Migrantenopvangcentrum Italiaanse eiland Lampedusa weer overvol
LAMPEDUSA (ANP/DPA) - In het opvangcentrum voor migranten op het Italiaanse eiland Lampedusa zijn zondagochtend meer dan 4260 mensen geteld, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Het opvangcentrum is ontworpen voor ongeveer vierhonderd mensen, maar zat deze zomer al meerdere keren overvol. De Italiaanse autoriteiten proberen honderden mensen met veerboten en politieschepen naar het vasteland te brengen om het kamp te ontlasten.
De zogenoemde hotspot op het eiland is de eerste opvangplek voor veel migranten die via de Middellandse Zee Europa proberen te bereiken, waarbij ook regelmatig schepen vergaan en mensen omkomen. Lampedusa ligt tussen Sicilië en Tunesië en relatief dicht bij de Afrikaanse kust, op zo'n 190 kilometer van de Tunesische kustplaats Sfax.
De afgelopen dagen kwamen duizenden bootvluchtelingen aan op Lampedusa. Op vrijdag bereikten volgens ANSA 1917 mensen in 65 boten het eiland. Op zaterdag arriveerden nog eens 55 boten met in totaal meer dan 2000 migranten. Ook in de nacht van zaterdag op zondag kwamen nog migranten aan. De meesten werden in zee opgepikt door schepen van de kustwacht en politie en aan land gebracht.
Volgens de Italiaanse regering bereikten dit jaar al 107.530 mensen per boot het Zuid-Europese land. Dat is meer dan in heel vorig jaar. In het voorjaar riep de regering de noodtoestand uit vanwege de grote toestroom aan migranten. Ook het ontlasten van Lampedusa werd toen genoemd als aandachtspunt.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens de politie naar schatting vijftien leerlingen om het leven gekomen. Ook is er een onbekend aantal gewonden.
4 minuten geledenRICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
5 uur geleden