Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Migrantenkinderen meer geneigd om te emigreren, meestal tijdelijk

Migrantenkinderen meer geneigd om te emigreren, meestal tijdelijk

DEN HAAG (ANP) - In Nederland geboren kinderen van migranten verhuizen vaker naar het buitenland dan gemiddeld. Kinderen van Somalische migranten doen dit het meest en die van Surinaamse en Marokkaanse migranten het minst. De meesten keren later ook weer terug naar Nederland. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Nederlands Interdisciplinair Demografisch Instituut (NIDI).

Acht op de tien in Nederland geboren kinderen van Somalische migranten verhuizen naar het buitenland, tegen een op de tien kinderen van Surinaamse migranten. Ter vergelijking: 7 procent van de mensen met een Nederlandse achtergrond emigreert. De onderzoekers hebben hiervoor migratiepatronen van 1995 tot en met 2017 bestudeerd.

Kinderen van Somalische migranten verhuizen vaak voor hun 18e naar het buitenland. Het nageslacht van Marokkaanse en Surinaamse migranten emigreert juist meestal als volwassene. "Dit wijst erop dat emigratie voor hen vaker een eigen beslissing is, en niet de keuze van hun ouders", schrijven de onderzoekers hierover. De migrantenkinderen verhuizen meestal niet naar het land waar hun ouders vandaan komen. Vooral buurlanden van Nederland blijken populair. Meer dan de helft keert binnen zes jaar weer terug naar Nederland.

Meer uit Binnenland

Rijkswaterstaat: drukste spits sinds december 2024

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer staat er maandagochtend zo'n 690 kilometer file. Volgens Rijkswaterstaat is het de drukste ochtendspits sinds december 2024. "Ter vergelijking, in 2025 zagen we geen ochtendspits drukker dan 650 kilometer."

10 minuten geleden
Rijkswaterstaat: mijd wegen in regio Utrecht om winterse weer

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om in de regio Utrecht niet de weg op te gaan in verband met het winterse weer. "We zien de snelwegen rondom Utrecht vastlopen", aldus de dienst. "Er trekken nu sneeuwbuien over en daardoor zijn de wegen slecht begaanbaar en zullen de files verder toenemen."

1 uur geleden
Code oranje in westen om gladheid, code geel in rest van het land

DEN HAAG (ANP) - In de provincies Noord- en Zuid-Holland geldt maandagochtend tot 10.00 uur code oranje, meldt het KNMI. Tijdens de ochtendspits kan hier plaatselijk 3 tot 5 centimeter of meer sneeuw vallen. Mogelijk kan code oranje later in de ochtend ook voor andere provincies gaan gelden.

2 uur geleden
Gewonde door steekincident in woning Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.

6 uur geleden
Stiefdochter Otto Frank, Eva Schloss-Geiringer (96), overleden

AMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.

11 uur geleden
Praktijkexamens brommer en motor maandag uitgesteld om winterweer

RIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).

12 uur geleden
Geen bussen meer in Utrecht om gladheid

UTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.

13 uur geleden