Migranten Lesbos blijven massaal weg bij nieuw kamp
ATHENE (ANP/RTR) - Veel migranten op Lesbos blijven weigeren hun intrek te nemen in een tijdelijk kamp. Sinds de branden in het opvangcentrum Moria slapen duizenden mensen in de buitenlucht. De autoriteiten delen flyers uit en sturen tekstberichten naar migranten in de hoop ze zo over de streep te trekken.
In het tijdelijke kamp in het gebied Kara Tepe kunnen 5000 migranten worden opgevangen, maar tot dusver hebben zich pas 1200 personen gemeld. "Ze zijn nog steeds terughoudend", erkende een bron bij de politie. "De onderhandelingen zijn gaande."
In het overbevolkte Moria waren ruim 12.000 migranten ondergebracht. Die moesten vluchten toen brand uitbrak. Dat ze nu weigeren naar het nieuwe kamp te gaan, heeft volgens een functionaris meerdere redenen. Ze zouden het eiland willen verlaten en bovendien vrezen dat de leefomstandigheden in het nieuwe kamp net zo slecht zijn als in Moria.
Bij het nieuwe kamp worden migranten ook getest op het coronavirus. Daarbij zijn tot dusver al 35 besmettingen aan het licht gekomen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt acht vliegtuigen met hulpgoederen naar Soedan vanwege het gewapende conflict in de regio Darfur. De eerste vlucht met 100 ton aan water, verzorgingsmiddelen en medicijnen is vrijdag afgeleverd. De overige vluchten vertrekken in december en januari.
34 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland ziet het feit dat Oekraïne afziet van zijn doel om lid te worden van de NAVO als de "hoeksteen" voor verdere gesprekken om een einde te maken aan de oorlog. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kwam de Russen zondag tegemoet door die wens te laten vallen. Wel wil hij veiligheidsgaranties van het Westen.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet veiligheidsgaranties van de EU krijgen, vinden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder andere Duitsland, Denemarken, Estland en Litouwen. De ministers van Denemarken en Estland hebben maandag gezegd daar een bijdrage aan te willen leveren, waarbij Estland concreet het sturen van troepen noemde. Het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne maakt volgens deze ministers eveneens deel uit van veiligheidsgaranties.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Toeristen staan voor een dichte deur bij het Louvre, het immens populaire museum in Parijs. Honderden medewerkers hebben voor een staking gestemd, melden de bonden maandag.
1 uur geledenSAFI (ANP/RTR) - Het dodental na de plotselinge overstromingen zondag in de Marokkaanse kuststad Safi is opgelopen naar zeker 37, meldden Marokkaanse autoriteiten. In een uur tijd viel er zoveel regen dat tientallen huizen en winkels onder water kwamen te staan. Ook werden auto's meegesleurd en is er schade ontstaan aan wegen in omliggende gebieden.
2 uur geledenCANBERRA (ANP) - De Australische politiek gaat de wapenwetgeving aanscherpen na de Bondi Beach-aanslag. Premier Anthony Albanese bevestigde na politiek topoverleg met leiders van deelstaten dat er landelijke maatregelen komen, berichten omroep ABC en 9News.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische punkband Pussy Riot is in Rusland op de lijst met extremistische organisaties gezet. Daardoor zijn niet alleen de optredens van de groep verboden, maar wordt het bijvoorbeeld ook illegaal om berichten van de band op sociale media te liken.
2 uur geleden