Migrant die in Parijs op Eurostar-trein klimt geëlektrocuteerd
PARIJS (ANP/AFP) - In Parijs is een man geëlektrocuteerd die op het dak van een stilstaande Eurostar-trein was geklommen. Hij overleed ongeveer een half uur later. Volgens de Franse politie ging het om een migrant.
Op bewakingsbeelden zou te zien zijn dat de man donderdagavond op station Gare du Nord van het perron afgaat en over meerdere sporen in de richting van de Eurostar loopt. Toen hij op de trein klom kreeg hij een elektrische schok. De grenspolitie weet niet precies wie de man is en is een onderzoek gestart.
De Eurostar-treinen vertrekken uit Parijs in de richting van Brussel, Rotterdam en Amsterdam of in de richting van Londen. Vanuit Frankrijk proberen veel migranten om Groot-Brittannië te bereiken, meestal met rubberbootjes over het Kanaal of verstopt in vrachtwagens. De Eurostar rijdt door de tunnel onder het Kanaal door. De regeringen in Parijs en Londen spraken afgelopen week af om meer te doen om de illegale migratie aan te pakken.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
27 minuten geledenRIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
2 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
6 uur geleden