Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Migranten vluchten na noodlanding uit vliegtuig in Barcelona

Migranten vluchten na noodlanding uit vliegtuig in Barcelona

BARCELONA (ANP) - Na een noodlanding op de luchthaven van Barcelona zijn 28 migranten uit het vliegtuig ontsnapt. Het Turkse verkeersvliegtuig met 228 passagiers aan boord maakte een vlucht van Casablanca naar Istanbul. De Spaanse luchtverkeersleiding kreeg te horen dat er een medische noodsituatie aan boord was met een zwangere vrouw die op het punt zou staan te bevallen.

Het toestel landde in Barcelona, waar politie en medici aan boord gingen. Toen vluchtten de migranten het toestel uit en maakten ze zich uit de voeten. Spaanse media meldden dat de politie inmiddels de helft heeft kunnen achterhalen en aanhouden. Vijf van hen wilden terug het vliegtuig in en dat mocht van de politie en van de bemanning.

De 'zwangere' vrouw is van boord gehaald en onderzocht. Ze bleek helemaal niet in verwachting te zijn en is aangehouden, omdat ze onderdeel van het plan zou zijn geweest.

Het plan om zo illegaal Spanje binnen te komen is niet nieuw. Eenzelfde incident deed zich vorig jaar in Palma de Mallorca voor, ook met een vliegtuig dat van Casablanca naar Istanbul vloog. Een twintigtal illegale migranten slaagde erin het vliegtuig uit te komen na een noodlanding voor een gespeeld medisch noodgeval rond een 'suikerpatiënt'. Op vier na werden alle migranten uit dat toestel op Mallorca getraceerd en opgepakt. Ze zitten nog steeds vast.

Meer uit Buitenland

Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

1 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

1 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

2 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

2 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

3 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

4 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren tegen veroordeling oud-president

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.

4 uur geleden