Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Migranten ontsnapt uit afgesloten vrachtwagen in Duitsland

Migranten ontsnapt uit afgesloten vrachtwagen in Duitsland

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een groep migranten is in Duitsland ontsnapt uit een afgesloten vrachtwagen die afkomstig zou zijn uit Nederland. De politie zegt acht personen zonder identiteitsdocumenten te hebben aangetroffen.

De migranten hadden zelf de politie met een mobiele telefoon gebeld omdat de zuurstof begon op te raken. Uiteindelijk lukte het de groep om bij de plaats Heiligenroth (Rijnland-Palts) uit het voertuig te springen.

De vrachtwagenchauffeur vertelde de politie dat de lading in Nederland in zijn voertuig is gestopt. Hij zou toen zelf niet aanwezig zijn geweest. De bestuurder zou later wel de deuren op slot hebben gedaan om te voorkomen dat iemand de goederen zou stelen.

Van Eritrea naar Groot-Brittanië

De chauffeur verklaarde dat hij gebons hoorde toen hij aan het tanken was bij Heiligenroth. Hij opende de deuren, waarna meerdere mensen uit het voertuig sprongen. De door de politie aangetroffen migranten zeiden uit Eritrea te komen. Ze probeerden Groot-Brittannië te bereiken.

De afgelopen jaren zijn in Europa herhaaldelijk migranten gestikt in afgesloten vrachtwagens. Er vonden in 2019 bijna 40 personen de dood in een koeltruck in het Verenigd Koninkrijk. In 2015 troffen de hulpdiensten 71 overleden asielzoekers aan in een vrachtwagen in Oostenrijk.

Meer uit Buitenland

Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

2 uur geleden
Mexico zegt elf leden van drugskartel te hebben gedood

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.

4 uur geleden
Brussel grijpt niet rigoureuzer in om energiekosten te verlagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.

4 uur geleden
Jetten: liggen geen schepen van ons klaar voor Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.

5 uur geleden
Man van 19 sterft in cel van Amerikaanse vreemdelingendienst ICE

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.

10 uur geleden
Netanyahu: Iran niet langer in staat uranium te verrijken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.

11 uur geleden
Zelensky wil onderhandelingen met Rusland hervatten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.

11 uur geleden