Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miedema heeft zich sinds zware blessure nog niet zo fit gevoeld

Miedema heeft zich sinds zware blessure nog niet zo fit gevoeld

GLASGOW (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema heeft zich sinds het oplopen van haar kruisbandblessure ruim twee jaar geleden nog niet zo fit gevoeld als nu. De topscorer aller tijden van Oranje onderging in oktober opnieuw een knieoperatie, maar koos vervolgens voor een rustiger herstel en profiteert daar nu van. "Voor het eerst kan ik nu weer focussen op voetbal in plaats van mijn fysieke gesteldheid", zegt Miedema een dag voor het Nations League-duel met Schotland vanuit Glasgow tegen het ANP.

De 28-jarige aanvalster van Manchester City maakte in januari haar rentree bij haar club en speelde vrijdag tegen Duitsland haar eerste minuten voor Oranje sinds juli. "Het was vrijdag voor ons allemaal fysiek zwaar, maar ik ben er aardig onderuit gekomen. 100 procent fit voelen gebeurt niet zo vaak, maar ik zit nu denk ik op 80 tot 85 procent. Dat is een stuk beter dan eerder na mijn blessures."

De kans is groot dat Miedema dinsdag vanaf 20.30 uur in Schotland opnieuw in de basis staat. Bondscoach Andries Jonker koos haar uit om de voorbeschouwende persconferentie voor haar rekening te nemen, wat volgens hem "9,2 van de 10 keer" betekent dat zij ook start. Alle meegereisde speelsters zijn volgens hem fit genoeg om in actie te komen.

De Nations League staat voor Oranje vooral in het teken van de voorbereiding op het EK van juli in Zwitserland. De eerste groepswedstrijd uit de nieuwe Nations League tegen Duitsland eindigde vrijdag in Breda in 2-2.

Meer uit Voetbal

Stadionverboden na wangedrag bij NAC Breda - sc Heerenveen

BREDA (ANP) - De KNVB heeft 24 supporters van NAC Breda een landelijk stadionverbod opgelegd na het wangedrag in het Eredivisieduel met sc Heerenveen van 10 mei. Zij zijn verantwoordelijk gehouden voor geweld, het gooien van voorwerpen, vloeistoffen en illegaal vuurwerk of andere vormen van wangedrag.

4 uur geleden
NEC met Tadić tegen Olympiakos in voorronde Champions League

NIJMEGEN (ANP) - Dušan Tadić start bij NEC in het thuisduel met Olympiakos in de derde voorronde van de Champions League. De 37-jarige Serviër speelde vorige week in het uitduel met de Griekse topclub (0-0) een kwartier mee, maar werkte afgelopen weekend tegen Telstar (1-2-nederlaag) wel een volledige wedstrijd af.

7 uur geleden
KNVB: zorgen clubs over aanhoudende droogte vooralsnog beperkt

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft vooralsnog "een beperkt aantal signalen" ontvangen van verenigingen en gemeenten over de aanhoudende droogte. Dat meldt de voetbalbond dinsdag aan het ANP. De bespeelbaarheid en kwaliteit van natuurgrasvelden en de mogelijkheden om deze voldoende te besproeien worden het meest als probleem genoemd, stelt de KNVB.

8 uur geleden
Geweigerde Somalische WK-arbiter 'trots' om Super Cup te leiden

SALZBURG (ANP) - Omar Artan, de scheidsrechter die voor het afgelopen WK voetbal de toegang tot de VS werd geweigerd vanwege vermeende banden met leden van terroristische organisaties, is trots om woensdag de UEFA Super Cup te fluiten. Dat zei de Somaliër op de website van de Europese voetbalbond UEFA.

10 uur geleden
Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Infantino

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino.

21 uur geleden
Verdediger Van de Ven verlengt contract bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - Micky van de Ven heeft zijn contract bij Tottenham Hotspur met twee jaar verlengd. De centrale verdediger is nu tot medio 2031 aan de club uit Londen verbonden.

1 dag geleden
Middenvelder Koopmeiners verlengt contract bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Peer Koopmeiners heeft zijn contract bij AZ met een seizoen verlengd. De 26-jarige middenvelder is nu tot medio 2029 aan de club uit Alkmaar verbonden, meldt AZ op X.

1 dag geleden