Miedema krijgt bij Arsenal te maken met Zweedse trainer Eidevall
LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema krijgt komend seizoen bij Arsenal te maken met de Zweedse trainer Jonas Eidevall. De 38-jarige Eidevall komt over van de Zweedse club Rosengard, vorig seizoen kwartfinalist in de Champions League voor vrouwen.
"Ik voel me vereerd om deze rol op mij te nemen", aldus Eidevall, die Joe Montemurro opvolgt. "Arsenal heeft een rijke geschiedenis en is succesvoller dan welke club dan ook in Engeland." Eidevall was ook kortstondig assistent van Henrik Larsson bij Helsingborgs. Daarna keerde hij terug naar Rosengard, dat in 2019 voor het eerst in vier jaar weer landskampioen werd.
Onlangs besloot Daniëlle van de Donk te vertrekken bij Arsenal. Ze vervolgt haar loopbaan bij Olympique Lyon. Ook Jill Roord is weg uit Londen, zij ging naar VfL Wolfsburg. Miedema wil haar nog één jaar doorlopende contract bij Arsenal uitdienen.
Women's Super League
Arsenal werd afgelopen seizoen derde in de Women's Super League, de hoogste Engelse voetbalcompetitie voor vrouwen.
Eidevall wordt bij Rosengard opgevolgd door de Nederlandse Renée Slegers, voormalig speelster van Oranje. De pas 32 jaar oude Slegers, goed voor 55 interlands, beëindigde haar loopbaan vroegtijdig wegens een knieblessure.
Slegers was al werkzaam bij Rosengard. "Het wordt heel leuk om weer in de hoogste divisie te werken en met de allerbeste speelsters aan de slag te gaan", aldus Slegers. "Ik zit nu een jaar bij FC Rosengard en voel me erg op mijn gemak bij de mensen, de omgeving en de waarden waar de club voor staat."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
38 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
2 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
4 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
16 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
19 uur geleden