Miedema bezorgt voetbalsters EK-ticket met late goal in Noorwegen
BERGEN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben zich rechtstreeks geplaatst voor het EK van volgend jaar in Zwitserland. De formatie van bondscoach Andries Jonker veroverde het benodigde punt na een gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Noorwegen: 1-1. De weer fitte Vivianne Miedema tekende in de slotfase voor de cruciale gelijkmaker.
Oranje wist vrijdag de eerste kans op kwalificatie niet te verzilveren na een gelijkspel tegen Italië (0-0). Het betekende dat de ploeg minimaal een gelijkspel nodig had in Bergen. Een doelpunt van de Noorse aanvoerder Caroline Graham Hansen na een uur leek de Nederlandse vrouwen naar de play-offs te verwijzen, maar Miedema redde Oranje tien minuten voor tijd met een knappe kopbal.
Hoewel Oranje voor het duel had aangegeven niet te willen speculeren op een punt en offensief te willen spelen, waren het juist de Noorse vrouwen die in de openingsfase de aanval zochten. Mede geholpen door een aantal matige acties van de gespannen ogende Nederlandse voetbalsters, moest keepster Lize Kop geregeld handelend optreden.
Buitenspel
Na een slechte pass van Dominique Janssen redde Kop in de vijfde minuut op een schot van Karina Saevik. De keepster voorkwam daarna een treffer van Graham Hansen, nadat Sherida Spitse zich had laten aftroeven. Een doelpunt van Frida Maanum werd afgekeurd om buitenspel.
Oranje kwam na een half uur beter in de wedstrijd en Miedema en Lineth Beerensteyn waren een aantal keren dreigend. Daniëlle van de Donk en Jackie Groenen zagen vervolgens schoten naast gaan. Het betekende dat Nederland, net als tegen Italië, voor rust geen schot tussen de palen registreerde.
Noorwegen nam na rust het initiatief weer over en Kop moest al na twee minuten een schot van Graham Hansen onschadelijk maken. De keepster was na een uur echter kansloos op een inzet van de Noorse aanvoerder, nadat een slecht verwerkte corner voor haar voeten was gevallen, 1-0. Oranje bleef onmachtig na de treffer, totdat Miedema tien minuten voor tijd een voorzet van Chasity Grant binnenkopte, 1-1. De spits, die lang geplaagd werd door blessureleed, speelde tegen Italië pas haar eerste volledige wedstrijd voor Oranje in ongeveer twee jaar tijd.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.
2 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
19 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
21 uur geleden