Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Migrant die in Parijs op Eurostar-trein klimt geëlektrocuteerd

Migrant die in Parijs op Eurostar-trein klimt geëlektrocuteerd

PARIJS (ANP/AFP) - In Parijs is een man geëlektrocuteerd die op het dak van een stilstaande Eurostar-trein was geklommen. Hij overleed ongeveer een half uur later. Volgens de Franse politie ging het om een migrant.

Op bewakingsbeelden zou te zien zijn dat de man donderdagavond op station Gare du Nord van het perron afgaat en over meerdere sporen in de richting van de Eurostar loopt. Toen hij op de trein klom kreeg hij een elektrische schok. De grenspolitie weet niet precies wie de man is en is een onderzoek gestart.

De Eurostar-treinen vertrekken uit Parijs in de richting van Brussel, Rotterdam en Amsterdam of in de richting van Londen. Vanuit Frankrijk proberen veel migranten om Groot-Brittannië te bereiken, meestal met rubberbootjes over het Kanaal of verstopt in vrachtwagens. De Eurostar rijdt door de tunnel onder het Kanaal door. De regeringen in Parijs en Londen spraken afgelopen week af om meer te doen om de illegale migratie aan te pakken.

Meer uit Buitenland

Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

35 minuten geleden
Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

55 minuten geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

1 uur geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

1 uur geleden
Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

3 uur geleden
Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

4 uur geleden
Hongkong: 13 arrestaties om dodelijke flatbrand, 151 doden

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.

4 uur geleden