Miedema bezorgt voetbalsters EK-ticket met late goal in Noorwegen
BERGEN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben zich rechtstreeks geplaatst voor het EK van volgend jaar in Zwitserland. De formatie van bondscoach Andries Jonker veroverde het benodigde punt na een gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Noorwegen: 1-1. De weer fitte Vivianne Miedema tekende in de slotfase voor de cruciale gelijkmaker.
Oranje wist vrijdag de eerste kans op kwalificatie niet te verzilveren na een gelijkspel tegen Italië (0-0). Het betekende dat de ploeg minimaal een gelijkspel nodig had in Bergen. Een doelpunt van de Noorse aanvoerder Caroline Graham Hansen na een uur leek de Nederlandse vrouwen naar de play-offs te verwijzen, maar Miedema redde Oranje tien minuten voor tijd met een knappe kopbal.
Hoewel Oranje voor het duel had aangegeven niet te willen speculeren op een punt en offensief te willen spelen, waren het juist de Noorse vrouwen die in de openingsfase de aanval zochten. Mede geholpen door een aantal matige acties van de gespannen ogende Nederlandse voetbalsters, moest keepster Lize Kop geregeld handelend optreden.
Buitenspel
Na een slechte pass van Dominique Janssen redde Kop in de vijfde minuut op een schot van Karina Saevik. De keepster voorkwam daarna een treffer van Graham Hansen, nadat Sherida Spitse zich had laten aftroeven. Een doelpunt van Frida Maanum werd afgekeurd om buitenspel.
Oranje kwam na een half uur beter in de wedstrijd en Miedema en Lineth Beerensteyn waren een aantal keren dreigend. Daniëlle van de Donk en Jackie Groenen zagen vervolgens schoten naast gaan. Het betekende dat Nederland, net als tegen Italië, voor rust geen schot tussen de palen registreerde.
Noorwegen nam na rust het initiatief weer over en Kop moest al na twee minuten een schot van Graham Hansen onschadelijk maken. De keepster was na een uur echter kansloos op een inzet van de Noorse aanvoerder, nadat een slecht verwerkte corner voor haar voeten was gevallen, 1-0. Oranje bleef onmachtig na de treffer, totdat Miedema tien minuten voor tijd een voorzet van Chasity Grant binnenkopte, 1-1. De spits, die lang geplaagd werd door blessureleed, speelde tegen Italië pas haar eerste volledige wedstrijd voor Oranje in ongeveer twee jaar tijd.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
18 uur geleden