Miedema staat aan de aftrap in EK-kwalificatieduel met Italië
SITTARD (ANP) - Vivianne Miedema staat vrijdag in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Italië in de basis bij de Nederlandse voetbalvrouwen. De 27-jarige spits was lang uit de roulatie met een zware knieblessure, maar is fit genoeg om te starten. Ze kreeg eerder onder meer speeltijd in een trainingswedstrijd tegen Engeland.
Bondscoach Andries Jonker acht het verantwoord om Miedema te laten beginnen en geeft in het doel de voorkeur aan Lize Kop. Zij vervangt de niet fitte Daphne van Domselaar en deed dat eerder in de kwalificatiereeks ook al in het uitduel met Italië (2-0-verlies) en de thuiswedstrijd tegen Noorwegen (1-0-winst).
Chasity Grant (23) en Wieke Kaptein (18) staan ook aan de aftrap. Grant maakte in april tegen de Italiaanse vrouwen haar debuut in de basis.
De voetbalsters spelen in Sittard om 20.45 uur tegen Italië. Bij winst plaatst het team van Jonker zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
10 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
19 uur geleden