Migrant die in Parijs op Eurostar-trein klimt geëlektrocuteerd
PARIJS (ANP/AFP) - In Parijs is een man geëlektrocuteerd die op het dak van een stilstaande Eurostar-trein was geklommen. Hij overleed ongeveer een half uur later. Volgens de Franse politie ging het om een migrant.
Op bewakingsbeelden zou te zien zijn dat de man donderdagavond op station Gare du Nord van het perron afgaat en over meerdere sporen in de richting van de Eurostar loopt. Toen hij op de trein klom kreeg hij een elektrische schok. De grenspolitie weet niet precies wie de man is en is een onderzoek gestart.
De Eurostar-treinen vertrekken uit Parijs in de richting van Brussel, Rotterdam en Amsterdam of in de richting van Londen. Vanuit Frankrijk proberen veel migranten om Groot-Brittannië te bereiken, meestal met rubberbootjes over het Kanaal of verstopt in vrachtwagens. De Eurostar rijdt door de tunnel onder het Kanaal door. De regeringen in Parijs en Londen spraken afgelopen week af om meer te doen om de illegale migratie aan te pakken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
53 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
4 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
4 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
7 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
7 uur geleden