Italiaanse autoriteiten proberen honderden mensen met veerboten en politieschepen naar het vasteland te brengen om het kamp te ontlasten.

De zogenoemde hotspot op het eiland is de eerste opvangplek voor veel migranten die via de Middellandse Zee Europa proberen te bereiken, waarbij ook regelmatig schepen vergaan en mensen omkomen. Lampedusa ligt tussen Sicilië en Tunesië en relatief dicht bij de Afrikaanse kust, op zo'n 190 kilometer van de Tunesische kustplaats Sfax.

De afgelopen dagen kwamen duizenden bootvluchtelingen aan op Lampedusa. Op vrijdag bereikten volgens ANSA 1917 mensen in 65 boten het eiland. Op zaterdag arriveerden nog eens 55 boten met in totaal meer dan 2000 migranten. Ook in de nacht van zaterdag op zondag kwamen nog migranten aan. De meesten werden in zee opgepikt door schepen van de kustwacht en politie en aan land gebracht.

Volgens de Italiaanse regering bereikten dit jaar al 107.530 mensen per boot het Zuid-Europese land. Dat is meer dan in heel vorig jaar. In het voorjaar riep de regering de noodtoestand uit vanwege de grote toestroom aan migranten. Ook het ontlasten van Lampedusa werd toen genoemd als aandachtspunt.

Meer uit Buitenland

VS-minister Rubio: 'goede tekenen' in besprekingen met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - ​Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.

28 minuten geleden
VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

3 uur geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

3 uur geleden
Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

6 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

9 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

10 uur geleden
Rutte 'niet ongerust' over vermindering Amerikaanse hulptroepen

HELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.

11 uur geleden