Migrantenopvangcentrum Italiaanse eiland Lampedusa weer overvol
LAMPEDUSA (ANP/DPA) - In het opvangcentrum voor migranten op het Italiaanse eiland Lampedusa zijn zondagochtend meer dan 4260 mensen geteld, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Het opvangcentrum is ontworpen voor ongeveer vierhonderd mensen, maar zat deze zomer al meerdere keren overvol. De Italiaanse autoriteiten proberen honderden mensen met veerboten en politieschepen naar het vasteland te brengen om het kamp te ontlasten.
De zogenoemde hotspot op het eiland is de eerste opvangplek voor veel migranten die via de Middellandse Zee Europa proberen te bereiken, waarbij ook regelmatig schepen vergaan en mensen omkomen. Lampedusa ligt tussen Sicilië en Tunesië en relatief dicht bij de Afrikaanse kust, op zo'n 190 kilometer van de Tunesische kustplaats Sfax.
De afgelopen dagen kwamen duizenden bootvluchtelingen aan op Lampedusa. Op vrijdag bereikten volgens ANSA 1917 mensen in 65 boten het eiland. Op zaterdag arriveerden nog eens 55 boten met in totaal meer dan 2000 migranten. Ook in de nacht van zaterdag op zondag kwamen nog migranten aan. De meesten werden in zee opgepikt door schepen van de kustwacht en politie en aan land gebracht.
Volgens de Italiaanse regering bereikten dit jaar al 107.530 mensen per boot het Zuid-Europese land. Dat is meer dan in heel vorig jaar. In het voorjaar riep de regering de noodtoestand uit vanwege de grote toestroom aan migranten. Ook het ontlasten van Lampedusa werd toen genoemd als aandachtspunt.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
1 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
8 uur geleden