Miedema krijgt bij Arsenal te maken met Zweedse trainer Eidevall
LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema krijgt komend seizoen bij Arsenal te maken met de Zweedse trainer Jonas Eidevall. De 38-jarige Eidevall komt over van de Zweedse club Rosengard, vorig seizoen kwartfinalist in de Champions League voor vrouwen.
"Ik voel me vereerd om deze rol op mij te nemen", aldus Eidevall, die Joe Montemurro opvolgt. "Arsenal heeft een rijke geschiedenis en is succesvoller dan welke club dan ook in Engeland." Eidevall was ook kortstondig assistent van Henrik Larsson bij Helsingborgs. Daarna keerde hij terug naar Rosengard, dat in 2019 voor het eerst in vier jaar weer landskampioen werd.
Onlangs besloot Daniëlle van de Donk te vertrekken bij Arsenal. Ze vervolgt haar loopbaan bij Olympique Lyon. Ook Jill Roord is weg uit Londen, zij ging naar VfL Wolfsburg. Miedema wil haar nog één jaar doorlopende contract bij Arsenal uitdienen.
Women's Super League
Arsenal werd afgelopen seizoen derde in de Women's Super League, de hoogste Engelse voetbalcompetitie voor vrouwen.
Eidevall wordt bij Rosengard opgevolgd door de Nederlandse Renée Slegers, voormalig speelster van Oranje. De pas 32 jaar oude Slegers, goed voor 55 interlands, beëindigde haar loopbaan vroegtijdig wegens een knieblessure.
Slegers was al werkzaam bij Rosengard. "Het wordt heel leuk om weer in de hoogste divisie te werken en met de allerbeste speelsters aan de slag te gaan", aldus Slegers. "Ik zit nu een jaar bij FC Rosengard en voel me erg op mijn gemak bij de mensen, de omgeving en de waarden waar de club voor staat."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
40 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
5 uur geleden