Migranten door kou gestorven aan Turks-Griekse grens
EDIRNE (ANP/DPA/AFP) - Twaalf migranten zijn door de kou gestorven bij de Turkse plaats Edirne, bij de grens met Griekenland. De Turkse binnenlandminister heeft gezegd dat de migranten het buurland binnen probeerden te komen, maar bij de grens werden teruggestuurd.
"Twaalf van de 22 migranten die zijn teruggestuurd door Griekse grenseenheden, ontdaan van hun kleren en schoenen, zijn doodgevroren", meldt minister Süleyman Soylu op Twitter. Bij dat bericht zijn foto's bijgevoegd van lichamen op de grond, gemaakt bij een grensovergang. Daar was het volgens het een lokaal weerbureau 2 graden Celsius. Ook regende het.
Elf migranten waren al overleden toen ze werden gevonden. Een twaalfde persoon overleed in het ziekenhuis. Het is niet bekend welke nationaliteit ze hadden. Turkije vangt naar schatting circa 5 miljoen vluchtelingen en migranten op, met name uit Syrië. De regering in Ankara vindt dat de EU niet voldoende doet om Turkije daarin te steunen.
Illegale pushbacks
Minister Soylu uitte in zijn tweet kritiek op de Europese Unie, die is volgens hem "onverbiddelijk, zwak en ontdaan van menselijke gevoelens". Ook omschreef hij de Griekse grensdiensten als "misdadigers tegen slachtoffers".
Ankara en mensenrechtenorganisaties menen dat Griekenland zich schuldig maakt aan zogeheten illegale pushbacks. Volgens de Turkse grenswacht hebben de Grieken vorig jaar meer dan 15.000 migranten teruggestuurd. In 2021 werden vijftien lichamen van migranten gevonden. Athene zegt zich aan de internationale afspraken te houden en de EU-grenzen te beschermen.
Meer uit Buitenland
SCHWERIN (ANP/AFP) - De lijsttrekker van Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren stelt dat bondskanselier Friedrich Merz tegen het einde van het jaar niet meer aan de macht is. Zijn uitspraak volgt na een historisch verlies voor Merz' partij.
33 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische regeringspartij Verenigd Rusland is volgens de voorlopige officiële uitslag zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen voor de Doema, het Russische lagerhuis. Dat meldt Ella Pamfilova, het hoofd van de centrale kiescommissie van het land, nadat 95 procent van de stemmen is geteld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie zal, ondanks de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten, de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. De Iraanse president Massoud Pezeshkian en minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi reizen dinsdag naar New York, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping reist deze week voor een staatsbezoek naar de Verenigde Staten. Het bezoek duurt van woensdag tot en met vrijdag, aldus Chinese staatsmedia. Een belangrijk gespreksonderwerp is de handel tussen de twee grootste economieën ter wereld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben in het geheim afspraken gemaakt met tientallen landen om migranten op te nemen die geen banden hebben met die landen, staat in een maandag gepubliceerd rapport van het Franse collectief Forbidden Stories.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Die Linke heeft de verkiezingen voor het parlement van de Duitse deelstaat Berlijn gewonnen. De partij van lijsttrekker Elif Eralp kreeg 25,7 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. Het is de beste uitslag ooit voor de uiterst linkse partij in de Duitse hoofdstad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering bereidt sancties voor tegen het Internationaal Strafhof (ICC) als geheel. De maatregelen zijn al uitgewerkt en worden naar verwachting binnenkort aangekondigd, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het precieze moment is nog onduidelijk.
5 uur geleden