Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miedema voetbalster van het jaar in verkiezing BBC

Miedema voetbalster van het jaar in verkiezing BBC

LONDEN (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema heeft een prestigieuze prijs gekregen. De topscorer aller tijden van Oranje is uitgeroepen tot voetbalster van het jaar in de verkiezing van de Britse omroep BBC. Fans vanuit de hele wereld gaven Miedema de voorkeur boven de Australische Sam Kerr (Chelsea) en de Spaanse Alexia Putellas (FC Barcelona), die respectievelijk als tweede en derde eindigden. Vorig jaar ging de prijs naar de Engelse Lucy Bronze, in 2019 won de Noorse Ada Hegerberg.

"Dit betekent veel voor me, na het jaar dat ik heb gehad met het Nederlands team en met Arsenal", zegt Miedema, die tijdens een training van haar club werd verrast met de BBC-trofee. De 25-jarige spits heeft sinds haar komst naar Arsenal in 2017 al meer dan honderd doelpunten gemaakt voor de Engelse club. Ze veroverde in 2019 met Arsenal de landstitel. Vorig seizoen ging de titel naar Chelsea.

Miedema werd afgelopen zomer topscorer op de Olympische Spelen in Japan met maar liefst tien doelpunten in vier wedstrijden. Ze strandde met Oranje in de kwartfinales tegen de Verenigde Staten via strafschoppen. Miedema is ook al geruime tijd de topscorer aller tijden van de 'Leeuwinnen'. De teller staat op 85 doelpunten in 104 interlands.

Titel

"Records zijn er om verbeterd te worden en ik hoop dat iemand dat in de toekomst gaat doen, maar nu geniet ik ervan", aldus Miedema, die al uitkijkt naar het EK van volgend jaar in Engeland. "We verdedigen daar onze titel. Op zo'n toernooi wil je jezelf laten zien, ik kan niet wachten tot het komende zomer begint."

Miedema ontbreekt maandagavond in de oefeninterland van Oranje in Den Haag tegen Japan. Ze mag van bondscoach Mark Parsons het vriendschappelijke duel overslaan. Miedema kan maandagavond nog een individuele prijs winnen. Ze behoort tot de twintig genomineerden bij de vrouwen in de Gouden Bal-verkiezing van France Football. Lieke Martens (FC Barcelona) zit daar ook bij. Op een gala-avond in Parijs wordt de Gouden Bal bij zowel de mannen als vrouwen uitgereikt.

Meer uit Voetbal

Gordon leidt Engeland naar laatste oefenzege in aanloop naar WK

ORLANDO (ANP) - Anthony Gordon heeft Engeland naar een ruime oefenzege geleid tegen Costa Rica, een dag voor de start van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In Orlando won het team van bondscoach Thomas Tuchel met 3-0.

11 minuten geleden
Mexicaanse bondscoach Aguirre voorspelt historische openingsdag

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico is "zeer goed voorbereid" op het WK voetbal in eigen land. Dat zei bondscoach Javier Aguirre (67) van het Mexicaanse elftal een dag voor de openingsceremonie bij een persconferentie in het Mexico City Stadium.

10 uur geleden
Infantino voorspelt spectaculair WK met veel kanshebbers

MEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino (56) voorspelt "een spectaculair WK" waarvan de winnaar moeilijk te voorspellen is. De FIFA-voorzitter keek bij een persconferentie in Mexico-Stad vooruit naar het 23e WK. Op donderdag is in het Mexico City Stadium de openingsceremonie. Daarna wordt om 21.00 uur (Nederlandse tijd) de wedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika gespeeld.

10 uur geleden
Infantino noemt WK grootste evenement in geschiedenis mensheid

MEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino noemt het WK "het grootste evenement in de geschiedenis van de mensheid". Dat zei de FIFA-voorzitter een dag voor het openingsduel van het 23e WK op een persconferentie in de hoofdstad van Mexico. Op donderdag begint het eindtoernooi waaraan 48 landen deelnemen in Mexico-Stad.

11 uur geleden
WK-finale kan honderdste interland voor Van Dijk worden

KANSAS CITY (ANP) - Virgil van Dijk weet dat de finale van het WK voetbal zijn honderdste interland voor het Nederlands elftal kan worden. "Daar ben ik me zeker van bewust", zei de aanvoerder op een persconferentie na de training. "Dat zou heel speciaal zijn, maar daar focus ik mezelf nu niet op. De eerste groepswedstrijd van zondag tegen Japan is het enige dat nu telt."

12 uur geleden
FIFA-fanfestival in Mexico-Stad mogelijk dicht wegens protesten

MEXICO-STAD (ANP) - Het officiële FIFA-fanfestival in het hart van Mexico-Stad op de Plaza de la Constitución wordt mogelijk vanwege aanhoudende protesten van de lerarenvakbond gesloten. Op woensdag aan het einde van de middag en op donderdag staan verschillende demonstraties op het programma van onder anderen leraren en moeders die op zoek zijn naar verdwenen kinderen.

12 uur geleden
Koeman weet met welke basisploeg hij tegen Japan speelt

KANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman weet met welke ploeg hij zondag aan het eerste WK-duel van het Nederlands elftal met Japan begint. "Als ik nu nog veel twijfels zou hebben, dan heb ik mijn huiswerk niet goed gedaan", zei de bondscoach op een persconferentie in Kansas City.

13 uur geleden