Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miedema voetbalster van het jaar in verkiezing BBC

Miedema voetbalster van het jaar in verkiezing BBC

LONDEN (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema heeft een prestigieuze prijs gekregen. De topscorer aller tijden van Oranje is uitgeroepen tot voetbalster van het jaar in de verkiezing van de Britse omroep BBC. Fans vanuit de hele wereld gaven Miedema de voorkeur boven de Australische Sam Kerr (Chelsea) en de Spaanse Alexia Putellas (FC Barcelona), die respectievelijk als tweede en derde eindigden. Vorig jaar ging de prijs naar de Engelse Lucy Bronze, in 2019 won de Noorse Ada Hegerberg.

"Dit betekent veel voor me, na het jaar dat ik heb gehad met het Nederlands team en met Arsenal", zegt Miedema, die tijdens een training van haar club werd verrast met de BBC-trofee. De 25-jarige spits heeft sinds haar komst naar Arsenal in 2017 al meer dan honderd doelpunten gemaakt voor de Engelse club. Ze veroverde in 2019 met Arsenal de landstitel. Vorig seizoen ging de titel naar Chelsea.

Miedema werd afgelopen zomer topscorer op de Olympische Spelen in Japan met maar liefst tien doelpunten in vier wedstrijden. Ze strandde met Oranje in de kwartfinales tegen de Verenigde Staten via strafschoppen. Miedema is ook al geruime tijd de topscorer aller tijden van de 'Leeuwinnen'. De teller staat op 85 doelpunten in 104 interlands.

Titel

"Records zijn er om verbeterd te worden en ik hoop dat iemand dat in de toekomst gaat doen, maar nu geniet ik ervan", aldus Miedema, die al uitkijkt naar het EK van volgend jaar in Engeland. "We verdedigen daar onze titel. Op zo'n toernooi wil je jezelf laten zien, ik kan niet wachten tot het komende zomer begint."

Miedema ontbreekt maandagavond in de oefeninterland van Oranje in Den Haag tegen Japan. Ze mag van bondscoach Mark Parsons het vriendschappelijke duel overslaan. Miedema kan maandagavond nog een individuele prijs winnen. Ze behoort tot de twintig genomineerden bij de vrouwen in de Gouden Bal-verkiezing van France Football. Lieke Martens (FC Barcelona) zit daar ook bij. Op een gala-avond in Parijs wordt de Gouden Bal bij zowel de mannen als vrouwen uitgereikt.

Meer uit Voetbal

Van Dijk verwacht dat stadion ook in Mexico oranje kleurt

GUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.

35 minuten geleden
Koeman: Gakpo is klaar om tegen Marokko te spelen

GUADALUPE (ANP) - Cody Gakpo is klaar om met het Nederlands elftal tegen Marokko te spelen. "Ik heb niet het idee dat het verdrietige nieuws dat hij heeft ontvangen dusdanig mee gaat wegen in zijn prestaties", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales op het WK in het Monterrey Stadium.

37 minuten geleden
Makkelie leidt op WK knock-outduel tussen Frankrijk en Zweden

EAST RUTHERFORD (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding bij de wedstrijd tussen Frankrijk en Zweden in de eerste knock-outronde. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt.

1 uur geleden
Voetballers Iran keren een illusie armer terug naar geboorteland

TIJUANA (ANP) - De voetballers van Iran keren maandag terug naar hun geboorteland na de uitschakeling op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ze stappen aan het einde van de middag (plaatselijke tijd) volgens de Iraanse voetbalbond op het vliegtuig in het Mexicaanse Tijuana.

1 uur geleden
Marokkaanse bondscoach: ons plan niet alleen op Brobbey gericht

GUADALUPE (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal is in de zestiende finales van het wereldkampioenschap tegen Nederland beducht voor Brian Brobbey, die tot dusverre drie keer scoorde. "Ik ken hem nog van de Future Cup. Hij was toen ook al goed, had een groot lichaam en was sterk. We hebben een plan, maar dat is niet alleen op hem gericht", zei bondscoach Mohamed Ouahbi op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe.

3 uur geleden
Canada op WK tegen Oranje of Marokko na zege op Zuid-Afrika

INGLEWOOD (ANP) - Canada heeft zich als eerste land geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het medegastland won met 1-0 van Zuid-Afrika. Canada treft in de volgende ronde de winnaar van het duel tussen Nederland en Marokko.

4 uur geleden
Canada op WK tegen Oranje of Marokko na zege op Zuid-Afrika

INGLEWOOD (ANP) - Canada heeft zich als eerste land geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het medegastland won in een teleurstellend duel in het Los Angeles Stadium met 1-0 van Zuid-Afrika. Canada treft in de volgende ronde de winnaar van het duel tussen Nederland en Marokko, die in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag tegen elkaar spelen.

4 uur geleden