Miedema bezorgt voetbalsters EK-ticket met late goal in Noorwegen
BERGEN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben zich rechtstreeks geplaatst voor het EK van volgend jaar in Zwitserland. De formatie van bondscoach Andries Jonker veroverde het benodigde punt na een gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Noorwegen: 1-1. De weer fitte Vivianne Miedema tekende in de slotfase voor de cruciale gelijkmaker.
Oranje wist vrijdag de eerste kans op kwalificatie niet te verzilveren na een gelijkspel tegen Italië (0-0). Het betekende dat de ploeg minimaal een gelijkspel nodig had in Bergen. Een doelpunt van de Noorse aanvoerder Caroline Graham Hansen na een uur leek de Nederlandse vrouwen naar de play-offs te verwijzen, maar Miedema redde Oranje tien minuten voor tijd met een knappe kopbal.
Hoewel Oranje voor het duel had aangegeven niet te willen speculeren op een punt en offensief te willen spelen, waren het juist de Noorse vrouwen die in de openingsfase de aanval zochten. Mede geholpen door een aantal matige acties van de gespannen ogende Nederlandse voetbalsters, moest keepster Lize Kop geregeld handelend optreden.
Buitenspel
Na een slechte pass van Dominique Janssen redde Kop in de vijfde minuut op een schot van Karina Saevik. De keepster voorkwam daarna een treffer van Graham Hansen, nadat Sherida Spitse zich had laten aftroeven. Een doelpunt van Frida Maanum werd afgekeurd om buitenspel.
Oranje kwam na een half uur beter in de wedstrijd en Miedema en Lineth Beerensteyn waren een aantal keren dreigend. Daniëlle van de Donk en Jackie Groenen zagen vervolgens schoten naast gaan. Het betekende dat Nederland, net als tegen Italië, voor rust geen schot tussen de palen registreerde.
Noorwegen nam na rust het initiatief weer over en Kop moest al na twee minuten een schot van Graham Hansen onschadelijk maken. De keepster was na een uur echter kansloos op een inzet van de Noorse aanvoerder, nadat een slecht verwerkte corner voor haar voeten was gevallen, 1-0. Oranje bleef onmachtig na de treffer, totdat Miedema tien minuten voor tijd een voorzet van Chasity Grant binnenkopte, 1-1. De spits, die lang geplaagd werd door blessureleed, speelde tegen Italië pas haar eerste volledige wedstrijd voor Oranje in ongeveer twee jaar tijd.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
7 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
1 dag geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
1 dag geleden