Middenvelder Van den Boomen eerste aankoop Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste aankoop voor het nieuwe seizoen gedaan. De Nederlandse middenvelder Branco van den Boomen komt transfervrij over van Toulouse FC, waar hij een aflopend contract had.
Van den Boomen, die een verbintenis ondertekent voor vier seizoenen, is afkomstig uit de jeugdopleiding van Ajax en speelde vijftien competitiewedstrijden voor Jong Ajax. De 27-jarige in Veldhoven geboren voetballer kwam daarna uit voor FC Eindhoven, sc Heerenveen, Willem II, opnieuw FC Eindhoven en De Graafschap.
In de zomer van 2020 stapte Van den Boomen, vrijetrappenspecialist, over naar Toulouse. Met de Franse club werd hij in 2022 kampioen en promoveerde daarmee naar de Ligue 1. Toulouse won vorige maand ten koste van FC Nantes de Franse beker. In de competitie eindigde Toulouse als dertiende.
Positieve verrassing
"Ik ben ontzettend trots, op mezelf en op de mensen om mij heen", aldus Van den Boomen over de terugkeer naar Amsterdam. "Ik was verrast dat Ajax kwam, maar het was een positieve verrassing. De grootste club van Nederland die langskomt, dat had ik niet verwacht."
Van den Boomen heeft zichzelf de laatste jaren goed ontwikkeld, zegt hij. "Bij Toulouse zag je mijn zwakke punten in het begin heel goed. Mijn goede kwaliteiten kwamen altijd wel naar voren, maar aan mijn mindere kwaliteiten heb ik in Frankrijk heel veel gewerkt. Ik ben een speler die veel aan de bal moet komen en ik denk dat dat bij Ajax veel het geval is. Zonder mijn goede traptechniek had ik hier niet gezeten. Ik breng aanvallers graag in goede posities."
Directeur voetbalzaken Sven Mislintat is blij met zijn eerste aanwinst. "Hij is uitgegroeid tot een echte persoonlijkheid op en naast het veld."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oud-voetballer Gennaro Gattuso is de nieuwe trainer van Lazio. De 48-jarige wereldkampioen van 2006, die begin april vertrok als bondscoach van Italië na het mislopen van het WK-ticket, is bij de club uit Rome de opvolger van de Italiaan Maurizio Sarri. Zijn landgenoot moest vertrekken na de negende plaats in de competitie en de verloren bekerfinale.
2 uur geledenSZCZECIN (ANP) - Trainer Óscar García heeft enkele dagen na zijn vertrek bij Ajax een nieuwe club gevonden. De Spanjaard gaat aan de slag bij Pogoń Szczecin, een club uit de hoogste Poolse divisie.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.
10 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.
13 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
15 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
15 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
17 uur geleden