Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Migranten van buiten Europa wonen relatief vaak in de Randstad

Migranten van buiten Europa wonen relatief vaak in de Randstad

DEN HAAG (ANP) - Migranten van buiten Europa wonen relatief vaak in gemeenten in de Randstad. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In Amstelveen is hun aandeel het grootst. Het gaat daar om 25,2 procent van alle inwoners. In Amsterdam en Den Haag is het net iets minder dan een kwart.

Buiten de Randstad wonen in Eindhoven, met 19 procent, de meeste migranten van buiten Europa. Zowel in die Brabantse stad als in Amstelveen gaat het om relatief veel kennismigranten. Op het Waddeneiland Terschelling en in het Twentse Tubbergen wonen de minste niet-Europese migranten. In beide gemeenten is dit nog geen 2 procent.

Migranten van binnen Europa wonen vooral in de grensregio's. Het Limburgse Vaals kent met 36 procent het grootste aandeel. Ook in Zeeland en West-Brabant is het percentage "relatief hoog", aldus het CBS. Het gaat dan vooral om geboren Belgen en Duitsers.

Nederland telde op 1 januari 2023 17,8 miljoen inwoners. Van hen zijn er 2,8 miljoen niet in Nederland geboren. Van de groep migranten is bijna twee derde niet in Europa geboren.

Meer uit Binnenland

Stichting: hoogste aantal vrouwen in de Tweede Kamer ooit

DEN HAAG (ANP) - Bij deze Tweede Kamerverkiezingen is 43 procent van de verkozen Kamerleden een vrouw, laat stichting Stem op een Vrouw weten. Dat is het hoogste percentage vrouwen in de Kamer sinds 1918. Deze verkiezingen zijn vijf vrouwen extra met voorkeursstemmen verkozen, aldus de stichting.

4 uur geleden
VNG-voorzitter Dijksma blij met winst 'constructieve partijen'

DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) is blij dat bij de verkiezingen "constructieve partijen flink gewonnen hebben". Dat zei ze maandag tijdens de Willem Drees-lezing in Den Haag, waarin ze ook waarschuwde voor politieke leiders met "makkelijke verhalen, simpele oplossingen en (hun) dwangmatige focus op het hier en nu".

7 uur geleden
Prijs naar Dolle Mina voor protest tegen geweld tegen vrouwen

LEIDEN (ANP) - De Joke Smitprijs gaat dit jaar naar de feministische beweging Dolle Mina. Aanhangers daarvan hebben de afgelopen maanden actie gevoerd om aandacht te vragen voor de veiligheid van vrouwen op straat. De onderscheiding, bestaande uit een beeld en 10.000 euro, is maandag uitgereikt in Leiden.

11 uur geleden
Wetenschappelijke infrastructuur krijgt oppepper van 300 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Investeringen die oplopen tot ruim 300 miljoen euro moeten ervoor zorgen dat de Nederlandse wetenschap op terreinen als neurotechnologie, onderzoek naar materialen voor de energietransitie en MRI-scans tot de wereldtop gaat (of blijft) behoren. Het geld gaat naar "grootschalige wetenschappelijke infrastructuren", die door uiteenlopende onderzoekers en instituten gebruikt kunnen worden.

11 uur geleden
Nog veel onbeantwoorde vragen over fatale schietpartij Purmerend

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn nog veel onbeantwoorde vragen over de dodelijke schietpartij op 12 februari vorig jaar bij het station in Purmerend. Dit bleek maandag bij de start van het negendaagse proces in de rechtbank op Schiphol.

11 uur geleden
Roemenië krijgt 18 Nederlandse F-16' s voor 1 euro

DEN HAAG (ANP) - Roemenië krijgt 18 Nederlandse F-16's voor het symbolische bedrag van 1 euro, meldt demissionair staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie) maandag. De gevechtsvliegtuigen zijn al in Roemenië, waar ze worden gebruikt voor de opleiding van Roemeense en Oekraïense vliegers.

12 uur geleden
NOS hoeft berichtgeving over Gaza niet te rectificeren

HILVERSUM (ANP) - De NOS hoeft berichtgeving over de oorlog tussen Hamas en Israël niet te rectificeren. De rechtbank Midden-Nederland wees maandag vorderingen af van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), dat een kort geding had aangespannen.

12 uur geleden