Miedema krijgt bij Arsenal te maken met Zweedse trainer Eidevall
LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema krijgt komend seizoen bij Arsenal te maken met de Zweedse trainer Jonas Eidevall. De 38-jarige Eidevall komt over van de Zweedse club Rosengard, vorig seizoen kwartfinalist in de Champions League voor vrouwen.
"Ik voel me vereerd om deze rol op mij te nemen", aldus Eidevall, die Joe Montemurro opvolgt. "Arsenal heeft een rijke geschiedenis en is succesvoller dan welke club dan ook in Engeland." Eidevall was ook kortstondig assistent van Henrik Larsson bij Helsingborgs. Daarna keerde hij terug naar Rosengard, dat in 2019 voor het eerst in vier jaar weer landskampioen werd.
Onlangs besloot Daniëlle van de Donk te vertrekken bij Arsenal. Ze vervolgt haar loopbaan bij Olympique Lyon. Ook Jill Roord is weg uit Londen, zij ging naar VfL Wolfsburg. Miedema wil haar nog één jaar doorlopende contract bij Arsenal uitdienen.
Women's Super League
Arsenal werd afgelopen seizoen derde in de Women's Super League, de hoogste Engelse voetbalcompetitie voor vrouwen.
Eidevall wordt bij Rosengard opgevolgd door de Nederlandse Renée Slegers, voormalig speelster van Oranje. De pas 32 jaar oude Slegers, goed voor 55 interlands, beëindigde haar loopbaan vroegtijdig wegens een knieblessure.
Slegers was al werkzaam bij Rosengard. "Het wordt heel leuk om weer in de hoogste divisie te werken en met de allerbeste speelsters aan de slag te gaan", aldus Slegers. "Ik zit nu een jaar bij FC Rosengard en voel me erg op mijn gemak bij de mensen, de omgeving en de waarden waar de club voor staat."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
5 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
8 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
21 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
21 uur geleden